BursYurt İçi Burs

Özler Vakfı Burs Başvuruları

Özler Vakfı olarak Lisans öğrencileri için, LİSANS BURS BAŞVURULARI 22 Ağustos 2023 tarihinde açıldı Burslardan faydalanmak isteyen öğrencilerin burslar sayfamızdaki linkten ulaşacakları Lisans Burs Başvuruları formumuzu eksiksiz ve dikkatli şekilde doldurmaları gerekmektedir. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Özler Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Vakfı tarafından, eğitim bursu adı altında aşağıdaki burslar verilir:

2.1. STANDART BURSLAR: Standart burslar; bu Yönetmelikte belirlenen esaslar dahilinde, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrencilere verilen burslardır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Standart burslar şunlardır:

2.1.1. Üniversite Devam Bursu: Üniversite Devam Bursu; bu Yönetmelikte belirlenen esaslar kapsamında ve Vakıf bütçesinden karşılanmak üzere, üniversitelerin örgün öğrenim programlarında öğrenim gören başarılı, öğrenimine devam eden ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

2.1.2. İlk ve Ortaöğretim Başarı Bursu: Başarı Bursu; bu Yönetmelikte belirlenen esaslar kapsamında ve Vakıf bütçesinden karşılanmak üzere, Özler ailesinin bir ferdinin adını taşıyan okullarda başarılı olan ve okulda dereceye giren öğrencilere verilir.
2.1.3. Lise Başarı Bursu: Lise Başarı Bursu, bu Yönetmelikte belirlenen esaslar kapsamında ve Vakıf bütçesinden karşılanmak üzere; Fen Liselerinde, Anadolu Liselerinde, Sosyal Bilimler Liselerinde ve Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Meslek Liselerinde okuyan veya bu okulları ilk defa kazanan öğrencilere verilir.(Bu madde, 16.11.2017 tarihli Mütevelli Heyet Toplantısı kararı ile eklenmiştir.)

Yeni Bursiyerler: Yeni bursiyer adayları, ilan edilen tarihler arasında başvuru formlarını vakfın resmi internet sayfasından doldururlar. Burs hak ettikleri kendilerine bildirildiği takdirde, başvuru formunda yazılı belgeleri tamamlayarak Vakıf Merkezine müracaat ederler.

İlan edilen tarihlerde; vakıf resmi internet sitesi üzerinden müracaat fırsatını kaçıran veya burs ilan tarihlerinden haberdar olmayan lisans öğrencileri, Vakfa dilekçeyle burs başvurusunda bulunabilirler. Bu müracaatlar Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır.

. Bursiyerlere yapılacak aylık nakit ödemeler, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince yapılır.

Bu ödemelerin düzenli olarak yapılabilmesi için bursiyerlerin;

a) Öğretim yılı başında okullarından alacakları kayıt yenileme evrakını(İlk defa üniversiteye başlayanlar için kayıt evrakını),

b) Her ay sonunda okullarından alacakları öğrenci belgelerini,

c)Her sömestr ve her öğretim yılı sonunda alacakları ders not durumlarını,

Vakıf Merkezine elden ulaştırmaları zorunludur.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu