BlogYurt Dışı Eğitim

Kanada İş Arama Siteleri

Kanada, son yıllarda hem öğrenciler hem de çalışmak isteyenler için popüler destinasyonlardan biri haline gelmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de Kanada hükümetinin her yıl, yüzbinlerce göçmeni ülkeye kabul etmesidir. Zira 2020’nin ilk aylarında Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, 2021 yılında toplamda 340 bin göçmeni ülkeye kabul edeceklerini ve 2022 yılına kadar da bu sayıyı 1 milyona ulaştırmak istediklerini belirtmişti. Kanada’da iş bulabileceğiniz siteleri sizler için derledik! Keyifli okumalar 🙂

Kanada’da Çalışma İzni ve İş İmkanları

Kanada’da İş Bulma Siteleri

1-  Canada Career Site

Canada Career Site başarılı arama ve eşleştirme motoru ile sadece Kanada’da hizmet veren bir iş bulma sitesi. Birçok sektörde binlerce ilan arasından seçim yapabilir, şehir ve maaş kriterleri ile aramanızı özelleştirebilirsiniz. Siteye üye olarak Kanada’da birçok iş ilanına ulaşabilirsiniz.

Web Site

2- Monster

Monster; tüm dünyada hizmet veren bir iş ilanı sitesi ve ülkelere özelleştirilmiş sitesi ile ön plana çıkıyor. Monster iş arama motoru ile Kanada’da açık iş pozisyonlarına ulaşabilir ve online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Web Site

3- Eluta

Eluta, Kanada genelinde 10.000’den fazla işveren web sitesinden iş ilanları sunan bir Kanada arama motorudur. Eluta, orijinal işverenlerin iş ilanlarına geri bağlantılar sağlar. Adaylar, arama kriterlerine uyan yeni işleri kendilerine bildiren e-posta uyarılarına kaydolabilirler.

Web Site

4- Jobboom

Jobboom, Quebec’in en büyük işe alım sitesidir ve her iki resmi dilde de hizmet sunmaktadır. Bu web sitesi, adayların özgeçmişlerini sitede yayınlamalarına ve doğrudan iş başvurusunda bulunmalarına veya seçilen adaylara e-posta yoluyla anında gönderilen iş teklifi yayınlarına yanıt vermelerine olanak tanır. Jobboom ayrıca kariyer rehberliği ve kendi kendine öğrenme, piyasa trendleri ve yeni kariyer yolları gibi konularda makaleler sunar.

Web Site

5- Job Bank

Job Bank; Kanada’nın resmi iş arama platformu. Özellikle Kanada’da çalışmak isteyen yabancılara yönelik birçok yararlı bilgiyi kapsayan site aynı zamanda farklı sektörlerde binlerce ilana ev sahipliği yapıyor. Kanada’da çalışmayı düşünüyorsanız “For people coming from other countries” bölümünü mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Web Site

6- LInkedIn

LınkedIN sitesini pek anlatmaya gerek yok, iş bulma sitesinden ziyade iyi kullanılırsa tam bir network aracı! Sitede Kanada’dan network elde edebilir ve önde gelen Kanada şirketlerini takip ederek güncel iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Web Site

7- GlassDoor

İş arama web sitesi Glassdoor, çalışanlar tarafından sunulan büyük bir şirket incelemeleri veritabanına sahiptir. Glassdoor, iş arayanlara bir şirketin çalışma koşulları, mülakat süreçleri, maaşlar ve sosyal haklar hakkında içgörüler sunarak kendisini tanıtmaktadır. Glassdoor, iş listeleri sunmanın yanı sıra, işverenlerin iş adaylarını belirlemelerine ve şirketlerini iş arayanlara tanıtmalarına olanak tanır.

Web Site

8- Simply Hired

Bu arama motoru bir e-posta uyarı hizmeti sunar ve iş aramalarınızı kaydetmenize olanak tanır. Adaylar aramalarını, diğer kriterlerin yanı sıra gazileri işe alan, yüksek bir çeşitlilik oranına sahip ve çevre dostu uygulamalara uyan şirketlere odaklanmak için sıralayabilir.

Web Site


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu