Erasmus+ESC

Stuttgart Almanya ESC Gönüllü Hizmeti

Stuttgart Almanya ESC Gönüllü Hizmeti Jugendwerk der AWO Württemberg (JW), yaygın eğitim, kültürler arası projeler, gençlik kampları ve çocuklar ve gençler için projelere odaklanan, Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan kar amacı gütmeyen bir STK’dır. Temel amaç, sosyal, eğitimsel, (kültürler arası) ve diğer beceri ve yeterlilikleri geliştirmek için okul ve üniversitenin yanı sıra kişisel gelişim ve eğitim süreçlerinde gençleri desteklemektir. Bununla JW’nin amacı, toplumumuzda hoşgörü, dayanışma, kendi kaderini tayin etme ve demokrasiyi geliştirmektir.

JW’nin ana faaliyetleri, yaygın eğitim seminerleri, gençlik seyahati, uluslararası gençlik çalışmaları (gençlik değişimi, destek önlemleri ve AGH) ve ardından yerel proje ve grupların koordinasyonudur. Hedef kitlemiz 7 ila 30 yaş arası çocuklar ve gençler olup, özellikle 18 ila 27 yaşları arasında çok sayıda gönüllü yetiştirip eğitiyoruz ve onları başkalarını eğitmek, projeler düzenlemek için çoğaltıcı olarak sorumluluk almaya motive ediyoruz.

1 Kasım 2023’ten 30 Ekim 2024’e kadar 12 aylığına gönüllü arıyoruz. Lütfen yalnızca tüm süre boyunca gelebilirseniz başvurun.

Stuttgart Almanya ESC BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

KRİTERLER

Her başvuruya açığız. Bizce bazı şeyler gönüllünün günlük hayatını ve işini kolaylaştırabilir. Gönüllünün Jugendwerk’e ve yerel topluluğa hızlı bir şekilde entegre olabilmesi için İngilizce ve/veya Almanca çok yardımcı olacaktır.

Gönüllü, Jugendwerk Ekibini ofiste destekleyecektir, bu nedenle başvuru sahipleri, e-posta yazmak, etkinlikler için el ilanları hazırlamak, mektup göndermeye yardımcı olmak ve seminerler ve kamplar için materyallerden sorumlu olmak gibi ofis işlerini sevmelidir.

Temel bilgisayar bilgisi de oldukça yardımcı olabilir.

Gönüllülerin ayrıca arabalar için SÜRÜCÜ Ehliyetine ihtiyaçları vardır.

Gönüllü, kültürlerarası çalışmalara ilgi duymalı ve kültürlerarası projeler için motivasyona sahip olmalıdır.

Ayrıca açık fikirli, kendi inisiyatifini gösteren, çalışkan, yeni deneyimlere ve esnekliğe açık olmalılar, çünkü 12 ay boyunca mutlaka yeni projelerimiz olacak.

Lütfen dikkat: 18 ila 30 yaşları arasındaysanız ESC yapabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30.06.2023


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu