Blog

Yale Üniversitesi En Popüler Dersini Ücretsiz Erişime Açtı

yale-universitesi-online

 

Santos’un kursu soyut ve somut bir karışımdı. Pozitif psikolojiyi davranış biliminin gerçek yaşam uygulamalarıyla birleştirdi. İnsanları mutlu eden şeylerin (lüks Mercedes-Benz durum sembolü gibi) popüler kavramlarını çürüttü ve öğrencilerin gerçekten daha mutlu, daha tatmin edici hayatlara ulaşmak için yapmaları gereken alışkanlıkları anlamalarına yardımcı oldu.

 

Kurs, 2019 Dünya Mutluluk Raporuna göre, dünyanın en mutlu 19. nüfusuna ev sahipliği yapan ABD’de, ülkenin en seçkin ve yüksek prestijli kolejlerinden birinde başlatıldı.

 

KURSA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Kurs, haftalık olarak aşağıdaki konuları kapsar:

  1. Mutluluk hakkındaki yanlış düşünceler
  2. Beklentilerimiz neden bu kadar kötü
  3. Önyargılarımızın üstesinden nasıl gelebiliriz
  4. Bizi gerçekten mutlu eden şeyler
  5. Stratejileri uygulamaya koymak

Bu derste kendi mutluluğunuzu artırmak ve daha üretken alışkanlıklar oluşturmak için tasarlanmış bir dizi zorlukla karşılaşacaksınız. Bu görevlere hazırlık olarak, Profesör Laurie Santos mutluluk, bizim yaptığımız gibi düşünmemize neden olan aklın sinir bozucu özellikleri ve değişmemize yardımcı olabilecek araştırmalar hakkında yanılgıları ortaya koymaktadır. Nihayetinde belirli bir sağlıklı yaşam aktivitesini başarılı bir şekilde yaşamınıza dahil etmeye hazır olacaksınız.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı