BlogKariyer

Kabin Memurluğu Eğitimi 2024

Kariyer hedefinizde Kabin Memurluğu varsa bu konuda eğitim alarak sertifikalı/diplomalı kabin memuru olabilir ve açılan iş ilanlarında diğer adayların bir adım önüne geçebilirsiniz. Eğitimler hem yüz yüze hem de online olacak şekilde yapılmaktadır. Programda yer alan dersler aracılığıyla kabin ve yolcu hizmetleri, güvenlik, uçuş ve yolcu ilişkileri konuları turizm ve havacılık sektöründeki uygulamaları çerçevesinde incelenmektedir.

Kabin ve Yolcu Hizmetleri Eğitimi e-Sertifika Programına turizm ve havacılık çalışanları ve yöneticileri, turizme ve havacılığa ilgi duyanlar, hava meydanlarında ve havayollarında çalışmak isteyen herkes bu sertifika programına katılabilir.

Kabin Memurluğu Eğitimleri 2024

Anadolu Üniversitesi Kabin Memurluğu Eğitimi

Kabin ve Yolcu Hizmetleri Eğitimi e-Sertifika Programında yer ve kabin memuru adaylarının yanı sıra havacılığa ilgi duyanlara, kabin ve yolcu hizmetlerinin temel dinamikleri hakkında bilgi verilmesi amaçlanmaktadır. Programda yer alan dersler aracılığıyla kabin ve yolcu hizmetleri, güvenlik, uçuş ve yolcu ilişkileri konuları turizm ve havacılık sektöründeki uygulamaları çerçevesinde incelenecektir.

Kabin ve Yolcu Hizmetleri Eğitimi e-Sertifika programına kayıt yaptıran öğrenciler internet ortamında sunulan uzaktan öğretim yöntemine göre hazırlanmış ders kitapları ve öğrenme malzemelerinden yararlanarak sertifika sınavlarına hazırlanabileceklerdir.

Kayıt bedeli 400 TL’dir. Daha önceki sınavında başarısız olup tekrar sınava girecek adaylar için kayıt yenileme bedeli 200 TL‘dir.

Kabin ve Yolcu Hizmetleri Eğitimi e-Sertifika Programındaki derslerden başarılı olmak için sınavda 100 tam puan üzerinden en az 50 puan almak gerekmektedir.

Kabin ve Yolcu Hizmetleri Eğitimi e-Sertifika Programındaki üç dersin tümünden başarılı olan öğrenciler programa ait ”Sertifika” almaya hak kazanacaklardır. Öğrenciler başarısız oldukları dersleri izleyen sertifika döneminde kayıt yenileme yaptırarak tamamlayabilecektir.

Anadolu Üniversitesi Kabin Memurluğu Eğitimi Başvuru için Tıklayınız

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kabin Memurluğu Eğitimi

HKÜ SEM, SHGM onaylı kabin eğitimi temel eğitim kuruluşları arasından yer alıp bu eğitimi Pegasus Havayolları eğitimcileri ile iş birliğinde vermektedir. Mülakat aşamalarını başarıyla geçen katılımcılara, eğitim sonunda verilen SHGM onaylı sertifika ile Pegasus Hava Yolları’nda Kabin Memuru olarak iş garantisi sunulmaktadır.

Teorik ve uygulamalı eğitimini başarıyla bitiren katılımcılara SHGM onaylı Kabin Memuru sertifikası verilecektir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler ve Pegasus Havayolları tarafından bu eğitim verilmektedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kabin Memurluğu Eğitimi Başvuru için Tıklayınız

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü

Havayolu seyahatinin gelişmesi ve genişlemesi ile sektörün çeşitli pozisyonlarda kalifiye eleman ihtiyacı doğar. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü, sektördeki kabin memuru ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim vermektedir. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü havacılık sektöründeki büyüme sonucu artan personel talebini karşılayacak yetkin elemanları yetiştirecek şekilde tasarlanmıştır. Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri gelişmiş, çözüm odaklı, müşteri ile güçlü iletişim kurabilen, birden fazla dil bilen, dinamik kabin memurları yetiştiren bölümde teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

Tüm Kabin Hizmetleri Eğitim Bölümleri için Tıklayınız


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu