BlogYurtdışı Eğitim

GRE Sınavı Örnekleri 2023

GRE Sınavı Örnekleri dokümanları sınava girmeden önce alıştırma yapmanız açısından oldukça faydalı olacaktır. SAT’ın lisans programları için standart bir kabul şartı olması gibi, GRE Genel Testi de çoğu alandaki lisansüstü programlar için zorunludur. GRE herhangi bir akademik disipline özgü değildir ancak yönetici işlevsellik becerilerinizi test eder. Yönetici muhakemeniz beyninizin CEO’su gibi çalışır ve GRE testi yazarları, bu CEO’nun verileri analiz etme, sorunları çözme ve eleştirel düşünme açısından ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek ister.

GRE’deki başarı, size sunulan bilgilere öncelik verme ve bunları verimli bir şekilde problem çözmenize olanak sağlayacak şekilde düzenleme yeteneğinize bağlıdır.

GRE Sınavı Nedir?

Graduate Record Exam veya GRE, lisansüstü okul veya işletme okulu başvuru sürecinde önemli bir adımdır. GRE, küresel olarak lisansüstü programlara ve lisansüstü işletme programlarına (MBA) giriş için genellikle gerekli olan çoktan seçmeli, bilgisayar tabanlı, standartlaşmış bir sınavdır.

GRE, lisansüstü ve işletme okullarına, başvuru sahiplerinin niteliklerini ve lisansüstü düzeydeki akademik çalışmalara hazırlık durumlarını belirlemek için test uzmanı ETS tarafından geliştirilmiş bir sınavdır. Lisansüstü ve işletme okulu kabul komiteleri, lisansüstü akademik çalışmanın zorluklarına hazır olup olmadığınızı değerlendirmek için akademik kayıtlarınız ve destekleyici materyaller ile birlikte GRE puanınıza bakar.

GRE Sınavı Örnekleri 2023

GRE’de üç alandan puan alacaksınız:

  • Analitik Yazım
  • Sözel Akıl Yürütme (Sözel Bölüm)
  • Sayısal Akıl Yürütme (Sayısal Bölüm)

Bu puanlar aşağıdaki bölümlere göre verilir:

  • 1 x Analitik Yazım Bölümü
  • 2 x Sözel Bölüm
  • 2 x Sayısal Bölüm

Ek olarak, aşağıdaki bölümlerden birini göreceksiniz:

  • Puanlanmamış (Sözel bölüm veya Sayısal bölüm olabilir)
  • Araştırma (ETS araştırma amaçları için kullanılır)

The Princeton Review GRE Sınavı Alıştırmaları için Tıklayınız

ETS Gre Sınavı Örnekleri için Tıklayınız

Mometrix GRE Deneme Sınavları için Tıklayınız

Test Guide GRE Örnekleri için Tıklayınız

Kaplan Test GRE Alıştırma için Tıklayınız

Manhattan Review Örnekleri için Tıklayınız

GRE Tutor GRE Sınavı Örnek için Tıklayınız

GRE sınavında başarı konusunda, en büyük engellerden biri strestir. Her bölümün kendi başına idare edilebilir olduğunu düşünseniz de, testin tamamını (3 saat 45 dakika) tek oturuşta tamamlamak bir maraton koşmak gibidir. Hazırlıklı olmalı ve birkaç ay boyunca alıştırma yaptığınızdan, alıştırma yaptığınızdan ve haftalık GRE kilometrenizi kat ettiğinizden emin olmalısınız. Dayanıklılığı yetersiz olan öğrenciler düşük puan alma riskiyle karşı karşıyadır.

GRE Sınavı Örnekleri yapmak aynı zamanda temponuzu ayarlamayı öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Bunlar değerli temel referans noktaları olarak hizmet edecektir ve deneme sınavlarına girmek, test dayanıklılığını artırmanın harika bir yoludur. GRE’nin tamamını uygulamak, testin zihinsel ve fiziksel gereksinimlerine dair bir fikir geliştirmenize yardımcı olacak ve bu da sonunda tüm testi kendinizden emin ve etkili bir şekilde tamamlamanıza olanak tanıyacaktır.

Etkili GRE hazırlığı sizi daha akıllı ve daha uyumlu hale getirecektir. GRE çalışma alışkanlıklarınızı geliştirmenin kuralları zamana bağlı değildir ve geriye dönüp bakıldığında apaçık ortadadır. Dikkatiniz dağılmadan odaklanabileceğiniz özel bir çalışma alanı bularak, tüm çabanızı en iyi GRE puanlarına ulaşmak için harcayabileceksiniz.

GRE, binlerce lisansüstü okul tarafından uluslararası alanda kabul edilen tek genel kabul sınavıdır ve bu nedenle kayıtlarınızda bulunması yararlı bir sınavdır. GRE’ye kabul ve burs fırsatı olarak olumlu bakmak en iyisidir; yüksek GRE puanı, düşük not ortalamasını bile telafi edebilir.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu