BlogYurt Dışı Eğitim

Amerika İş Bulma Siteleri

Amerika; birçok gencin hayalinde olan bir ülke! Amerika’ya yerleşmek ve Amerika’da yaşamak için milyonlarca insan her yıl bu ülkeye oturum ve çalışma izni için başvuruyor. Amerika’da çalışmak için çeşitli başvuru alternatifleriniz mevcut ve bunlardan biri de Amerika’da iş bularak bu ülkeden çalışma daveti almak. Bu yazımızda sizlere Amerika’da iş bulabileceğiniz web sitelerini derledik!

Career Builder

CareerBuilder; Amerika’da iş bulmak isteyenler için gayet kullanışlı ve geniş portföye sahip bir site. Özellikle California Texas New York State Ohio Pennsylvania bölgelerinde baya iş ilanı bulabilirsiniz. Site üzerinden özgeçmişinizi hazırlama imkanınız olduğu gibi kendi özgeçmişinizi de siteme yükleyebilirsiniz. Aradığınız iş kolu ve eyalet araması ile eşleştirme sistemi gayet başarılı!

Web Site

USAJOBS

Amerika Federal Hükümetin iş ilanlarına bu siteden ulaşabilir, Amerika’da çalışma için uygun olup olmadığınızı kontrol edebilir ve uygun şartlarda başvuru yapabilirsiniz. Sitede Amerika’da çalışma koşulları ile ilgili makalelere de ulaşabilirsiniz.

Web Site

LInkedIn

LınkedIN sitesini pek anlatmaya gerek yok, iş bulma sitesinden ziyade iyi kullanılırsa tam bir network aracı! Sitede Amerika’da network elde edebilir ve önde gelen Amerikan şirketlerini takip ederek güncel iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Web Site

AMERİKA’YA YERLEŞME REHBERİ YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

JobCase

JobCase; Amerika’da iş bulmak isteyenler için gayet kullanışlı ve geniş portföye sahip bir site. Birçok eyalette aradığınız kriterlere göre birçok iş ilanı bulabilirsiniz.

Web Site

USAİLAN

USAİlan sitesi; Amerika’da yaşayan Türklerin iş arama moturu! 2011 yılında New York’ta kurulan usailan.com, Amerika’nın en çok ziyaretçisi olan Türkçe web sitesidir. Usailan, Amerika’da yaşayan Türk toplumunun en etkili seri ilan ve bilgi platformu olarak her gruptan, çok sayıda kullanıcı profiline hitap eden bir yapıya sahiptir. Platformu orada yaşayan Türklerle iletişim amaçlı da kullanabilirsiniz. Herhangi bir iş yerini bu sitede görüp şirket ile bu site haricinde temasa geçtiğinizde sizi Amerika’ya aldıralım bize xxx tutarında para yollayın derse lütfen kanmayın 🙂 Site güvenilir de insanlar güvenilir değil 🙂

Web Site

Monster

Monster; tüm dünyada hizmet veren bir iş ilanı sitesi ve ülkelere özelleştirilmiş sitesi ile ön plana çıkıyor. Monster iş arama motoru ile Amerika’da açık iş pozisyonlarına ulaşabilir ve online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Web Site

SimplyHired

SimplyHired sitesinde Amerika’da birçok iş ilanına ulaşabilir, sektörel bazda maaş analizi yapabilirsiniz. Amerika’da hem teknik hem de ekonomi alanında iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Web Site

LinkUp

LinkUp sitesinde Amerika’da birçok iş ilanına ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Web Site

Amerika’da İş Bulma Şansınızı Arttıracak Etkenler;

  • İyi Bir CV (Özgeçmiş)
  • Uluslararası Geçerliliği Olan Sertifikalar
  • Silikon Vadisi ve buna benzer yapıları araştırın, şirketlere direk başvurun.
  • Project Management Profesional (PMP) veya Certified Associate in Project Management (CAPM) gibi sertifikaları edinin.
  • Yalın Sigma, Altı Sigma, Scrum gibi proje tekniklerini öğrenin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu