BlogYurtdışı Eğitim

Almanya Doktor Alımı 2024 İlanları

Almanya Doktor Alımı 2024 İlanları ile gerekli şartları taşımanız halinde Almanya’da sağlık sektöründe doktor olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Almanya’da şu an birçok Türkiye’den giden doktor görev yapmaktadır. Özellikle çalışma şartları ve maaş konusunda Almanya bir adım öne çıkmaktadır.

Almanya Doktor Alımı 2024 İlanları

Almanya tıp okuyan kişiler için doktor olmak amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Almanya’da doktorluk yapmak için en önemli şartlardan biri Almanca bilmektir. Doktor olarak Almanya’da çalışabilmek için B2 – C1 seviyesinde Almanca bilmeniz gereklidir. Almanca öğrenmek gerek Almanya gerek diğer Almanca konuşulan ülkeler için önünüzü açacaktır. Aynı zamanda tüm eyaletlerde çalışabilmek için FSP (Fachsprachprüfung) Tıbbi Almanca sınavını da başarıyla geçmeniz gerekmektedir.

Hallo Almanya İş İlanları

Berlin Almanya İş İlanları

Güncel Almanya İş İlanları 2023

Almanya’ya Nasıl Gidilir?

Almanya İş Bulma Siteleri için Tıklayınız

Almanya Mavi Kart Nedir? Nasıl Alınır? Tıklayınız

Almanya Göçmenlik Başvuru Rehberi

Almanya’da Vize Sponsorluğu Sağlayan İşler için Tıklayınız

Mesleki Almanca’ya sahip olması (doktorlar için Meslek izni ve Aprobasyon (ruhsat) şarttır) beklenmektedir. Aynı zamanda Almanya’da doktor olarak çalışmak için tıp denkliği de sağlamanız gerekmektedir. Almanya’da doktor olarak çalışmak için başvurulan yollardan biri işinizi bularak Almanya’ya gitmenizdir. Almanya’da doktor olarak işinizi bulduktan sonra davet alarak Almanya’da doktor olarak kariyerinize adım atabilirsiniz. Ayrıca Almanya’da dil eğitimine başlayarak ( bu baya masraflı bir yol, çünkü dil eğitimleri pahalı) eğitiminiz sırasında iş arayarak kalıcı bir şekilde Almanya’da kalabilirsiniz. 

Eğitim durumu denkliği: Türkiye’de Radyoloji, Anestezi, Laboratuvar teknikerliği gibi bölümlerin eğitimi ön lisans düzeyindeyken Almanya’da bu bölümlerin eğitimi lisans düzeyindedir. Başvurunun kabul edilmesi durumunda bu kişiler Almanya’da çalışırken bir yandan da kısa sureli bir eğitim programına tabii tutulmaktadır.

Almanya Doktorluk Şartları 2024

Almanya’nın çeşitli bölgelerinde sağlık personeli istihdamı bulunmakta olup her branş için şartlar birbirinden farklıdır. Doktor olarak Almanya’ya gidecek kişilerin genel olarak şu şartları sağlaması beklenir:

  • Tabipler Odası Meslek Titri belgesi
  • Tıp Fakültesi diploması ve transkript
  • Doktorluk yapılabileceğine ilişkin sağlık raporu
  • T.C. Sağlık Bakanlığından alınan Doktorluk İcra belgesi
  • Almanca bilgisi
  • Kişinin hakkında soruşturma olmadığına dair beyan

Almanya Doktor Alımı için çalışma izninin alınması şarttır. Eğer Almanya’da oturmuyorsanız oturma izni de almanız gerekir. Çalışma izni alabilmek için iki farklı vize türünden herhangi birine başvuruda bulunabilirsiniz. Mavi kart ve standart vize olmak üzere iki tür vize bulunur. Mavi karta başvuruda bulunarak Almanya’da çalışma izni elde edebilirsiniz.

Almanya Mavi Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Almanya Doktor İş İlanları

Almanya’da doktorluk yapmak istiyorsanız belirtilen şartların yanı sıra bir iş bularak iş başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linklerden Almanya’da bulunan sağlık kurumlarında doktorluk yapmak için iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Almanya Pacuro İş İlanları için Tıklayınız

Linkedin Almanya Doktor İş İlanları için Tıklayınız

Glassdoor Almanya Doktorluk İş İlanları için Tıklayınız

Make it Germany Doktorluk İlanları için Tıklayınız


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu