Blog

Almanca Öğrenmek İçin 12 Muhteşem Uygulama

almanca-ogren-mobil

Teknoloji Almanca öğrenmeyi daha kolay, daha kullanışı ve eğlenceli hale getirdi. Teknoloji sıkıcı ders kitapları ve iki dilli hantal sözlükler olmadan Almanca öğrenebilmenize izin verir. Akıllı telefon ve internet bağlantısıyla Almanca dil bloglarına ve en iyi Almanca podcastlere erişebilirsiniz. Hareket halindeyken Almanca Youtube videoları, filmleri ve televizyon şovlarını izleyebilirsiniz. İşe giderken Almanca müzik dinleyerek dil becerinizi geliştirebilirsiniz. Ama büyük olasılıkla Almanca öğrenmek için en kolay ve en kullanışlı yöntem uygulamalardır.

En iyi kısmı Almanca öğrenmek için internette çok fazla uygulama olmasıdır. Hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız üzülmeyin. Yatırım yapmaya değer en iyi uygulamaları listeledik. Uygulamaların linklerini yazıda bulabilirsiniz.

ALMANCA ÖĞRENMEK İÇİN 12 MUHTEŞEM UYGULAMA

1.FluentU

Bu uygulama Alman hayatını interaktif uygulamalarla size getiriyor. Etkileyici bir dil öğrenimi sunmak için müzik videolarını, haber parçalarını, film fragmanlarını, ilham verici konuşmaları ve diğer medya ögelerini kullanır.

FluentU, Alman kültürü ile doğal yolla bağlantı kurarak öğrencilere Almanca anlama ve konuşmayı amaçlamaktadır.

https://www.fluentu.com/blog/german/learn-german-android-app/

 

2.Rosetta Stone

Rosetta Stone’u diğer dil uygulamalarından ayıran tek şey, Almanca öğrenimine etkili yaklaşımıdır. Kelimeleri İngilizce ‘den basitçe çeviren diğer uygulamaların aksine, bu uygulama öğrencileri kelimeleri resimlerle, seslerle, yazılarla ve videolarla bağlantı kurarak eğitir.

https://www.rosettastone.com/learn-german/

 

3.Memrise

Memrise dil öğrenmek için farklı bir yaklaşımı sağlıyor. Hafıza yardımcısı olarak bilgi kartları kullanırken akılda tutmanın en yüksek seviyeye gelmesi için hafıza geliştirme sistemiyle aralıklı tekrarları birleştirir.

https://www.memrise.com/course/1098544/almanca-1/

   

4.Anki

Bu uygulamanın ismi çoktan ne yaptığını açıklıyor: “Anki” Japonlar için tekrar anlamına gelmektedir. Memrise ile benzer olan uygulama öğrencilerin çalışma zamanını azaltmak ve öğrenme miktarlarını arttırmak için aralıklı tekrar metodunu kullanır. Ayrıca bilgi kartları kullanır ve kullanıcı tarafından oluşturulan resimler, ses, videolar gibi içerikleri destekler.

https://apps.ankiweb.net/

 

5.Busuu

Busuu büyük bir küresel topluluğa sahip bir uygulamadır.-90 milyondan fazla dil öğrenen ve öğrenilen diller anadili olan kullanıcı var-. Uygulama anadili Almanca olan kullanıcıların, Almanca öğrenmek isteyenlerle yazma ve okuma konusunda pratik yapmalarına izin vermekle işbirlikçi öğrenmeyi teşvik ediyor.

https://www.busuu.com/tr/app/learn-german-app

 

6.Babbel

Babbel uygulaması oyun grafiklerine dahil olmak istemeyenler için harikadır. Google kullanıcılarının tanımlayacağı çok şık bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, hızlı ve hafiftir. Tasarım bir yana, uygulama dil uzmanları tarafından hazırlanmış interaktif diyaloglar ve dersler sunuyor.

https://www.babbel.com/course-description/learn-german-online

 

7.iStart  German

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama başlangıç seviyesinde olan öğrenciler için muhteşem.  Uygulamada yer alan 21 dersin ilerlemesi biraz yavaş ama Alman dilinin tam olarak anlaşılmasını sağlıyor. Uygulama, Almanca öğrenmeyi eğlenceli ve zevkli hale getirmek için tasarlanmış geniş materyallere sahip.

http://www.miraigerman.com/

 

8.Brainscape ile Almanca Fiil Çekimleri

Almanca öğrenen öğrencileri en çok uğraştıran şey Almanca çekimlerdir. Tanım edatları, isimler, fiiller birçok cümlede konuya, cinsiyete ve sayıya göre değişirler. Bu uygulama, öğrencilerin Almanca çekimler üzerinde kendileri ile alıştırma yaparak öğrenmelerine yardımcı olur.

https://www.brainscape.com/subjects/german

 

9.MindSnacks ile Almanca Öğrenin

Bu uygulama ile Almanca okuma ve konuşmayı oyun oynarken öğrenebilirsiniz. Uygulama 9 farklı oyun şeklinde tasarlanmıştır. Ve bu oyunlar okul, aile, yiyecek vb. Gibi farklı temalar ile tasarlanmıştır. Ses kayıtları içeren kelime bölümü yazma, okuma ve sözlü dil gelişimini teşvik etmek için mini oyunlarla sunulmuştur.

https://www.mindsnacks.com/subjects/german

 

10.Wie geht’s German?

“Wie geht’s “ ifadesi “n’aber” şeklinde çevrildiğinde uygulama ile ilgili ipucu veriyor.Uygulama öğrencilere günlük yaşamda yaygın olarak kullanılan Almanca ifadeleri öğretiyor. Uygulama sosyal görgü kuralları, selamlaşmalar, renkler, aylar ve mevsimler, haftanın günleri, yemekler ve insanları tarif etme ve isimlerin az bir kısmını içeriyor.

https://www.wiegehtsgerman.com/apps/en

 

11.Bravolol ile Almanca Öğren

Platform sıklıkla kullanılan Almanca ifade ve kelimelerin toplanmış halidir. İçeriğinde “İyiyim”, “Teşekkür ederim”, “Tanıştığımıza memnun oldum”, “Ne kadar?” ve “İki kişilik masa, lütfen.” gibi ifadeler içermesi uygulamayı yeni öğrenmeye başlayanlar, Almanya ‘ya giden gezginler için mükemmel hale getiriyor.

https://bravolol.com/learn-german-phrasebook/

 

12.DeutschAkademie

Bu uygulama Almanca dilbilgisini öğrenmek için geniş kapsamlı bir eğitmen uygulamasıdır. 22,000’den fazla farklı öğrenme seviyelerine göre yapılandırılmış dilbilgisi çalışmalarıyla çoktan Almancayı kavramış ve dilbilgisini daha iyi hale getirmek için uygulama arayan öğrencilere muhteşem bir seçenektir.

https://www.deutschakademie.de/online-deutschkurs/english/learn-german-for-android

 

Ece ŞEN

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı

 

KAYNAKÇA:

Yazının İngilizce (orijinal) Hali:

https://welcome-center-germany.com/12-great-apps-to-learn-german/


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı