BlogOnline Kaynaklar

Abone Olmanız Gereken 10 İlham Verici YouTuber

Günümüzde insanlar birçok şey için YouTube’dan videolar izlemektedir. Kişisel gelişim, yemek, makyaj, bilgi edinme, komik videolar gibi birçok içerikten ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Televizyonda karşılığı olan her türlü program artık bu platformda kişisel isteklere göre hazırlanıp kullanıcıya sunulmaktadır. Ayrıca kendiniz de ilgilendiğiniz bir alanla ilgili olarak içerik üretebilir ve bunu kişisel kanalınıza koyabilirsiniz.

2021’de Abone Olmanız Gereken 10 İlham Verici YouTuber

2 milyar kullanıcısı olan çevrimiçi video paylaşım platformu Youtube’da yeni şeyler öğrenebileceğiniz, ilham alabileceğiniz ve gülebileceğiniz çok sayıda yetenekli içerik üreticisi vardır. Yazımızın devamında ayırdığınız zamana değecek şahane Youtuber’ların olduğu bir listesini bulacaksınız.

Favori YouTuber’ınız Kim?

YouTube komik kedi videolarından ya da TikTok dans derlemelerinden daha fazlasıdır. 15 yıllık platform farklı yaşlardan, etnik kökenden, milletten ve uğraşlardan binlerce farklı üreticiye kariyer yolu açmıştır.

Aşağıda listelediğimiz YouTuber’lar kişilikleri ve mizah anlayışları kadar zengin bir bilgi dağarcığı ve deneyime de sahiptir. Eğer gününüzü güzelleştirecek çevrimiçi içerikler arıyorsanız bu liste tam size göre.

İlham verici YouTuberlar listemizin tadını çıkarın. İyi seyirler.

WheezyWaiter

12 yıllık emektar YouTuber, üretkenlik, kişisel gelişim ve yaratıcılık gibi çok farklı başlıklarda komik ve bilgi verici içerikler oluşturmaktadır. Birçoğumuzun aklına sık sık gelen soruları Why Do People Like? serisinde cevaplamaya çalışıyor.

Bu seri; evrensel temel gelir, yemek planlaması, okul ve kediler gibi farklı başlıkları ele alır. WheezyWaiter’ın çevresindeki dünya ile ilgili sonsuz bir merakı var gibi görünmektedir. Bu da onu izlemekten keyif alan milyonlarca insanın ona abone olmasını sağlayarak kanalının sürekli büyümesini sağlıyor.

Nathaniel Drew

Nathaniel Drew’ün Youtube kanalı, onun kişisel gelişimini kapsayan video içerikleri aracılığıyla ‘zihinsel netlik arayışını’ belgeliyor. Bir dijital gezgin olarak Drew, videolarında, farklı kültürel deneyimleri sergiliyor ve izleyicileri adeta onunla beraber yolculuk ediyor.

Onun kanalı Youtube’daki vloglar ve öğretici içeriklere ilginç bir bakış açısı getiriyor. Örneğin yapmaya çalıştığı ‘Da Vinci’s Morning Routine’ deneyi oldukça düşündürücüdür ve izlemeye değerdir.

Evelyn From the Internets

Evelyn From the Internets mizahın, popüler kültürün ve gerçek hayatın iç içe geçtiği bir kanaldır. Birçoğumuz sosyal medyayı gerçek hayatta çevremizde gördüğümüz insanların parlatıldığı bir yer olarak görür. Fakat Evelyn bize sosyal medyanın tam olarak ne olduğunu göstermektedir.

İster vlogerın bir gününün nasıl geçtiğini anlatan videolara bir göz atın ister çevrimiçi olarak nasıl para kazandığını izleyin, her bir video neşe saçan, yeni ve eğlenceli bir deneyim sunar. Evelyn’i birkaç dakika izledikten sonra, onun #InternetCousins videolarına bayılacaksınız ve kanalına abone olacaksınız.

Gary Vee

Gary Vee ya da Gary Vaynerchuk sosyal medyayı ve dijital pazarlamayı avucunun içi gibi bilen bir internet girişimcisidir. Vaynerchuk, PepsiCo ve General Electric gibi milyar dolarlık markalara sosyal medya ile ilgili danışmanlık yapan VaynerMedia da dâhil olmak üzere birçok teknoloji ve dijital pazarlama şirketiyle iş birliği yapmaktadır.

İki buçuk milyondan fazla abonesiyle Gary Vee kanalında çok sayıda kişisel gelişim, iş tavsiyesi ve vlog tarzı içeriğe yer vermektedir. YouTube kanalında FUBU’nun kurucusu ve yatırımcısı Daymond John’un yanı sıra rapçi Lil Yachty de dâhil olmak üzere başarılı iş insanlarıyla röportajlar yapmaktadır. Gary Vee, ‘Tea With Gary Vee serisiyle, on yıllık deneyimini de kullanarak internet kanalından, potansiyel sosyal medya girişimcilerine tavsiyeler vermektedir.

How Much?

Hepimiz, internette para kazanmak ile ilgili farklı yollar olduğunu duyuyoruz. Ancak Idan Abada kendi How Much? isimli YouTube kanalında, popüler olan tüm para kazanma yöntemlerini deniyor. Böylece bahsi geçen işin bir insan için gerçekten kârlı olup olmadığına bakıyor.

Idan’ın denediği işler arasında Amazon Fresh paketlerini adrese teslim etmek, ikinci el dükkânlardan bulduklarını çevrimiçi mağazasında satarak kâr elde etmeye çalışmak ve DoorDash uygulaması ile kuryelik yaparak para kazanmak gibi farklı işler yer almaktadır. Onun ortaya koyduğu bu ilk elden deneyimleri izleyerek bahsi geçen işi yapıp yapmayacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

Zamanınıza Değecek Diğer YouTuber’lar

Mel Robbins

Mel Robbins, kendi ilham verici, eşsiz markasını sık sık YouTube kanalına getiren bir televizyon sunucusu, yazar, hukuk analisti ve motivasyon konuşmacısıdır. Çok satanlar listesine giren kişisel gelişim kitabı ‘The 5 Second Rule’ ile tanınır.

Kitapta Robbins, “Bir amaca ulaşmak için isteğiniz varsa, 5 saniye içinde fiziksel olarak hareket etmelisiniz, aksi takdirde beyniniz bu isteğe engel olacaktır” der. Robbins, ilham verici içerikler üreterek YouTube kanalında haftada birkaç kez yayınlamaktadır. Robbins’in videolarının ana teması kaygı, pozitif kalma ve kendi yaşam deneyimleri gibi konulardır.

 

Patricia Bright

Patricia Bright son derece popüler olan YouTube kanalında, moda ve makyajla yaşam tarzı konseptini kolayca birleştiriyor.

Bright, moda konusundaki deneyimlerini kullanarak, milyonlarca izleyicisine önerdiği ve önermediği ipuçlarını kanalında yayınlıyor. Bright ayrıca YouTube takipçilerini günlük hayatıyla ilgili konuları, hamileliği gibi, tartışmaya davet ediyor.

Roberto Blake

Roberto Blake, her yaratıcı girişimcinin abone olması gereken bir YouTuber. Kanalında, çevrimiçi olarak daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacak kaliteli yüzlerce içerik bulacaksınız. Eğer YouTuber iseniz veya YouTuber olmak istiyorsanız, Blake’in kanalında birçok bilgilendirici içerik bulacaksınız.

Sık sık YouTube’da tam zamanlı bir içerik üreticisi olmanın iyi ve kötü yanlarını, olabildiğince şeffaf olarak anlatıyor. Seçim yapabileceğiniz binden fazla videoyla, her gün yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Abbey Sharp

Tescilli diyetisyen Abbey Sharp’ın YouTube kanalı yalnızca yemekle ilgili değil, nasıl ve ne yediğimizi belirleyen duygular ve kültürler ile de ilgilidir. Sharp’ın en popüler serisi, diğer YouTuber’ların What I Eat in a Day’ videolarının analizi, bazılarımızın yapmak istediği yeme alışkanlıklarına ilgi çekici, araştırmaya dayalı derin bir bakış sunuyor.

Sharp’ın eğlenceli karakteri ile bilgilendirici videoları harika bir şekilde iç içe geçiyor. Ayrıca günlük hayatını vlog’larında ve hikâyelerinde paylaşıyor, böylece izleyiciler gerçek bir diyetisyenin kariyerinin dışındaki hayatının nasıl olduğunu görebiliyor.

Fran Meneses

New York’lu bir illüstratör olan Fran Meneses, profesyonel bir illüstratör olmakla ilgili verdiği tavsiye ve bilgilerin yanı sıra basit ve rahat yaşamak ile ilgili içerikler de üretiyor.

Sadece illüstratörler ve şirin çizimlerden hoşlananlar için değil, aynı zamanda yaratıcı girişimciler için de içerikler üretmektedir. Çoğumuz yaratıcı işlerimizden para kazanmaya çalışıyoruz; Meneses, bu amacınıza ulaşabileceğimizin kanıtıdır.

YouTube’da izlemek için en sevdiğiniz video türü nedir?

YouTube’da çok fazla yararlı içerik bulunur ve izlemek için yeni bir vlog arayan herkes için birçok seçenek vardır. Karşınıza çıkan her bir kanal size bir tıkla bilgi, karakter ve mizah sunar. Yukarıda bahsettiğimiz YouTuber’lardan herhangi biri ilginizi çektiyse kanallarına abone olarak ve videolarını beğenerek onlara destek olabilirsiniz.

Ek olarak, onları Patreon ve tercih ettikleri çevrimiçi ürün mağazası gibi diğer platformlarda destekleyebilirsiniz. YouTube’da video izlemek ücretsizdir ve sadece izleyerek en sevdiğiniz YouTuberları destekleyebilirsiniz. Böylelikle YouTuberlar bu platformda video üretmeye devam edebilirler.

Yazımı bitirirken YouTube’da severek izlediğim iki kanaldan bahsetmek istiyorum. Bunlardan birisi KALT isimli mizah kanalıdır. Bizim Show serisi ile kendine özgü, yaratıcı ve komik bir içerik sunmaktadır. Bir diğeri ise Proje Yönetim Okulu’nun kanalıdır. Proje Yönetim Okulu websitesinde sunduğu içeriğe benzer şekilde eğitim, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok konuda kaliteli içerikleri YouTube kanalında da yayınlamaktadır.

Sizin en sevdiğiniz ilham veren YouTuber’lardan bazıları nelerdir? Kendiniz bir içerik üreticisi misiniz? Aşağıda bize bildirin!

Sibel Güney

Proje Yönetim Okulu Blog Yazarı

Görsel: Yaren Yakut

Kaynak: https://everydaypower.com/inspiring-youtubers/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu