İş İlanlarıYurt İçi Kariyer

Pegasus Pilot Yetiştirme Programı 2024

Pegasus Pilot Yetiştirme Programı 2024 GÖZÜN EN YÜKSEKTEYSE, PEGASUS TAM SANA GÖRE!

Biz Pegasus’uz. Türk havacılığında yeni nesli temsil ediyoruz. “Uçmak herkesin hakkı” mottomuzla misafirlerimize seyahat etme ilhamı verirken, iş modelimiz sayesinde düşük ücretlerle seyahat etme imkanı da sunuyoruz.

Dijital havayolunuz olarak yaklaşımımız misafir deneyimine odaklanıyor ve seyahat deneyimini geliştiren dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunuyoruz. Bugün Türkiye’den Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya’ya kadar 45’ten fazla ülkeye aktarmalı uçuş gerçekleştiriyoruz. Ekim 2023 itibarıyla 100 uçağı aşan Türkiye’nin en genç filosuna sahibiz.

PC 2023 uçuş numaralı Pegasus Pilot Eğitim Programı ile kariyer yolculuğunuza hazır olun!

Pegasus Pilot Yetiştirme Programı 2024 Başvuru için Tıklayınız

Pilot Eğitim Programı, Pegasus Hava Yolları’nın gelecek dönem Pilotlarını sıfır uçuş tecrübesiyle yetiştirmeyi hedefliyor.

Adaylarda aradığımız özellikler şunlardır:

· 1.01.1994 ve sonrasında doğmuş Türk vatandaşı,

· Türk Üniversitelerinin örgün eğitim lisansüstü programlarındanlisans diploması veya Yurtdışı Üniversite mezunları içinDenklik Belgesi (YÖK Denklik Belgesi) sahibi,

· Pegasus tarafından İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı düzenlenecektir. Ancak, son 2 yıl içerisinde aşağıdaki sınavlardan birinden alınmış, belirtilen asgari ve üzeri skorları sağlayan İngilizce dil yeterlilik sınav sonuçları kabul edilecektir:

· IELTS General veya Akademik – Overall: 6 ve Konuşma: 6,5 ve Dinleme: 6,5

· TOEFL IBT – Overall: 75 ve Dinleme: 22 ve Konuşma: 22

· ITEP Academic Plus (sınav merkezinde ve gözetmen eşliğinde) – Overall: 3.5 ve Dinleme: 3.5 ve Konuşma: 3.5

· Havayolu pilotlarının tıbbi ön koşullarını (Sınıf-1 Sağlık Sertifikası) karşılayabilecek,

· Boyu 160cm-195cm arası ve Pegasus VKE standartlarına uygun,

· En az 2 yıl askeri yükümlülüğü bulunmamak,

· Sabıka kaydı bulunmamak (Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı),

· Daha önce herhangi bir pilot eğitim programına (PPL, CPL vb.)katılmamış olmak.

Pegasus sana ne sunuyor :

Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda birinci derece aile yakınlarını da kapsayan indirimli bilet fırsatı ve Pegasus rotaları dışındaki lokasyonlara anlaşmalı hava yolları ile indirimli uçma fırsatı,

Özel Sağlık Sigortası (eş ve çocuk kapsam dahili)

Hayat Sigortası,

Lisans Kaybı Sigortası,

Yemek Kartı,

Sosyal Aktivite Kulüpleri (Yelken, koşu, tiyatro, basketbol, voleybol, futbol, trekking, e-spor kulübü)

Spor Salonu,

Kadın çalışanlar için kreş imkanı (İstanbul, İzmir, Antalya)

Kokpit Prim Sistemi,

Pilotlara görev günlerinde servis imkanı

Pegasus Hava Yolları’nı keşfedin!

Ekonomik kalkınmayla birlikte çevreye ve insana etkiye verdiğimiz öncelikle Rotamız Sürdürülebilir Bir Gelecek diyoruz. 2050 yılına kadar faaliyetlerimizden kaynaklanan karbon emisyonunu sıfırlamayı hedefliyor ve bunun için çalışıyoruz. Faaliyetlerimizi BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilişkilendiriyoruz. Sürekli gelişime açık bakış açısı ve paydaşlarımızın geri bildirimleriyle beslenerek gelişen zengin bir yönetişim kültürüne sahibiz ve bununla gurur duyuyoruz. Bu konularda hedeflerimizi ve performansımızı düzenli olarak kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini şirket kültürümüzün temellerine yerleştiriyoruz. Havacılık sektöründe pilot, teknik ve yönetim grupları dahil her alanda kadın temsiliyetini artırmak amacıyla IATA’nın gönüllü girişimi “25by2025”i imzalayan öncü havayollarından biriyiz. BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) platformuna katılan dünyadaki ilk havayolu şirketiyiz.

Gelecek nesiller için eşit bir yarın hedefimizde, birlikte olduğumuz her farklı sese kulak veriyor ve sesimize #PegasusHarmoni diyoruz.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu