BlogKariyerYurtdışı Eğitim

Yurt Dışında İşçi Arayan Türk Firmaları

Yurt dışında çalışmak isteyen kişiler için Yurt Dışında İşçi Arayan Türk Firmaları iş ilanlarına bakmak kariyerlerine yabancı ülkelerde devam etme şansı oluşturabilir. Türkiye’de başvuracağınız bir firma ile yurt dışının kapıları sizin için açılabilir. Listemize aldığımız firmalar Türkiye merkezli olmalarına rağmen yatırımları ve ofisleri yurtdışında aktif olarak rol oynamaktadırlar.

Yurt Dışında İşçi Arayan Türk Firmaları

Enka İnşaat

ENKA, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmakla beraber, 1981 yılından bu yana ENR En İyi Uluslararası Müteahhitler arasında yer almaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Mehmet Tara, şirket yönetimini üstlenen Tara Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan ENKA, 8 Milyar ABD Doları piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir. ENKA, bugüne kadar 52 ülkede toplam 60 milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 570 projeye imza atmıştır.

ENKA’nın 2022 yılındaki 3,73 milyar ABD Doları tutarındaki cirosu, mühendislik ve inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret gelirlerinden oluşmaktadır.

ENKA İnşaat İş Başvurusu için Tıklayınız

Kolin İnşaat

Türkiye merkezli şirketler grubu Kolin, Türkiye’de ve üç kıtada gerçekleştirdiği projeleriyle dünya devleri arasında yer alan küresel bir marka. Başta inşaat ve enerji olmak üzere çok farklı sektörlerde, yıllık 2 milyar dolar ciroyu bulan başarılı işlere imza atmaktadır. Şirketimizin kuruluşundan itibaren yatırımlarımıza yön veren Türkiye’ye ve Türk insanına duyduğumuz sevgi olmuştur. Başarı albümümüzde dünyayı birbirine bağlayan yollar, raylı sistemler, büyük altyapı yatırımları, İstanbul havalimanı gibi mega projeler, en son teknoloji ile donatılmış enerji santralleri, barajlar, limanlar, askeri tesisler, oteller, yurtlar ve okullar var. Güçlü Türkiye’nin güçlü ve köklü firması Kolin, Türkiye’nin özkaynakları, tükenmez potansiyeli ve enerjisini yenilikçi ve dinamik yatırımlara dönüştürüyor. Kolin Türkiye ile Türkiye de Kolin ile büyümeye devam ediyor.

Kolin İnşaat İş Başvurusu için Tıklayınız

Yapı Merkezi

Yapı Merkezi, 1965 yılında, “insanlara mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek” amacıyla kurulmuştur.

Yapı Merkezi tarafından mühendisleştirilen 42 milyon m² yapıda yaşayanların mutluluğu; 1965 yılından bugüne inşa edilen 4.200 km’nin üzerinde ray hattı, 63 adet raylı sistem, 448 adet istasyon ile 3 kıtada her gün 3,5 milyondan fazla yolcunun güvenle taşınması; üretilen 10.000 km su sızdırmaz boru ile 55 ülkede yüzlerce noktaya temiz su iletilmesi; 3.000 kg/cm² dayanımda beton üretilebilmesi; Irmak Okullarımızda verilen eğitimle binlerce öğrencinin kendini geliştirebilmesi; Yapı Merkezi ailesi için anlamlı göstergelerdir.

Grubun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. yarım asırlık geçmişinde Türkiye’de ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Sudan, Etiyopya, Tanzanya, Cezayir ve Fas başta olmak üzere yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştirmiştir.

Yapı Merkezi İş Başvurusu için Tıklayınız

Rönesans Holding

Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center, İsviçre Alpleri’nden geçen ve dünyanın en uzun ve en derin demiryolu tüneli Gotthard Base Tüneli, Hollanda’nın en uzun karayolu tüneli Gaasperdammertunnel, dünyanın en büyük doğalgazdan benzin üretim tesisi olan Türkmenistan GTG, Kuzey Kutup Denizi’nde yer alan ve dünyanın en büyük betonarme yüzer doğalgaz platformu olan Arctic LNG, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG üretim tesisleri, Karayipler’deki hastane projeleri, Sri Lanka Su Arıtma Tesisleri ve Türkiye’de dünyanın en büyük deprem izolatörlü yapısı olan Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi, bugüne kadar inşa ettiğimiz yüzlerce projeden birkaçı… Son 15 yıldan bu yana, Engineering News Record (ENR) tarafından yayınlanan”Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitlik Firmaları” listesinde yer alıyoruz. ENR 2021’e göre dünyanın en büyük 24’üncü, Avrupa’nın ise 8. uluslararası müteahhitlik firmasıyız.

Türkiye’de bugüne kadar ortaklarımız ile birlikte toplam 5,7 milyar Euro büyüklüğünde yatırım hayata geçirdik. Bu yatırımlar için 1,6 milyar Euro tutarında doğrudan yabancı yatırımın ve 3,2 milyar Euro tutarında yabancı finans kuruluşlarından edinilen proje finansman kredisinin ülkeye girmesini sağladık.

Rönesans Holding’in inşaat sektöründe dünyanın en büyük 10 kuruluşu arasında yer almasını hedefliyoruz.

Rönesans Holding İş Başvurusu için Tıklayınız

Koç Holding

Koç Holding’in, Almanya, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Güney Afrika, Hollanda, İngiltere, İspanya, İtalya, Kazakistan, Mısır, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Singapur, Slovakya ve Ukrayna olmak üzere yurt dışında faaliyet gösterdiği ülke sayısı 22’ye ulaştı. Topluluk şirketlerinin 2012 sonunda kombine yurt dışı satışları 18,6 milyar doları bulurken, yurt dışındaki istihdam sayısı yaklaşık 9 bin kişi oldu.

Koç Holding İş Başvurusu için Tıklayınız

Sabancı Holding

Halihazırda 18 ülkede faaliyet gösteren Sabancı Holding ise ürünlerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’nın çeşitli bölgelerinde pazarlarken, uluslararası iş ortakları arasında, konularında dünyanın önde gelen isimleri Ageas, Aviva, Bridgestone, Carrefour, Citi, E.ON, Heidelberg Cement ve Philip Morris yer alıyor. Akbank, yurt dışındaki faaliyetlerini Almanya (Akbank AG) ve Dubai’de (Akbank Dubai Limited) bulunan iştirakleri ve Malta’da bulunan bir şubesiyle sürdürürken, Çimsa’nın, İtalya, İspanya, Almanya, Romanya, Rusya ve KKTC’de şirket ve terminalleri yer alıyor. Kordsa Global de operasyonlarını Türkiye dışında Almanya, Mısır, ABD, Brezilya, Arjantin, Endonezya, Tayland ve Çin’de sürdürüyor.

Sabancı Holding İş Başvurusu için Tıklayınız

Yıldız Holding

United Biscuits satın alımı sonrası Yıldız Holding’in yurt dışındaki fabrika sayısı 25’e yükselirken, 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan holdingin İngiltere, ABD, Fransa, Belçika, Suudi Arabistan, Hollanda, İtalya, Romanya, Ukrayna, Kazakistan, Pakistan, Hindistan, Nijerya ve Mısır olmak üzere 14 ülkede fabrikası bulunuyor. Marka sayısı 320 olan Yıldız Holding, yurt dışında toplam 15 bin kişiyi istihdam ediyor.

Doğuş Holding ise ABD, Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Yunanistan, İtalya, Lüksemburg, Malta, Romanya, İsviçre, Hollanda, KKTC, İngiltere, Ukrayna, Libya, Fas, Azerbaycan, Çin, Irak, Kazakistan, Umman, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyetlerini sürdürüyor.

Yıldız Holding İş Başvurusu için Tıklayınız

TAV

TAV Havalimanları Holding de yurt dışında Türk bayrağını dalgalandıran şirketlerden. Gürcistan, Makedonya, Tunus, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Letonya, Umman ve Almanya’da faaliyet gösteren TAV’ın yurt dışı yatırımlarının tutarı 1,4 milyar dolara ulaştı.

Holding, yurt dışındaki projelerinde toplamda 3 bin kişiye istihdam sağlıyor. Merkezi İstanbul’da bulunan TAV İnşaat’ın, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Katar, Libya, Gürcistan ve Suudi Arabistan olmak üzere 7 şubesi, Umman’da TAV Construction Muscat LLC, Suudi Arabistan’da TAV AL Rajhi Construction Co ve Katar’da TAV Construction Qatar LLC adı altında üç bağlı iştiraki bulunuyor. TAV İnşaat’ın yurt dışında üstlendiği projeler – devam eden projeler ile birlikte – yaklaşık 15 milyon dolar sözleşme değerine sahip olurken, yurt dışındaki çalışan sayısı 3 bin kişinin üzerine çıktı.

TAV İş Başvurusu için Tıklayınız

ŞişeCam

Şişecam Topluluğu, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapıyor. Yurt dışında 12 ülkede 25 üretim tesisi bulunan Şişecam’ın yurt dışındaki yatırımlarının toplamı bugün itibariyle yaklaşık 2,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Şirketin toplam istihdamının yüzde 40’ı (8 bin) yurt dışında bulunuyor.

Şişecam İş Başvurusu için Tıklayınız

Borusan

Borusan Grubu olarak, işe alım sürecinde önceliğimiz aday deneyimidir. Amacımız Borusan kültürünü zenginleştirecek ve Borusan’ı bir adım daha ileri taşıyacak yeni çalışma arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sağlamaktır. Bu sebeple, işe alım sürecimiz Borusan değerleri ve liderlik modeliyle uyumlu; işin gerektirdiği bilgi, yetkinlik ve deneyimlere sahip ve performansıyla fark yaratacağına inandığımız en iyi yetenekleri seçmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. İşe alım süreci aynı zamanda Borusan’ı en iyi şekilde tanımanızı ve beklentilerinize uygun bir çalışma ortamı ve kültürü bulacağınızdan emin olmanızı sağlar. Siz de hemen size en uygun pozisyona başvurun, sizi her açıdan besleyen, motive eden ve sürekli gelişim yolunda sizi destekleyen bir ortamda, birlikte çalışalım!

Borusan İş Başvurusu için Tıklayınız

Caddell Construction

Caddell Construction, çalışanların, müşterilerin ve stratejik ortakların uzun vadeli başarısı için önemli olan şeyleri inşa etme konusunda net bir misyona sahip, müşteri odaklı bir genel yüklenicidir.

Çok az şirket Caddell’in portföyünün derinliği ve çeşitliliğini ticari, resmi ve uluslararası pazarlardaki uzmanlığıyla eşleştirebilir.

ABD genelinde ve beş kıtada 36 ülkede tamamlanan toplam değeri 17 milyar doları aşan projelerle zorlu ve benzersiz inşaat zorluklarının üstesinden gelmemizle ün kazandık.

Caddell Construction Web Sitesi için Tıklayınız


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu