BlogYurt Dışı Eğitim

Almanya İş Bulma Siteleri

Almanya uzun yıllardır Türkiye’den iş göçü alıyor ve Almanya’da Türk nüfusu oldukça fazla. Globalleşme ve teknolojinin gelişmesi ile son yıllarda Almanya’da çalışanlar daha da nitelik kazanmakta ve birçok gencin hayalinde güçlü ekonomik yapısı ve teknoloji üstünlüğü ile Almanya’da çalışmak var! Almanya’da çalışmak istiyorsanız deneyebileceğiniz yollardan biri de Almanya’daki açık pozisyonlara başvurarak Almanya’dan davet almaktır. Almanya İş Bulma Sitelerinde iyi bir Almanca bilgisi ve başarılı bir cv şansınız arttıracaktır. Eğer Almanya’da hayalinizdeki işe kavuşursanız bize bir Bayern Münih forması göndermeyi unutmayın 🙂

Binlerce Ücretsiz CV ve Motivasyon Mektubu Örneği

 

Almanya’da İş Bulma Siteleri

1-  Job Leads

Job Leads başarılı arama ve eşleştirme motoru ile sadece Almanya’da hizmet veren bir iş bulma sitesi. Birçok sektörde binlerce ilan arasından seçim yapabilir, şehir ve maaş kriterleri ile aramanızı özelleştirebilirsiniz. Siteye üye olarak Almanya’da birçok iş ilanına ulaşabilirsiniz.

Web Site

2- Monster

Monster; tüm dünyada hizmet veren bir iş ilanı sitesi ve ülkelere özelleştirilmiş sitesi ile ön plana çıkıyor. Monster iş arama motoru ile Almanya’da açık iş pozisyonlarına ulaşabilir ve online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Web Site

3- StepStone

Stepstone; tam Almanya’nın ruhuna uygun bir iş arama sitesi çünkü iş ilanlarının çoğu teknik ilanlar! Mühendislik, Bilgisayar ve Yazılım gibi konularda birçok iş ilanına ulaşabilirsiniz.

Web Site

4- Stellenangebote

Stellenangebote; Almanya’da bulunan çok uluslu şirketlerin ağırlıklı olarak ilan verdiği, genellikle plaza ilanlarını kapsıyor. Ofis işi arıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site!

Web Site

 

5- Arbeitsagentur

Arbeitsagentur; Almanya’nın İşkur’u diyebileceğimiz bir site 🙂 Özellikle Almanya’da çalışmak isteyen yabancılara yönelik birçok yararlı bilgiyi kapsayan site aynı zamanda farklı sektörlerde binlerce ilana ev sahipliği yapıyor. Almanya’da çalışmayı düşünüyorsanız “For people coming from other countries” bölümünü mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Web Site

İş Arama Bölümü Web Sitesi

6- LInkedIn

LınkedIN sitesini pek anlatmaya gerek yok, iş bulma sitesinden ziyade iyi kullanılırsa tam bir network aracı! Sitede Almanya’dan network elde edebilir ve önde gelen Alman şirketlerini takip ederek güncel iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Web Site

Göçmenlere Yönelik Web Siteleri

Göçmen olarak Almanya’ya yerleşmek ve iş bulmak istiyorsanız aşağıdaki web sitelerini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Jobs4refugees

Work4refugees

www.workeer.de

www.jobs4refugees.de

www.jobbörse.de/refugees

www.work-for-refugees.de

www.careers4refugees.de

www.welcome2work.de

www.hire.social.

https://www.adzuna.de/

https://www.make-it-in-germany.info.tr/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu