Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Antalya 1 Hafta Erasmus+ Eğitim Kursu

Dijital Gençlik: Gençlik Çalışanlarını Dijital Bir Dünyaya Hazırlamak Eğitim Kursu Antalya 1 Hafta Erasmus+ Eğitim Kursu 10-17 Kasım 2023 | Antalya, Türkiye

Dijital yetkinliklerinizi güçlendirmek için eğitimimize katılın! Bu dönüştürücü yolculuğun bir parçası olun.

Dijital Gençlik Çalışması eğitim projesi – gençlik çalışması, gençlik hareketliliği ve proje destekli değişim alanlarında yılların ortak deneyimlerinden beslenen bir çaba. Bu iddialı proje, dijital ilerlemeye ve gençliğin güçlendirilmesine yönelik ortak taahhüdümüzün somutlaşmış halidir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ortak kuruluşlar ve gençlik kurumlarının işbirlikçi bir çabası olan eğitimimiz, Avrupa’daki gençlik çalışanlarının dijital becerilerini ve yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Proje, gençlik çalışmalarında yaygın bir dijital içerme ve yenilik kültürünü teşvik etmek ve gençlerin yaratıcılığına ve yenilikçilik kapasitelerine ilham verecek yeni teknolojilerin hazır olmasını sağlamak için tasarlandı.

Misyonumuz, Avrupa’daki dijital gençlik çalışmalarının mevcut durumu ve eğilimleri hakkında bir anlayış sağlamaktır. Bunu kolaylaştırmak için, dijital gençlik çalışmasının büyümesini beslemek için çok çeşitli iyi uygulama örnekleri ve pratik araçlar sağlayacağız. Ayrıca, dijital gençlik çalışmalarındaki etkili uygulamaların paylaşımını teşvik etmeyi ve gelişimiyle ilgilenen kuruluşlar ve bireylerden oluşan bağlantılı bir topluluk oluşturmayı amaçlıyoruz.

Yaklaşımımızın merkezinde, Avrupa Dijital Yeterlilik Çerçevesinin (DigComp) kullanılması ve teşvik edilmesi yer almaktadır. Katılımcıların DigComp alanlarındaki yetkinliklerinin değerlendirilmesinin gençlik sektörünün dijital okuryazarlığına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Eğitim, katılımcılara çeşitli dijital araçların kullanımı konusunda da rehberlik edecek. Bu pratik deneyim, dijital uzmanlıklarını artıracak ve hızla gelişen dijital dünyayla güvenle yüzleşmelerini ve uyum sağlamalarını sağlayacaktır.

Projemizin önemli bir yönü, gençlik çalışanlarının dijitalleşmeye etkili bir şekilde yanıt verme kapasitelerini artırmaktır. Bunu, yöneticilerin dijital gençlik çalışmasının etik ve örgütsel kaygıları ve gereklilikleri hakkında farkındalığını artırarak yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca, dijital gençlik çalışması planlamasını geliştirmeye ve etkili dijital gençlik çalışması stratejileri geliştirmeye kararlıyız.

Son olarak, çabamız hem ulusal hem de Avrupa düzeylerinde daha geniş gençlik çalışması sektörü, politika yapıcılar ve fon sağlayıcılar arasında dijital gençlik çalışması farkındalığını artırmayı amaçlamaktadır. Bu projenin gençlik çalışmalarının dijital geleceğini şekillendirmeye önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Dijital gençlik çalışmasında dönüştürücü bir değişiklik yaratmaya çalışırken bu heyecan verici yolculukta bize katılın. Bu eğitim kursu, dijital çağda gençliği güçlendirmeye ve yeniliği teşvik etmeye odaklanan iddialı bir projenin parçası olmak için eşsiz bir fırsatı temsil ediyor.

Katılım ücreti yoktur

Konaklama ve yemek
Proje başlangıç ve bitiş tarihinden (10 Kasım sabah erken ve en geç 17 Kasım öğlene kadar) konaklama Erasmus+ programı kapsamında karşılanır. Erken giriş ve geç ayrılışlarda katılımcılar proje alanında kalabilirler (proje ekibine zamanında bilgi verilmesi halinde) ancak fazladan günlerin ücretini ödemek katılımcıların kendi sorumluluğundadır.

Erasmus+ programı kapsamındaki proje fonu, üç öğün yemek ve kahve molalarını kapsamaktadır.

Seyahat günleri 10 Kasım (varış) ve 17 Kasım (gidiş) günleridir. Varış ve ayrılış günlerinde, katılımcılar şehri keşfetmek için serbesttir.
(Seyahat planı ile ilgili detaylı bilgiler seçilen katılımcılar ile paylaşılacaktır).

Seyahat iadesi
Türkiye – 6 katılımcı – 20EUR / katılımcı
Gürcistan – 4 katılımcı – 275EUR / katılımcı
Fas – 4 katılımcı – 530EUR / katılımcı
Slovenya – 4 katılımcı – 275EUR / katılımcı
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti – 4 katılımcı – 275EUR / katılımcı
Romanya- 4 katılımcı – 275 EUR / katılımcı
Letonya – 4 katılımcı – 360 EUR / katılımcı


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu