Blog

Prefabrik Ev Satın Almak İsteyenlerin Dikkatine!

prefabrik-ev-nedir

Prefabrik evler, bina inşaatlarına kıyasla daha kısa sürede inşa edilen ve daha az maliyete sahip olan yapılardır. Demir ya da çelik iskelete sahip olan bu yapılar, günümüzde de sıklıkla tercih edilen evler arasında yer alır. Alanında uzman kişilerin tasarımıyla inşa edilen bu evlerin iç dizaynı da, ihtiyaçların giderilebileceği niteliktedir. Talepler göz önünde bulundurulduğunda prefabrik evlerde genellikle Amerikan mutfağın tercih edildiği görülür. Prefabrik yapılara olan rağbetin artmasıyla, prefabrik evler hakkındaki soruların da arttığı görülür. İşte, prefabrik ev satın almak isteyen kişiler için önemli bilgiler…

 

 

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Prefabrik evler, dört mevsim koşullarına uygun olması açısından oldukça avantajlı yapılardır. Prefabrik evlerin betonarme yapılarla kıyaslanması sonucunda daha uygun fiyatlara sahip olduğu görülür. Prefabrik evler tek katlı prefabrik evler ve çift katlı prefabrik evler olmak üzere iki seçenekten oluşur. En sık tercih edilen prefabrik ev modelinin tek katlı prefabrik evler olduğu bilinir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu yapılar güçlü bir yalıtım özelliğine sahip oldukları için hem yazlık hem de kışlık olarak güvenle tercih edilebilirler. Doğa ile iç içe zaman geçirerek dinlenmek isteyenler için de en pratik ev çözümüdür.

Tek katlı prefabrik evler kısa sürede üretilmeleri ve az maliyetli olmaları yönüyle büyük bir avantaj sunarlar. Bugün prefabrik ev satın almak isteyen birinin yaklaşık bir ay içerisinde evinin tamamlanarak oturmaya hazır hale getirileceğini söylemek mümkündür. Oldukça ekonomik olan tek katlı prefabrik evlerde tüm malzemeler bant sisteminde israf yapılmadan tam malzeme kullanımıyla hazırlanmaktadır. Oldukça estetik tasarıma sahip olan çift katlı prefabrik evler de, betonarme yapılara kıyasla kısa sürede inşa edilir ve daha uygun fiyatlarla sahibine teslim edilir. Villa ihtişamını yansıtan bu evler, dış görünüşüyle de göz kamaştırıcı bir etki oluşturur. Evin iç tasarımında üst kata bağlanan merdivenler mevcuttur. Ve bu merdivenler evi satın alacak kişilerin tercihine göre ahşap kaplama ya da paslanmaz estetik metal malzemeden üretilir. Prefabrik yapı fiyatları da, üretim sürecinde kullanılan malzemelerin kalitesine ve prefabrik evin tek ya da çift katlı olma durumuna göre farklılık gösterir.

Prefabrik Evler Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evler, pratik üretim süreci ve kolay kurulumuyla dikkat çeken konut seçeneklerinden biridir. Prefabrik evlerin inşa edilebilmesi için öncelikle ideal bir arsaya ihtiyaç vardır. Kişiler, satın alacakları prefabrik evin tek ya da çift katlı olmasına karar verdikten sonra alanında uzman ekipler prefabrik evin üretimine başlar. Prefabrik evi oluşturan her bir malzeme fabrika ortamında kısa sürede üretilir. Tüm malzemelerin üretim aşaması bittikten sonra montaj aşamasına geçilir. Fabrika ortamın üretilen her bir malzeme ilgili arsanın bulunduğu yere getirilir. Öncelikle arsanın temeline beton zemin dökülür ve bu zemin üzerinde prefabrik evin her bir parçası monte edilir. Bu montaj işleminin de yaklaşık olarak 4 ila 5 gün kadar sürdüğü bilinir. Son aşamada da tesisat işlemleri gerçekleştirilerek ev kullanıma hazır hale getirilir. Prefabrik evleri tercih edilebilir kılan en önemli özelliklerinin başında kısa sürede inşa edilebilir olması gelir.

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı