Erasmus+Erasmus+ Gençlik

İspanya Madrid Erasmus+ Eğitim Kursu

Kriz zamanları için çatışma dönüştürme araçlarına ilişkin eğitim kursu İspanya Madrid Erasmus+ Eğitim Kursu

5-12 Haziran 2023 | El Escorial, Madrid, İspanya Bu, kriz zamanları için Çatışma dönüştürme araçlarına ilişkin bir eğitim kursudur.

Proje Özeti

Her düzeyde belirsizlik ve değişim zamanlarında yaşıyoruz. Çatışmanın gördüğümüz bir şey olduğuna ve günlük hayatımızda olduğu kadar doğal afetler, insani krizler veya tırmanma dönemleri gibi kriz ve stres anlarında da uğraşmamız gerektiğine inanıyoruz.

Sizi, çatışma dönüşümü dünyasını, kriz yönetimini, dayanıklılığın nasıl inşa edildiğini, şiddet içermeyen iletişimi ve önümüzdeki yıllarda zorluklarla karşılaşan veya karşılaşacak olan topluluklar için yardımcı olabilecek diğer araçları keşfetmeye davet ediyoruz.

Bu nedenle, toplulukların şimdi ve gelecekte çatışmalarla nasıl başa çıkabileceğini tartışmak ve daha derine inmek için gençlik çalışanları, aktivistler ve düşünürlere katılmanın gerçekten harika olduğunu düşünüyoruz. Bunun için şimdiye kadar neler yapıldığını göreceğiz ve katılımcıların yerel topluluklarında işe yarayan uygulamaları bir araya toplayıp yenilerini oluşturacağız.

Amaç: 26 katılımcıyı çatışma dönüşümü, şiddet içermeyen iletişim, topluluk oluşturma ve kriz yönetimi araçlarıyla donatarak yerel topluluklara katılmalarını sağlamak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Hedefler:

  • Katılımcılara barış, şiddet, çatışma, barışçıl siyasi katılım, barış kültürü ve insan hakları kavramları hakkında bilgi vermek;
  • Çatışmaların yerel topluluklarımızı nasıl etkilediğine dair katılımcıların gerçeklerini haritalandırmak ve analiz etmek.
  • Kriz Yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak.
  • Şiddet içermeyen çatışma dönüşümünün önemini, çatışmaya yaklaşmak için çeşitli stratejileri ve insan hakları bağlamındaki bağlantılarını anlamak.
  • Katılımcıları kendi yerel düzeylerinde sağlıklı ve barışçıl topluluklara katılmaları ve inşa etmeleri için güçlendirmek.
  • Sürdürülebilir topluluklar ve ekipler oluşturmak için gençlik liderlerinin yeterlilik çerçevesini içeren bir tavsiye belgesi oluşturmak
  • Yerel topluluklarda zaten işe yarayan iyi uygulamaları, araçları ve malzemeleri değiş tokuş etmek için bir işbirliği ağı oluşturun.

Katılım ücreti yok!

Konaklama ve yemek karşılanmaktadır

Seyahat etmeniz gereken mesafeye bağlı olarak, Erasmus+ tarafından kapsanan bir limit dahilinde Madrid’e seyahatiniz için size geri ödeme yapabileceğiz.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu