BlogYurtdışı Eğitim

Kanada’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler

Kanada’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler ile kariyerinizi bu harika ülkede sürdürebilirsiniz! Kanada, dünyanın en büyük ekonomilerinden biridir ve çeşitli sektörlerde birçok mesleği barındırır. Ancak, bazı meslekler diğerlerinden daha fazla talep görür ve işverenlerin en çok aradığı nitelikleri sunan çalışanlar için iş imkanları daha fazladır.

Kanada iş piyasası gelişmeye ve yeni yılın bazen kafa karıştıran gerçeklerine uyum sağlamaya devam ediyor. COVID-19 artık endemik olarak sınıflandırılıyor, ancak pandeminin ekonomik sonuçları tüm sektörlerdeki iş arayanları ve şirketleri etkilemeye devam ediyor. Çoğu ekonomist, yüksek enflasyon oranlarını kaydettikten hemen sonra, Kanada’nın ve dünyanın büyük bölümünün 2023’te bir resesyon yaşayacağını tahmin ediyor. Tüm bunlar, ister kariyer değişikliği arıyor olsunlar, ister profesyonel yaşamlarının henüz başında olsunlar, iş arayanlar için stresli bir ortam yaratmıştır.

Bununla birlikte, nitelikli iş arayanlar için hala işe alma fırsatları var. Doğru beceriler, yetenekler ve referanslarla, birçok farklı sektörde yüksek maaşlı bir iş rolü için işe alınmak hala mümkündür.

Kanada İş Arama Siteleri için Tıklayınız

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır

Kanada 2025’e Kadar 1,5 Milyon Göçmen Alımı

Kanada’da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler

Satış Temsilcisi

Satış ortakları olarak da bilinen Satış Temsilcileri, 2023’te Kanada’da en çok talep gören mesleklerden biri olmaya devam edecek. Ekonomik belirsizlik dönemlerinde bile insanlar satın almaya devam edecek ve şirketler ürünlerini satmak ve müşterileriyle etkileşim kurmak için çalışanlara ihtiyaç duyacak. . Satış temsilcilerinin, satış temelli bir ortamda kesinlikle başarılı olmaları ve sattıkları ürünler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmaları gerekir. Müşteriye dönük hizmet herkese göre değildir ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için rahat konuşabilmeli ve çalışabilmelidirler.

Satış Temsilcilerinde Aranacak Nitelikler:

  • Güçlü müşteri hizmetleri becerileri
  • Son derece sosyal ve dışa dönük
  • Sonuç odaklı ve hedef odaklı

Satış Temsilcileri için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Ulaştırma Şoför

Ulaştırma, Kanada ekonomisinde kritik bir sektördür ve yılda 27 milyar doların üzerinde gelir elde etmektedir. Pandemi endemik bir aşamaya ilerlese bile, tecrit döneminin zirvesinden bu yana hâlâ devam eden tedarik sorunları var. Sektöre katılmak isteyen insanlar için iş fırsatları yaratan, dünya çapında her tür mal için yüksek talep devam etmektedir. Doğru araç sınıflarında geçerli sürücü belgelerine sahip nakliye sürücüleri mevcuttur.

Nakliye Şoförü için Nitelikler:

  • Doğru araç sınıfında ehliyet
  • Güçlü odaklanma ve konsantrasyon
  • Dakiklik ve zaman yönetimi

Nakliye Şoförü için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Resepsiyonist

Bir resepsiyonist, ofis işyerinde kilit bir rol oynar ve müşterilerle şirket arasındaki ilk etkileşim noktası olarak hizmet eder. İşyerinin düzgün çalışmasını sağlayacak müşteri hizmetleri, ofis desteği ve ek sorumluluklar sağlarlar. Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamanın önemi göz önüne alındığında, resepsiyonlar 2023’te talep gören bir iş rolü olmaya devam edecek.

Resepsiyonistler için Nitelikler:

  • Detaylara ve organizasyona güçlü dikkat
  • Hem fiziksel dosyalara hem de dijital kayıt tutmaya uyum sağlayın
  • Yönetici asistanlığı sertifikası/diploma (belirli işler için)

Resepsiyonistler için Uygun İş İlanını Görüntüleyin

Kaynak Operatörü

Kaynak Operatörü, makineler ve diğer mekanik bileşenleri üreten ve onaran mekanik bir teknisyendir. Bu, şu anda kalifiye işçi sıkıntısı yaşayan ve 2024 yılına kadar tahmini 400.000 açıkla karşılaşan vasıflı bir ticaret mesleğidir. Bu, 2023’te neden Kanada’da en çok talep gören işlerden biri olmaya devam ettiğini anlamayı kolaylaştırıyor. İnsanlar doğru ve güvenli bir şekilde kaynak yapmayı öğrenmeleri için uygun eğitim ve sertifikalar gerekmektedir . Bunun yararı, bu eğitim programlarının çoğunun çıraklık, kooperatifler ve işe yerleştirme fırsatları sunmasıdır.

Kaynakçılar için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Web Geliştiricisi

Pandemi dönemi, her işletme ve şirket için dijital bir web varlığının önemini vurguladı. Her insan, basit bir web sitesi bile olsa bir web sitesi oluşturmak ve sürdürmek için zamana veya bilgiye sahip değildir. Web geliştiricileri, müşterilerinin özelliklerini karşılayan özel web siteleri oluşturur. İzleyicileri ve müşterileri bir işletmeye yönlendirmeye yardımcı olurlar ve gelir elde etmede ve tabanlarını büyütmede önemli bir rol oynarlar. Şirketlerin iş yapmalarını, ürünlerini satmalarını ve müşterilerle bağlantı kurmalarını sağlayacak web siteleri, uygulamalar ve yazılımlar geliştirirler. Geliştiricilerin HTML, Python, Javascript, Node, PHP ve daha fazlasını bilgisayar kodlamasında yetkin olması önemlidir.

Web Geliştiricileri için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Yazılım Mühendisi

Teknoloji endüstrisi, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarından on binlerce kişinin işten çıkarılmasıyla dramatik bir zorluk dönemi yaşıyor. Bu işler eskisi kadar istikrarlı görünmese de, yazılım mühendislerine ve programcılara olan talep güçlü olmaya devam ediyor. Potansiyel oynaklığa rağmen, teknoloji sektöründeki birçok şirketin yüksek maaşı ve büyük büyüme potansiyeli, nitelikli adayları çekmeye devam edecek.

Yazılım Mühendisi için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Tamirci

Deneyimli ve kalifiye tamircilerin hizmetleri, birçok endüstri ve sektördeki fırsatlarla bu yıl talep görmeye devam edecek. İnşaat ve müteahhitlikten madencilik ve endüstriyel teknolojiye kadar, vasıflı ve kalifiye teknisyenler her zaman daha büyük Kanada ekonomisini hareket ettiren hayati makine ve ekipmanların bakımını ve onarımını yapacak iş bulacaktır. Bu rol o kadar önemlidir ki, insanlara ticarete girmeleri ve bu becerileri öğrenmeleri için ödeme yapacak devlet hibeleri bile vardır.

Tamirci için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

İnsan Kaynakları

Son 3 yılda tüm sektörlerde işin günlük doğasının ne kadar değiştiği göz önüne alındığında, İnsan Kaynakları Yöneticilerinin rolü her zamankinden daha önemli. Uyumlu, destekleyici ve saygılı bir işyerinin sürdürülmesinde hayati bir rol oynarlar ve bu, uzaktan ve hibrit çalışma düzenlemeleri için eşit derecede önemlidir. Kariyer değişikliği için işlerinden ayrılan çok sayıda insan göz önüne alındığında, İK yöneticilerinin en iyi işe alımları bulmak için birçok adayı sıralayabilmesi ve aynı zamanda mevcut çalışanların gelişen ihtiyaçlarını karşılayabilmesi gerekir.

İnsan Kaynakları Yöneticileri için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Hemşire

Sağlık çalışanları pandemi sürecinde inanılmaz zor bir dönem geçirdiler ve hastanelerde, kliniklerde ve muayenehanelerde hastalara bakarken zorluklarla karşılaşmaya devam ediyorlar. Birçoğu, uygun destek olmadan aşırı tükenmişlik yaşadıktan sonra profesyonelden ayrılmayı seçti. Daha iyisini yapma taahhütleri verildi ve yeni işe alım kampanyaları, insanlara ihtiyaç duydukları bakımı sağlamak için nitelikli insanları sektöre çekmeyi amaçlıyor. Kayıtlı Pratik Hemşireler (RPN’ler), Lisanslı Pratik Hemşireler (LPN’ler) ve Hemşire Uygulayıcıları (NP) için birçok pozisyon vardır. Kaliteli sağlık hizmeti sağlamak özel bilgi ve deneyim gerektirdiğinden, bu işler eğitim ve öğretim gerektirir.

Hemşireler için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Grafik Tasarımcı

İnternete taşınan çok sayıda işletme göz önüne alındığında, kalabalık bir pazarda görsel olarak öne çıkmak önemlidir. Müşterilerin ayrılmadan önce bir işletmeye ayıracakları süre hiç bu kadar kısa olmamıştı, bu nedenle göz alıcı görseller oluşturmak için yetenekli grafik tasarımcılara ihtiyaç var. Sosyal medyanın iş pazarlaması için önemi göz önüne alındığında, grafik tasarımcılar artık her büyüklükteki kuruluşun içerik oluşturma ve pazarlama departmanlarının hayati bir parçası. Grafik tasarımcılar, sanatsal becerilerini göz alıcı ve benzersiz görsel marka kimlikleri yaratmak için kullanırlar. Müşterilerinin öne çıkmasına yardımcı olmak ve aynı zamanda görsel trendler ve kalıplardan haberdar olmak için güçlü bir yaratıcı göze sahip olmaları gerekir.

Grafik Tasarımcılar için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin

Fizyoterapist

İnsanlar, evden çalışırken bile fiziksel sağlıklarını korumanın öneminin her zamankinden daha fazla farkında. Bir fizyoterapist, akut yaralanmalar geçirmiş veya kronik durumları sürdüren kişiler için fizik tedavi ve rehabilitasyon sağlar. İnsanların egzersiz yapmalarını ve fiziksel durumlarını iyileştirmelerini, ağrı ve rahatsızlıklarını hafifletmelerini sağlayacak özel programlar oluştururlar. Refahı koruma yeteneği, birçok çalışan için en önemli endişe haline geldi ve işverenler, en iyi çalışanlarını elde tutmak için mevcut sağlık yardımlarını artırarak bunu telafi etti. Fizyoterapist, insanlar sağlıklarını korumaya çalıştıkça talep gören bir iş rolü olmaya devam edecek.

Fizyoterapistler için Uygun İş İlanlarını Görüntüleyin


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu