BlogKariyer

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazı Yazarak Para Kazanma, en çok kullanılan pasif gelir elde etme yöntemlerinden biridir! Üye olacağınız web sitelerinde dolar bazlı ve TL ücret alabilirsiniz. Belirlenen konular ve başlıklarla ilgili özgün, orijinal ve yaratıcı yazılar yazmanız görevler arasında yer almaktadır.

Yazı yazmayı seviyorsanız, tutkunuzu tam zamanlı bir işe veya ek bir işe dönüştürebilirsiniz. Günde sadece birkaç makale yazarak bile para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda en çok kullanılan Yazı Yazarak Para Kazanma Sitelerini size göstereceğiz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Contena

Contena, yazarların serbest yazarlık işine hemen başlamalarına ve web’in her yerinde listelenen belirli yazı işlerini bulmalarına yardımcı olacak birçok gerçekten harika özelliğe sahiptir. Bu yüzden listemizde bir numara.

Özelliklerden bazıları şunlardır;

  • İş arama aracı
  • E-posta uyarıları
  • Gönderi bulucu
  • 1600’den fazla şirket için ödeme oranı veritabanı.

Tüm üyelikler, üyelere altı modüllük bir video eğitim kursu ve serbest yazarlık işine gerçekten nasıl başlayacaklarını gösteren materyaller sağlayan Contena Academy’ye erişimi içerir.

Website için Tıklayınız

Blasting News

Blasting News, en büyük küresel sosyal haber yayıncısıdır – 2013’ün ortalarında kurulmuştur ve Alexa’ya göre, aylık +80 milyon tekil site ziyaretçisi sayesinde şu anda dünyanın en çok ziyaret edilen 200 web sitesinden biridir.
25 dilde ve 34 ülkede Blasting News raporları ve ABD’deki serbest yazarları ve gazetecileri şu anda her 1000 okuyucu için 12 dolara kadar kazanıyor.

Tüm makaleler, serbest katkıda bulunanlar (Blasters) tarafından üretilir ve üst düzey profesyonellerden oluşan kaliteli bir ekip (Senior Blasters) tarafından gerçekler kontrol edilir ve derlenir. En iyi sonuçları garanti etmek için haberler, yazarların kendileri ve en iyi dijital etkileyicilerden oluşan küresel bir ekip olan Social Blasters tarafından dağıtılır.

Hemen şimdi serbest gazeteci olarak kaydolabilir ve makale başına 150$’a kadar ödeme alabilirsiniz.

Website için Tıklayınız

Fiverr

Fiverr dünya çapında ünlü bir freelance sitesi. Freelance ilanı vererek birçok işverene ulaşabilirsiniz. Grafik dizayn, seo, tercüme, video edit, programlama gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Ayrıca verilen ilanlara da teklif sunabilirsiniz. Kesinti ve komisyon oranları yüksek olsa da Fiverr en çok tercih edilen sitelerden biri.

Website için Tıklayınız

Upwork

Upwork Fiverr’ın en büyük rakibi ve alternatifi! Sistem diğer freelance siteleri ile benzer ancak iş alıncaya kadar sizden ödeme istememesi ve ücretsiz listeleme seçeneği harika. Upwork arama sistemi de oldukça gelişmiş ve sizi uygun işverenlere gösterme konusunda başarılı! Makale yazım ücretleri de gayet doyurucu ve kesinti oranları düşük!

Website için Tıklayınız

Clear Voice

ClearVoice, blog yazarlarını çeşitli nişlerdeki markalarla buluşturmanın yanı sıra kendi blogu için gönderiler sipariş eden bir platformdur. Ödeme değişkendir ancak 250-400 ABD Doları (şimdiye kadar gördüklerimize göre) arasında değişmektedir. Başvurduğunuzda, kabul etmeye hazır olduğunuz oranları belirlersiniz; ardından, uygun fırsatlar ortaya çıktığında platform size e-posta gönderir. Bu bir teklif sitesi değil – ücretler önceden belirlenir. Ancak teklifler birden fazla yazara sunulur ve ardından müşteri kiminle çalışacağını seçer.

Website için Tıklayınız

Bionluk

Bionluk’ta freelancer olmak istiyorsanız; yasalara ve kullanıcı sözleşmesine aykırı olmadığı sürece, çeviri, metin yazarlığı, grafik tasarım, web sitesi tasarımı gibi, 7 ana, 60’dan fazla alt kategoride hizmet verebilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Website için Tıklayınız

People Per Hour

People Per Hour 15 yıl geçmişi olan eski bir site olmasına rağmen oldukça yenilikçi ve portföyü geniş. Online freelance birçok işin listelendiği sitede siz de yeteneklerinizi dövize çevirerek iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Yaklaşık 1 milyon müşteri kendisine uygun freelance yazı yazarak para kazanma hizmeti sunan bireyleri arıyor.

Website

FREELANCER

Türkçe servisi de bulunan platforma kayıt olduktan sonra hazır makale oluşturarak satışa sunabilir ya da doğrudan kullanıcılardan gelen makale taleplerine uygun makaleler oluşturarak satabilirsiniz. Güvenli bir altyapı sağlayan Freelancer.com’un Türkiye’den gelen on binlerce editör üyeliği bulunuyor.

Website için Tıklayınız

Pak İçerik

Pak içerik ekibinde yer alan yazarlar sistemin belirlediği gün ve limit miktarınca ödemelerini zamanında almaktadır. Her hangi bir yazma zorunluluğu olmadan istenilen zamanda yazabileceğiniz kadar makale siparişi alarak rahat bir şekilde yazabilirsiniz.

Pak içerik sisteminde yazarlar 3 farklı grup olarak çalışmaktadır. Gruplar iş kalitesine göre belirlenip, her yazar hak ettiği statüye göre ücret almaktadır.

Website için Tıklayınız

3 Play Media: Kullanıcılar, ses dosyalarını yazıya dökmek ve platformun müşterilerine altyazı hizmetleri sağlamak için haftalık olarak ödeme alabilir. Ancak, işlerde çalışmanıza izin verilmeden önce bir transkripsiyon testinden geçmeniz gerekecektir. Website için Tıklayınız

Babbletype: Evde transkripsiyon işlerinden tıbbi olmayan işleri olan başka bir şirket. Tıpkı 3 Play Media’da olduğu gibi, işe alınmadan önce resmi bir başvuruda bulunmanız ve bir yeterlilik sınavını geçmeniz gerekecektir. Website için Tıklayınız

Daily Transcription: Birçok çevrimiçi yazı yazma işinin ses dosyalarının yazıya dökülmesini içerdiğini zaten tahmin etmiş olabilirsiniz. Ancak, çoğu transkripsiyon hizmetinin aksine, Daily Transcription daha yüksek ücret sunar. Sitelerine göre, haftada 350 ila 1.250 ABD Doları arasında herhangi bir yerde kazanmak mümkün – günlük 100 ABD Doları kazanç hedefi. Website için Tıklayınız

GMR Transcription: Bu, piyasadaki en iyi ödeme yapan transkripsiyon şirketlerinden biridir. Sitelerine göre, uzaktan kopyalayıcılar, becerilerine ve yaptıkları işin türüne bağlı olarak ayda 1.000 ila 3.000 ABD Doları kazanabilirler. Website için Tıklayınız

Dipnot: Her sitenin ayrı ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Sitenin ödeme yöntemlerinin Türkiye’de geçerli olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Direk banka hesabınıza döviz olarak ücreti almak isterseniz fahiş bir kesinti uygulanıyor bu sebeple Payoneer ve benzeri aracı kurum seçeneklerini değerlendirin.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin makale yazarlığının, rekabetin oldukça yüksek bir alan olduğunu unutmayın. Bu rekabet arasından sıyrılmak için bazı hususlara dikkat etmeniz iyi olacaktır:

  • Birçok konuda yazı yazmanız gerekebileceği için araştırmacı olmanız önerilir.
  • Çok iyi yazdığınız bir veya iki uzmanlık alanı sizi ön plana çıkarabilir.
  • Makalelerinizin kalitesini ve özgünlüğünü korumanız gereklidir.
  • Dil bilgisi kurallarına her zaman uymanız ve akıcı yazmanız önemlidir.
  • Temel SEO kurallarını öğrenebilir ve makalelerde kullanabilirsiniz.
  • Görsel kullanacaksanız, telifsiz görsel indirmenize izin veren sitelere göz atabilirsiniz (örneğin, Pixabay ve Unsplash).

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu