Blog

Yurt Dışında Online Staj Bulabileceğiniz Web Siteleri

yurt-disi-staj

Yurt dışında staj yapmak herkesin hayali ama COVID-19 salgın süreci gösterdi ki stajlar artık fiziki olarak değil daha çok online olarak yapılacak. Özellikle evden çalışma koşulların artması ile iş hayatı eve taşınıyor ve Amerika’da bir stajı artık online yapabileceksiniz. Biz de sizler için Yurt Dışında Online Staj Bulabileceğiniz Web Sitelerini derledik! Keyifli okumalar

 

INTERNQUEEN

InternQueen hem blog bölümü ile hem de staj arama platformu ile gerçekten harika bir site! Yurt dışında staj arıyorsanız bir çok sektörde ve ülkede staj araması yapabilirsiniz. Blog bölümünde de hem staj başvurularınız hem de iş başvurularınız için çok kaliteli kariyer yazıları bulunmakta. Amerika’da faaliyet gösteren site, özellikle Los Angeles, New York, Washington DC gibi şehirlerde tasarım, pazarlama, medya, işletme, finans gibi alanlarda staj imkanları sunar.

Web Site: https://www.internqueen.com/internships

 

YouTern

YouTern, genç yeteneklerin onları yüksek etkili stajlara ve rehberlere bağlayarak ve blog aracılığıyla The Savvy Intern’de bulunan çağdaş kariyer tavsiyesiyle yüksek oranda istihdam edilebilir olmasını sağlar. Youtern’de profilinizi oluşturarak binlerce staj ilanına ulaşabilirsiniz. Mashable, Forbes, Huffington Post gibi önde gelen medya sağlayıcıları tarafından kariyer odaklı en iyi web siteleri arasında yer alan YouTern, bugüne kadar binlerce öğrenci, yeni mezun ve genç profesyonele yardımcı olmuştur.

Web Site: https://www.youtern.com/

 

Job Monkey

Job Monkey sitesinde her zaman ortalama 2000 staj ilanı aktif oluyor ve ülkelere göre ayrılmış durumda. 80’den fazla ana sektördeki istihdam fırsatları hakkında derinlemesine içeriğe sahip sitede, binlerce başka iş ilanı var. 

Web Site: https://www.jobmonkey.com/

 

Linkedın

LinkedIn internet üzerinde dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. LinkedIn’i doğru işi veya stajı bulmak, profesyonel ilişkileri bağlamak ve güçlendirmek ve kariyerinizde başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerileri öğrenmek için kullanabilirsiniz. Bir LinkedIn profili oluşturduğunuzda, iş deneyiminiz, eğitiminiz, becerileriniz ve önerileriniz gibi profesyonel geçmişinizi çevrimiçi olarak paylaşmanıza olanak sağlar. LinkedIn’i çevrimdışı etkinlikler düzenlemek, gruplara katılmak, makale yazmak, fotoğraf ve video göndermek ve daha fazlasını yapmak için de kullanabilirsiniz. LinkedIn platformunda online staj imkanlarına da ulaşabilirsiniz.

Web Site:https://www.linkedin.com/

 

Idealıst

İdealist New York merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Son 25 yılda 130.000’den fazla organizasyonu on milyonlarca insana bağlayan site bir milyon işe yakın, yüz binlerce staj ve gönüllü fırsatı yayınladı; 250’den fazla lisansüstü okul fuarı düzenledi; ve insanların sosyal etki kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak için bir okul programı dizini oluşturdu.

Web Site: https://www.idealist.org/en/

 

Go Abroad

GoAbroad gerçkten çok kapsamlı bir site, online staj, yurt dışı staj, gönüllülük ve sivil toplum kuruluşları iş ilanlarını içeren bir platform! Online staj veya online gönüllülük programı arıyorsanız ” Online Programs” menüsünü mutlaka inceleyin!

Web Site: https://www.goabroad.com/

 

Vırtual Internships

Virtual Internships sitesi sadece online stajlara yönelik bir site ve üniversitelerinde online eğitimlerini içeriyor. Danışmanlık şirketi olarak faaliyet gösteren sitede birçok ülke ve sektör için online staj ilanları mevcut! Başvurusu aşamasında herhangi bir programa başvuruyu tamamlamak için sizden ön başvuru ücreti talep ediliyor. Bu konuda para yatırmadan önce lütfen sözleşme şartlarını ve iade şartlarını okuyun!!!

Web Site: https://www.virtualinternships.com/

 

InternShala

Internshala sitesinde evden çalışma ve staj olanakları ile ilgili birçok ilan mevcut! Bu kapsamda hem ülke bazında hem de sektör bazında ilanlara arama seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz iş veya staj ilanında adı geçen şirketi mutlaka Google’da arayın ve araştırın, mağdur olmamak için güvenirliliğini araştırın!

Web Site: https://internshala.com

 

Önemli Not: Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İlgili sitelerde yaşanacak mağduriyet veya sorunlardan Proje Yönetimi Okulu web sitesi sorumlu değildir. Herhangi bir ilana başvururken veya ücretli üyelik gerçekleştirirken lütfen internetten güvenirlilik araştırması gerçekleştirin!

 

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı