BlogOnline Kaynaklar

Milenyum Çağı İçin En iyi 10 Öğrenci Blogu

Aileniz aşırı duygusal olduğunuzu mu düşünüyor? Her durum için bir GIFiniz mi var?

Eğer öyleyse; büyük ihtimalle siz de (bazı insanların düşündüklerinin aksine) açık görüşlü, dışarıdan bir tetikleyici olmasa da kendinden istekli  ve internet ile büyümüş kimseler anlamına gelen, milenyum insanısınız. Genelde Baby Boomer’lardan oldukça farklı olarak, milenyum nesli ; sosyal bilince sahip girişimciler, cinsiyet yanlısı feministler, ağzının tadını bilenler, iklim değişikliği konusunda aktivistler ve de her türlü yaratıcı, işbirlikçi ve ilgili bireylerle doludur.

Bu sebeple, milenyum insanları etkileyicidir. İşte aşağıda, sizler için en iyi öğrenci bloglarından 10 tanesi!

 

 

Women of Color, in Solidarity

İki öğrenci ve bir yeni mezun blog yazarı tarafından yönetilen  (Aiesha, Jennifer and Attanya) bu Tumblr sayfası; ırkçılığı, cinsiyetçiliği, fiziksel özellikler ile dalga geçilmesini, sınıf ayrımını, herhangi bir şekilde insanların ikincil görülmesini kınamaya adanmıştır. Bu siyahi kadınların hikayelerini paylaşmaları için güvenli bir ortam olan Women of Color, in Solidarity ; haberler, ilhan verici fotoğraflar ve GIFler yayınlamaktadır.

 

 

College Tourist

College Tourist, dünyanın her köşesinden öğrencilerin seyahat deneyimlerini yazdıkları ve gezilerinde çekilmiş bir çok fotoğrafı paylaştıkları bir platformdur. Eğer iş ve eğitim hayatınıza bir sene ara vererek yurdışına seyahat etmeyi, değişim programlarına katılmayı veya bir yaz tatili düşünüyorsanız, bu site harekete geçmeniz için harika bir yer olacaktır. Öğrenci bütçesi ile seyahat etmek, havalı yerlerin listesi ve festivallere göz atmak gibi konularda ipuçları bulabilirsiniz.

 

 

The Healthy Hangove

Öğrenci bloggerı, Brighton Üniversitesi son sınıf öğrencisi ve Guardian Students yazarı olan James Wragg tarafından işletilen bu ağız sulandıran blog; sağlıklı tarifler, incelemeler ve  Öğrenciler İçin Yiyecek Alışverişinde Nasıl Tasarruf Edilir? , İş Yerinde Akşamdan Kalmışlığa Nasıl Direnirsiniz? – Garson Olarak , gibi açıklamalar içermektedir. Özellikle, James’in Fümelenmiş Tatlı Patates Dilimleri ve Acı Soslu Mayonez , ve Hamsili & Kırmızı Biberli Pizzası  gibi lezzetli tarifler bulunmaktadır.

 

 

Student Minds

            Bir grup öğrenci blog yazarı tarafından devam etttirilen, Student Minds, ruhsal rahatsızlıklardan muzdarip öğrenciler için oldukça iyi bir sitedir. Burası, öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları gerçekleri, benzer sıkıntıları yaşayan diğer insanlar ile iletişim kurarak paylaştıkları bir yerdir.  Stresli hissettiğinizde, evinizi özlediğinizde veya üniversitenin zorluklarıyla baş etmeye çalışırken ziyaret edebileceğiniz harika bir blog. İçe Kapanık Birinci Sınıf Öğrencilerinin Haftası , Depresyon ile Yolculuğum ise  Student Mind’in son gönderilerinden bazılarıdır.

 

 

ogrenci-milenyum

 

Tifanny Imogen

Kısa süre önce University College London da yüksek lisansını tamamlamış olan Tifanny Francis, öncesinde çokça bilinen bir natüralisttir, ve 2018 de ilk kitabını yayımlamak için Bloomsbury Press ile kontratını imzlamıştır. Eğer doğal dünyaya ve köy yaşamına ilgi duyuyorsanız, onun blogunu takip etmelisiniz, onun son yazılarıyla ilgili olarak; şiirler, ve yağmur altında yürümekten,  gökdoğan kuşunu korumaya kadar, farklı derin düşünceler bulabilirsiniz.

 

 

Around the World

Cornell Üniversitesinde bilgisayar bilimi okuyan New Delhi’li blogger öğrenci Sush, bir zamanlar kendi kendi kültürel geçmişine yönelik isyankar tutumlarının Amerika’ya taşındığından beri değşitiğini söylemektedir. Sush, “Daha önce (Hint) gelenek ve muhafazakar düşünceye ayırdığım aynı gözler ile, (şimdi) ilerleme ve modernlik (Batı) kavramlarına yaklaşıyorum” yazmıştır. Sush’un blogu Cornell Üniversitesindeki hayatı keşfediyor ve Kendin ol – Üniversitede Makale Yazmak için Tavsiyeler , Cornell ve Bilgisayar Bilimi Branşı gibi gönderiler ile gelecekteki öğrencilere tavsiyelerde bulunuyor.

 

High Street Beauty Junkie

            Cardiff Universitesinden Charli tarafından yönetilen bu öğrenci blogu, güzelikten ruhsal hastalıklara kadar geniş çaplı konular içermektedir. Charli; Yeme bozukluğu konusunda çektiği zorluklarla ilgili deneyimlerini , Yunanitan – Rodosta tatilinde çektiği fotoğraflardan bir fotoğraf günlüğünü , ve sorulan başlıca soru gerçekten şampuanınızın içinde ne var? gibi yazılar yazmaktadır.

 

 

Jenn across the pond

            Miami Üniveristesinde mimarlık ve tasarım okuyan, bir dönemini DIS Stokholm, Kopenhag’da geçiren bir öğrenci, Jenn’in blogu, kendi sözleriyle ifade edecek olursak “bu yeni harika ülkede geçirdiğim dönemde yaşadığım maceralar, aksilikler, keşifler ve düşüncelerle dolu”.  Jenn mimariden yiyecek ve seyahat tavsiyelerine kadar, hatta eğer yurtdışında okumayı veya yurdışı eğitiminiz süresince seyahat etmeyi planlıyorsanız sizi de alakadar edebilecek geniş çaplı bir çok konudan bahsetmektedir.

 

Selam G.’18

MIT ‘de bir robotik öğrencisi olan Selam Colorado da büyüdü fakat ona miras bırakılan melezliği sayesinde Çince ve Etiyopya dilini akıcı  şekilde konuşabilmektedir. Geri dönüştürülmüş materyallerden yapılmış bir selfie çubuğu, Amerikada Çinli ve Etiyopyalı bir melez olmak ve tutkusu olan makina mühendisliği hakkında blog yazıları yazmıştır. “Başkalarının ben, anlamasını kolaylaştırmak için kendimin bazı noktalarını yadsıyarak 20 senemi  harcadım” demiştir. Yakın zamanda yazmış olduğu büyüleyici bir blog yazısında bir toplumun susuz kalmasının ne demek olduğunu açıklamış ve  suya sahip olmayan yerlere su getirmenin zorluğunu incelemiştir.

 

Jemimah Wei

Singapurda ikamet eden, mezun Jemimah James Wei , 2007 yılında modadan seyahate, kedilere veya edebiyata kadar her şey hakkında yazılar yazmak için bloga başlamıştır. Bu günlerde Jemimah Wei’nin blogu Tokyo ile ilgili güzel resim ve çizimler ile birlikte ucuz yemek yenilebilecek yerlerin tavsiyelerini, uygun fiyatlı uçuş ve kalacak yerler sunan Tokyo’da Meteliksiz Öğrencilerin Rehberi ve güvenlik ile ilgili ipuçları, görgü kurallarını içeren Tokyo’da Meteliksiz Öğrenci için CouchSurfing Rehberi gibi havalı gönderiler içermektektir.

 

Öğrenci bloglarına meraklı mısınız veya öğrencilik deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşmak mı istiyorsunuz? TopUniversities de blog yazma fırsatlarını buradan öğrenebilirsiniz.

 

Hilal Gelgi 

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. These student blogs inspire students throughout the world who reads them.
    Placement is something which is very important. I have been placed after loads of struggle. let me tell you my story. After doing engineering many people are not able to get a job due to lack of experience.
    I was one of them. But then I heard about internship. It is a practical training for the job which acts as a stair between the qualification and job. I did my internship and soon got a job. You can also look in for the help of site such as https://www.mychatri.com/about-us, https://www.mychatri.com/news, https://mychatri.com/blog/ and https://www.mychatri.com/ . These are of great help.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu