Blog

İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri

ingilizce-egitim-tavsiye

Artık gençler ilkokuldan liseye kadar okulda aldıkları eğitim sayesinde nasıl İngilizce öğrenebileceklerinin bilincindeler; son zamanlarda okulda aldığınız bu bilgileri anadiliniz gibi İngilizce konuşmaya dönüştürecek çok iyi kurumlar mevcut. Peki, iyi olanları nasıl ayırt edeceksiniz? EDUopinions size bu konuda yardımcı olacak eşsiz bir rehberdir.

EDUopinions dünyanın her yerinden üniversiteler ile ilgili doğru bilgileri bulabileceğiniz ücretsiz bir platformdur.

 

 

Bir Dönem Ya Da Yaz Tatiliniz Boyunca Anadili İngilizce Olan Bir Yerde Yaşamak

Yalnızca İngilizce konuşulan yabancı bir ülkede yaşadığınızda başka bir şansınız kalmayacaktır. Bu tecrübeyle sadece evdeki rahatınızdan uzaklaşmış olacak değil konuşma pratiği yapmış, yeni kelimeler öğrenmiş ve telaffuzunuzu geliştirmiş olacaksınız. Bununla birlikte başka bir çevrede yaşamak, muhtemelen eksikliğini hissettiğiniz vurgulu konuşma yeteneğinizi de geliştirecektir.

Eğer bu deneyimi yaşadıysanız anadiliniz olmadığı halde İngilizce düşünmeye başlamış olabilirsiniz.

 

 

            Cambridge English School’a Kaydolun ve Kurları Tamamlayın

Pek çok öğrencinin kaydolduğu dünyanın her yerinde olan bu okul, pek çok işine hakim eğitmen ve en iyi imkanlarla İngilizce öğrenmenizi amaçlar. Devamlılığı sağlamak amacıyla öğrencilerin bir ya da iki dönemlik derslere kayıt olmalarını gerektirmektedir. Bu dersler sadece gramer öğrenmelerini ya da konuşma pratiği yapmalarını değil aynı zamanda yazma becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Bununla birlikte, öğrenciler tüm kurları tamamlayınca, sınavlarının üstesinden kolayca geleceklerdir. Cambridge sertifikaları, şirketlerin adaylarında aradığı B2 sertifikasından başlamaktadır.

 

ingilizce-ogrenmek

 

            Çevrilmemiş Kitapları Okuyun Ya Da Dublajsız Filmler İzleyin

İngilizce okuyabileceğiniz yazarları ele alırsak, Hemingway ve F. Scott Fitzgerald’den J.K. Rowling ve Dan Brown’a binlerce kitap seçeneğiniz mevcut. Bu kitapların orijinalini okuduğunuzda hikayede bahsi geçen spesifik kelimeleri öğrenmiş olacaksınız. Böylece gündelik hayatınızda benzer kelimeleri kullanmaya başlayacak ve telaffuzlarını doğru öğrenmiş olacaksınız.

 

Dublajsız film izlemek, farklı seslerle ve hızlı diyaloglarla karşılaşıp duyduğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu ilk seferde sizi biraz zorlayabilir, bu durumda belki İngilizce altyazı koymak, hikayenin akışını takip etmenize yardımcı olurken söylenilenleri daha iyi anlamanızı sağlayabilir.

 

Buna ek olarak iki durumda da anadilinizin farklı olmasına rağmen İngilizce anlamaya ve düşünmeye başlayacaksınız ve kelime kelime çevirmeye ihtiyaç duymayacaksınız.

 

Özetlemek gerekirse, en iyi imkanlarla İngilizce öğrenebileceğiniz, bunu günlük yaşantınıza kolayca sokabileceğiniz ve uzun vadede size yardımcı olacak pek çok seçenek mevcut. Siz yeter ki öğrenmek isteyin!

 

Gamze Sevdik

Proje Yönetimi Okulu Editörü


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı