Blog

2020 Yılında Yurt Dışında Yapılabilecek En İyi 8 İş

yurt-disi-is

Kendini tazelemek ve yeniden doğmak için mekan değişikliği gibisi yoktur. Ancak ne yazık ki faturalar bir şekilde ödenmelidir, bu yüzden eğer kendinize seyahat vakfı fonu bulabilecek kadar yeterince şanslı değilseniz umutsuzluğa kapılmayın. Başlamanıza yardımcı olabilecek çok sayıda olağanüstü programla yurt dışında çalışmak ve seyahat etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Eğer yeni ufuklar için 9-5’inizi terk etmeye hazırsanız, 2020 için yurt dışında yapılabilecek en iyi işlerin listesini inceleyin. Sonuç olarak, yurt dışında çalışmak üzere en iyi işleri araştırmaya başlamak için hiçbir zaman geç değildir.

 

Bu işleri ‘’en iyi’’ yapan nedir?

Tıpkı kendi ülkemizde olduğu gibi, yurt dışındaki tüm işler de eşit yaratılmamıştır. Yurt dışındaki çalışma olanakları ve mükemmel program arasında seçim yaparken etkili olan birçok unsur var. Ne kadar maceraperestsiniz? Yabancı bir kültüre girmeyi mi yoksa daha tanıdık bir Batı ülkesini mi tercih edersiniz? Dil öğrenmek mi yoksa İngilizce üzerinden devam etmek mi istersiniz? Hayalinizdeki ülkede çalışabilmek için vizeye ihtiyacınız olacak mı?

Cevaplanacak pek çok sorunun yanında, tıpkı sizin gibi insanları hayallerindeki işlere yerleştirmek üzerine yılların deneyimine sahip saygın bir program ile gitmekten daha iyi bir yol yoktur.

Gerçek hayat incelemelerine dayanarak en popüler programlardan bazılarını seçtik ve size yurt dışındaki en iyi işlerin listesini sunmak amacıyla katılımcı memnuniyetine, ilginç işlere, adil ücrete ve çeşitli bölge ve ülkelere odaklandık.

 

Göz önünde bulundurmak üzere en iyi yurt dışı programlarından 8’i

 Ne için bekliyorsunuz? 2020 için hayalinizdeki yurt dışı çalışma programını şimdiden seçin ve hayat boyu düşündüğünüz bu seyahati planlayın.

 

Greenheart Travel ile Güney Kore’de İngilizce Öğretmek -Değerlendirmede 9.3

Yurt dışındaki tüm mesleklerin annesi; ve İngilizce konuşanlar için en iyi yurt dışı işlerinden biri olan, tabi ki de yabancı dil olarak İngilizce’yi öğretmektir. Güney Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Afrika’ya olmak üzere neredeyse sonsuz sayıda fırsat bulunmakta, seçim sizin. Ancak maaşların oldukça yüksek olduğu Güney Kore, öğretmenlerin normal maaşlarına ek olarak verdiği yüksek ikramiyeler sebebiyle en popüler yerlerden biri olmuştur. Ücretli tatilleri, ücretsiz konaklamayı ve hatta yıl sonu ikramiyelerini düşünün.

Özel okul ve devlet okulu sistemleriyle kendi kendinize başa çıkmak biraz göz korkutucu olabilir, bu yüzden Greenheart Travel, Güney Kore’de öğretmenlik için en popüler programlardan biri. Evraklarınızı inceleyip, dosyalamaya yardım ederek her şeyin usulüne uygun olduğundan ve sizinle yurt dışında çalışma hayalleriniz arasına hiçbir şeyin girmeyeceğinden emin olmak üzere size her adımda destek veriyorlar.

Uluslararası öğretmenlik, dünyayı süresiz gezmenize olanak tanıyan anlamlı ve zorlayıcı bir kariyer olabilir, yani sadece bir yıllık arayı doldurmak üzere olan bir iş değildir. Ve iş yerleşiminiz üzerinden, bu güzel ülkeyi keşfetmek için seyahat bütçenizi arttırmaya yardımcı olarak binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

 

 

Smaller Earth ile Yeni Zelanda’da tatil yeri işleri – Değerlendirmede 10.0

Yeni insanlarla tanışmayı, iş yerinde eğlenmeyi ve tatilcilerin harika vakit geçirdiğinden emin olmayı seviyor musunuz? O zaman bir tatil işi sizin için mükemmel olabilir. Yeni Zelanda’daki Smaller Earth ile 12 aya kadar bir tesiste çalışabiliyorken neden evde kalasınız?

Dünyanın macera başkenti olarak bilinen Yeni Zelanda, nefes kesici manzaralardan gerçek hobbit şehirlerine ve oldukça arkadaş canlısı insanlara kadar birçok şey sunuyor. Bir kayak sezonunda barmen, kayak öğretmeni ya da telesiyej operatörü olarak çalışabilirsiniz. Ve yaz geldiğinde, Smaller Earth ve ortağı Kiwi Kiwi bir tesiste aşçı, garson ya da tesiste vitrin önü bir iş bulabilmeniz için size yardımcı oluyor.

Smaller Earth, Yeni Zelanda’daki konaklama ve catering sektörlerindeki en prestijli işverenlerden bazıları ile ortaklık kurduğu yurt dışı çalışma olanakları için kendi ülkenizden ayrılmadan önce bile garanti iş görüşmeleri sunuyor.

 

 • İş Türü: Tesis İşleri
 • Nerede: Yeni Zelanda
 • Ortalama Kazanç: Deneyim ve çalışacağınız işteki rolünüze göre değişiklik göstermekte, ancak ayda yaklaşık 1900$’den başlıyor.
 • Daha fazla bilgi: Smaller Earth hakkında olan incelemeleri okuyun.

https://www.goabroad.com/providers/smaller-earth/programs/resort-jobs-in-new-zealand-with-kiwi-and-kiwi-141950

 

InterExchange ile Avustralya’da AuPair- Değerlendirmede 10.0

Avustralya kıtasını gezmek için para kazanırken yerli gibi yaşamak, bir ailenin parçası olmak ve sevimli çocukların bazılarının hayatında olumlu bir etkiye sahip olmak. Öyleyse Avustralya’da Au Pair yapmak sadece bir bilet- İngilizce konuşanlar için yurt dışındaki en iyi işlerden biri. Au Pair olarak çalışmak, kalacak yer ve yemeğin tamamen karşılanması sebebiyle genç maceraperestler için en iyi yurt dışı çalışma olanaklarından biridir ve aynı zamanda seyahat fonunuza koyabileceğiniz haftalık maaş alırsınız.

InterExchange, 6-12 ay süreyle Avustralya’nın en büyük şehirlerinden harika bir ev sahibi aile bulmanıza yardımcı olur. İlk yerleştirilmeniz sonrası hala devam etmek isterseniz sizi ikinci bir aileye yerleştirirler ve böylelikle maceralarınıza devam edebilirsiniz. Programın sonundaki ikramiye pastanın üzerindeki krema gibidir, göreviniz bittiğinde size Avustralya’yı keşfetmenizde yardımcı olur.

 • İş Türü: Au Pair İşleri
 • Nerede: Sidney, Brisbane, Adelaide ve Perth
 • Ortalama Kazanç: Haftalık maaşlar 200-340$ arasındadır (hatta çocukbakıcılığı yaparsanız daha fazla) +500$ yıl sonu ikramiyesi
 • Daha fazla bilgi: InterExchange hakkında olan incelemeleri okuyun.

 

https://www.goabroad.com/providers/interexchange/programs/au-pair-in-australia-81653

 

Stint İrlanda ile Working Holiday -Değerlendirmede 9.4

Okulu bitirdiniz ve denizaşırı bir deneyim istiyorsunuz ancak verdiğiniz mola yılınızda biraz da para kazanmak istiyorsunuz. Neden 1 yıl boyunca İrlanda’da yaşayıp çalışmayasınız? Stint Ireland, yurt dışında çalışmak için olan en iyi işlerden birine ev sahipliği yapıyor. İrlanda, Avrupa’yı keşfetmek için mükemmel bir konumda ve maaşlar çoğu Avrupa ülkesinden daha yüksek ki bu zor kazandığınız dolarlarla daha fazla geziye gidebileceğiniz anlamına geliyor. Stint Ireland tüm idare, başvurular, konaklama aramalarına özen göstererek mezunlar için harika bir İrlanda deneyimi sağlıyor; böylece sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Etkileyici bir şekilde, Stint Ireland ile gelenlerin abartısız %100’üne İrlanda’ya geldikleri ay içerisinde iş teklifi yapıldı.

Hepsinden de iyisi, işler konaklama ve catering gibi geleneksel tatil işleriyle sınırlı kalmak zorunda değil. Dublin, hareketli bir Avrupa teknoloji merkezidir, bu nedenle web tasarımcısı, yazılım geliştirici ya da pazarlama ve muhasebe gibi işler bulabilirsiniz. Kim yurt dışında çalışmanızın özgeçmişiniz için kötü olduğunu söyledi? Gelecekteki işverenler Dublin’deki Stint deneyiminizden etkilenecekler (orada ne yaptığınızı görecekler).

 • İş Türü: Tatil ve mola yıllarında çalışma
 • Nerede: Dublin, İrlanda
 • Ortalama Kazanç: İşe göre değişiklik gösteriyor, ancak saatlik 10-15$ civarıyla başlıyor.
 • Daha fazla bilgi: Stint Ireland hakkında olan incelemeleri okuyun.

https://www.goabroad.com/providers/stint-ireland

 

 

LoPair ile Çin’de AuPair yapmak -Değerlendirmede 8.4

Yeni bir dil öğrenmek için, yurt dışı çalışma olanakları sırasında kendini tamamen yeni bir kültüre dahil etmekten daha iyi bir yol yoktur. Neden Mandarin dilini öğrenip sınırları biraz zorlamayasınız ve güzel yerel ev sahibi ailenin bir parçası olup, kültür ve gelenekleri doğrudan deneyimlemeyesiniz? LoPair Çin, 2017 Yılının Au Pair’i ödülünün sahibi ve GoAbroad’ın en popüler Au Pair programlarından biri.

Haftalık dil kursları ve ev sahibi ailenizle yaptığınız günlük pratik hiç zaman harcamadan akıcı konuşmanıza yardımcı olarak deneyiminizi tamamlıyor. Çocuk bakıcılığı ve çocuklarla İngilizce pratiği yapmak asıl işiniz, bunun karşılığında ise ücretsiz oda, yemek ve ücretsiz dil kursları, ayrıca uluslararası uçuşlarda gidiş-dönüş uçak biletleri (kalacağınız sürenin uzunluğuna bağlı olarak) ve programın sonunda ikramiye alacaksınız.

 • İş Türü: Au Pair İşleri
 • Nerede: Çin
 • Ortalama Kazanç: Aylık yaklaşık 150$ cep harçlığı; ayrıca kalacak yer, yemek ve dil kursları dahil
 • Daha fazla bilgi: LoPair Çin hakkında olan incelemeleri okuyun.

 

https://www.goabroad.com/providers/lopair-au-pair-china-program/programs/working-with-chinese-children-through-lopair-au-pair-china-136539

 

Instituto Hemingway ile İspanya’da Konaklama ve Sağlık İşleri -Değerlendirmede 8.0

Her gün İspanya güneşiyle uyandığınızı, harika insanlardan oluşan uluslararası bir ekiple çalıştığınızı, İspanyolca öğrendiğinizi ve tatil günlerinizde tıka basa tapas yediğinizi hayal edin.  Kulağa çok kötü gelmiyor, değil mi? Öyleyse Instituto Hemingway ile konaklama işi, yurt dışındaki en iyi işler araştırmanız için mükemmel bir cevap olabilir.

Yeni bir dil öğrenmeye ek olarak, konaklama ve günde üç öğün yemek dahil olmak üzere tüm geçim masraflarınız karşılanacak. Uluslararası bir ortamda oldukça değerli bir iş deneyimi kazanacaksınız ve tatil günlerinizde güzel meydanları ve plajları keşfedebileceksiniz. Instituto Hemingway, 1-12 ay süren programlar ortaya koyar.

 • İş Türü: Konaklama ve Sağlık İşleri
 • Nerede: İspanya
 • Ortalama Kazanç: Aylık en az 200$ cep harçlığı; ayrıca kalacak yer ve yemek dahil
 • Daha fazla bilgi: Instituto Hemingway hakkında olan incelemeleri okuyun.

 

https://www.goabroad.com/providers/instituto-hemingway

 

yurt-disi-meslek

 

TEFL Heaven ile İngilizce Öğretmenliği

İngilizce öğretmenliğinin, ana dili İngilizce olanlar için ne kadar harika olduğunu sizinle zaten paylaştık, ancak henüz bir öğretmenlik sertifikanız olmadığı taktirde İngilizce öğretmeye uygun olup olmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Harika haber, öğretebilirsiniz!  TEFL Heaven, önde gelen TEFL ve yurt dışı öğretmenlik programlarından biridir. Üç ila dört haftayı İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretmek üzere eğitilerek geçireceksiniz ve daha sonra 4 ay veya daha fazla sürecek taahhüt edilen ücretli öğretmenlik işiniz sizi bekliyor olacak.

Bir an önce gezmeye başlayabilecekken neden sertifikanızı almayı oturup evde bekleyesiniz? Ve hepsinden önemlisi, Avrupa, Asya ve Latin Amerika’daki 10 farklı ülkedeki programlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Maaşlar bölgeye, atamanızın süresine ve yerleştirildiğiniz okula bağlı olarak oldukça değişiklik gösterir. Bununla birlikte konaklama sıklıkla dahildir ve işin genellikle tam zamanlı olmaması, size birkaç özel ders müşterisine ders verebilmeniz ya da boş zamanlarınızda keşfetmekten keyif alabilmeniz üzere bir hayli zaman bırakır.

 • İş Türü: İngilizce Öğretmenlik İşleri
 • Nerede: İspanya, Çekya, Çin, Vietnam, Tayland, Meksika, Peru, Kosta Rika, Guatemala ve Arjantin
 • Ortalama Kazanç: Çalışacağınız yer ve çalışma sürenize göre değişir (Madrid’de ortalama 1,200-1500$, Tayland’da ortalama 880$, Kosta Rika’da ortalama 700-1,000$)
 • Daha fazla bilgi: TEFL Heaven hakkında olan incelemeleri okuyun.

 

https://www.goabroad.com/providers/tefl-heaven

 

 

BUNAC ile Working Holidays- Değerlendirmede 8.0

Genç ve maceraperestler için tatil işleri en iyi çözüm olabilir. 18-35 yaşları arasındaysanız, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ya da Yeni Zelanda’da tatilde çalışma vizesi almaya hak kazanabilirsiniz. BUNAC, dünyanın dört bir yanındaki binlerce macerasevere seyahatlerini finanse etmek için yardımcı olan, oldukça saygın kuruluşlardan biridir.

Ofis işlerinden meyve toplamaya, perakendecilikten konaklama işlerine, size uygun olan tatilde çalışma programı söz konusu olduğunda sınır yoktur.

BUNAC vize evrak işlemlerinizde ve seyahatinizi planlamanızda size yardımcı olur, grup gezileri düzenler ve halkı tatilde çalışma topluluğunun arasına dahil olması için teşvik eder. Asıl soru, hangi ülkede çalışmaya başlamak istiyorsunuz?

 • İş Türü: Tatil İşleri
 • Nerede: Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Birleşik Krallık ve İrlanda
 • Ortalama Kazanç: Çalışacağınız yer ve işin türüne göre değişir. Avustralya’da asgari ücret saatlik 17$ civarındadır.
 • Daha fazla bilgi: BUNAC hakkında olan incelemeleri okuyun.

 

https://www.goabroad.com/providers/bunac#programs/0/5

 

Yurt dışındaki en iyi işler= Sizin için en iyi iş

‘’Karar kişisel tercihinize, vize uygunluğuna ve ölmeden önce yapmak istedikleriniz listesinde en çok gitmek istediğiniz ülkeyi işaretlemenizden ibarettir.’’

Çalışmak ve aynı anda seyahat etmek bir hayal olmak zorunda değil- seyahatlerinizi finanse etmenize yardımcı olabilmeyi bekleyen binlerce yurt dışı iş olanağı bulunmakta. Sonuç olarak her gezgin farklıdır, bu yüzden sizin yurt dışında çalışmak isteyebileceğiniz işler başka bir insanınkiyle aynı olmayabilir. Hangi programı seçerseniz seçin, ev ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Yapacağınız iş hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek için kuruluşları araştırın ve yorumları okuyun. Ayrıca yurt dışındaki hayatınızın oraya gittiğiniz andan itibaren günden güne nasıl görüneceğini düşünün.

 

Seyhan KANTAR

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı

 

Referans: J. Lachs, 2018, 8 Best Jobs Abroad for 2019
Available at:
https://www.goabroad.com/articles/jobs-abroad/best-jobs-abroad


2 Yorum

2 Comments

 1. Naz

  13 Şubat 2020 at 02:22

  Peki ingilizce seviyemiz kötüyse yinede alım oluyor mu?

 2. ALPER

  26 Kasım 2019 at 14:41

  Stint Ireland ve Bunac çok iyi fırsatlar sunmasına rağmen Türkiye’den alım yapmıyorlar. Geneli Amerikan vatandaşlarına yönelik. Kimse heveslenmesin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı