BlogYurt Dışı Eğitim

Londra’da İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi 11 Dil Okulu

İngilizce gittiğiniz her yerde ve yapmak istediğiniz hemen her işte gerekli olan bir dildir. Bu dili öğrenmek artık bir seçenek olmaktan çıkmış zorunluluk halini almıştır. Hepimiz küresel dünyanın bir parçası olarak bu dili öğreniyoruz. İngilizceyi en iyi ve en doğru bir şekilde öğrenmek isteyenlerin ise bunu yapabilecekleri en iyi yerlerden birisi İngiltere’dir. Bu dili gramer, yazma ve okuma eğitimi dışında kültürüne de dâhil olarak konuşmayı öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda bu dili öğrenebileceğiniz en iyi dil okullarını yazımızda bulabilirsiniz.

Londra’da İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi 11 Dil Okulu

İngilizceyi ana diliniz gibi konuşmaya hazır mısınız? Dünyanın her yerinden arkadaş edinmek ister misiniz? Londra’da İngilizce eğitimi alarak bunları gerçekleştirebilirsiniz.  Sizin için İngiltere’deki en iyi dil okullarını araştırdık. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun,  çevrimiçi olarak kayıt yaptırın ve amacınıza ulaşın.

Londra birçok tarihi ve kültürel zenginliğe sahiptir.  Urbanest’e göre Londra’nın en ünlü kent simgesi Big Ben’dir, yani The Clock Tower. Big Ben aslında içerdeki  çanın adıdır.  Kraliçe  yılın bir bölümde Buckingham Sarayı’nda yaşar. Kraliçe evde olduğumda bayrak direğinde sallanan kraliyet bayrağını görebilirsiniz. Londra, devasa büyüklükteki British Müzesinden, Greenwich’teki küçük Fan Müzesine kadar 170’in üzerinde müzeye sahiptir.

İngilizce 75 ülkeden 2 milyar insan tarafından ya resmi olarak konuşulmakta ya da önemli bir yere sahiptir. Oxford’lu sözlük bilimci Penny Silva her 4 insandan birinin belli bir yeterliliğe kadar İngilizce konuşabildiğini tahmin ediyor.

İngilizce öğrenmek harika uygulamalar sayesinde artık daha kolay. Vidalingua  ana dili Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Portekizce ve Japonca olanların, İngilizce  öğrenebilmesi için uygulamalar yapıyor.  Bu uygulamaları Iphone’a ya da Android’e ücretsiz olarak indirip hemen başlayabilirsiniz.

Kurumların web sitelerine başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Edwards Language School

Edwards Language School öğrencilerinin daha azimli olanları daha ileri seviyelerde ders almak için devamlı öğrenci olurken, birçoğu başarıyla üstüseinden gelerek kurstan ayrılmaktadır. İngiliz Konseyi tarafından, İngilizce eğitim okulu olarak onaylanmıştır. Edwards Language School aynı zamanda IELTS sınavına yönelik dersler vermektedir.

TELC UK

Londra’daki TELC UK İngiliz Dil Okulu; akademik  çalışma, kariyer hedefleri ve kişisel gelişim için İngilizce yeterliliğinizi geliştirmenize yardımcı olur. TELC UK  yarı zamanlı ve yoğun kurslarıyla ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hizmet sunmaktadır.  Bu kurslar deneyimli ve yüksek eğitim almış uzmanlar tarafından verilmektedir.  Ayrıca TELC UK tarafından organize edilen kültürel ve sosyal aktivitelere katılabilirsiniz.  Böylece öğrendiklerinizi uygulamalı olarak tekrar edebilirsiniz.  TELC UK Londra’dan yaklaşık yirmi dakika uzaklıktadır.

The London School of English

The London School of English yetişkinlere İngilizce öğreten, 100 yıllık deneyime sahip bir eğitim kurumudur.   Bu kurumda sizin ihtiyacına yönelik olarak hazırlanmış dersleri grup içerisinde alabileceğiniz gibi birebir eğitimler de alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanan programlar ile sonuca ulaşabilmenizi ve unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlarlar.

St George International

St George International Londra’da faaliyet gösteren bir İngilizce dil okuludur.  Yaklaşık 60 yıldır  dünyanın her yerinden öğrencilere bu hizmeti sunmaktadırlar. Öğrencileriyle tek tek ilgilenerek eğitim vermektedirler. Okulun Londra’nın merkezinde (The West End) olması onu iyi bir seçenek haline getiriyor. İngilizceyi, İngilizcenin kalbinde öğreniyorsunuz. Okulda rahatça çalışabileceğiniz sınıflar ve sessiz, wifi bağlantılı çalışma alanları vardır.

Language Studies International

LSI London Central, The West End  olarak bilinen canlı ve hareketli şehir merkezinde yer almaktadır. British Müzesi,  Oxford sokağındaki alışveriş yerleri ve eğlence bölgesi olarak bilinen Soho yürüme mesafesindedir. LSI, ücretsiz internetli bilgisayar odaları, kütüphanesi ve öğrenci lobisiyle İngilizce çalışma harika ekipmanlara sahiptir.  TOEFL ve Cambridge English Language Assesment da dâhil olmak üzere çok çeşitli İngilizce programlar  öneriyorlar.

Speak Up London

Speak Up London çok ünlü bir sokak olan Oxford Sokağı’nda yer almaktadır. İngilizce eğitimi için İngiliz Konseyi tarafından tanınmış hızla büyüyen bir  dil okuludur. Speak Up London ayrıca  Cambridge Üniversitesi’nin sınav hazırlık merkezlerinden birisidir. Çalışma grupları  küçüktür ve  tamamı donanımlı, modern, aydınlık ve renkli sınıflarda  eğitim verilmektedir.

EC London 30+

EC London 30+, 30  yaş üstü  yetişkinlerin eğitim aldığı popüler bir dil okuludur.  Olgun öğrenciler için tasarlanmış dersleri dizayn edilmiş sınıflarda dünyanın her yerinden öğrencilerle İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Londra’da zamanınızı değerlendirebileceğiniz bir sürü aktivite vardır, Camden Market ve Whitechapel Galerisi gibi ilginç yerlere yapabileceğiniz, eğlenceli grup gezileri bunlardan biridir. Dersleri, konuşma sınıflarını da içeren kursu tamamlamanız için akademik destek de sunmaktadırlar. Bu harika şehirde ise sizi, İngilizce kursundan daha fazla etkileyecek birçok şey vardır.

Delfin English School

Delfin English School hem eğlenceli hem eğitici İngilizce öğrenme deneyimi sunmaktadır. Onlar, öğrencilerinin özel ve farklı bir şeyin  parçası olduklarını hissetmelerini ister. Delfin’de, başka bir dil öğrenmekten çok daha fazlasına sahip olacaksınız,  küresel Delfiners ailesinin bir parçası olacaksınız. Delfin size spordan tutun sosyal programlara kadar çok çeşitli fırsatlar sunarak Londra’da olmanın keyfini fazlasıyla yaşamanızı sağlar. Bu fırsatlarla birlikte sınıf dışında da dil öğrenmen fırsatı elde etmiş olursunuz.

St Giles International

Bu dil okulu zarif Bloomsbury’nin kalbinde 100 yıllık bir binada yer almaktadır.  Okul Russell meydanının karşısında ve British müzesine beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu harika lokasyonu sayesinde öğrencilerin şehri keşfetmesi için harika bir fırsat sunuyor. Okul aynı zamanda Londra’nın önemli kent simgelerine yürüme mesafesinde ve ulaşım ağlarına oldukça yakındır. St Giles farklı kültürleri deneyimleyebileceğiniz büyük ve canlı bir okuldur. Okul, modern eğitim faaliyetlerinden ve kent merkezinin sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen öğrenciler için çok uygundur.

International House London

Covent Garden’da dil öğrenimi için inşa edilmiş olan okul 2007’den beri faaliyet göstermektedir. Londra’daki tek kampüsü olan, büyük bir dil okuludur. Kampüs; 56 sınıf,  bilgisayar odası, öğrencilerin telaffuz pratiği yapabileceği dijital dil laboratuvarı  bir kafe ve 10 binden fazla kitap ile gazetenin  olduğu bir kütüphaneye sahiptir. Okul her yıl 150 ülkeden 8000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Regent

Regent İngiltere’deki en eski dil okullarından bir tanesidir.  İlk Regent okulu 1964’te, o dönemdeki dil okullarının kötü şartlarını gören İngiliz Konseyi üyesi, öğretmen David Mariano tarafından, kaliteli eğitimcileri ve uygun dersleri içerecek şekilde dizayn edilerek kurulmuştur.

İngilizceyi sadece teknik açıdan değil, konuşarak yaşayarak da öğrenmenizi sağlayacak okulları listeledik. Okullar sadece tek yönlü değil sundukları diğer faaliyetlerle de cezbetmektedir. Eğlenerek ve yaşayarak öğrenmek için kendinize uygun okulu bularak kolayca kayıt yapabilirsiniz.

Sibel Güney

Proje Yönetim Okulu Blog Yazarı

Görsel: Yaren Yakut

Kaynak: https://vidalingua.com/blog/best-language-schools-learn-english-london


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu