İş İlanlarıYurt İçi Kariyer

KODA Proje Saha Sorumlusu İş İlanı

KODA PROJE SAHA SORUMLUSU ARIYOR!

KODA (Köy Okulları Değişim Ağı Derneği) olarak 2016 yılından beri Türkiye’nin kırsal bölgelerinde eğitim niteliğinin artması için öğretmen, öğretmen adayları ve ailelere yönelik eğitimler düzenliyor, topluluklar kuruyor, örnek eğitim programları geliştiriyor ve araştırmalar yapıyoruz. 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri sonrası dönemde KODA olarak ilgili köylerdeki öğretmenleri, aileleri, çocukları en iyi şekilde desteklemek üzere çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Kahramanmaraş veya Adıyaman bölgesinde özellikle geçtiğimiz aylarda eğitimi en fazla sekteye uğramış, halen normal eğitim-öğretim hayatına tam olarak dönülemeyen köyleri öğretmen çemberlerimiz, aile eğitimlerimiz ve gönüllülerimiz aracılığıyla çocuklarla birebir yürütülecek olan psikososyal ve akademik eğitimlerimiz ile desteklemek istiyoruz.

Mayıs ayında başlayacak ve  5 ay sürecek (Eylül ayı dahil) projemiz için bir Proje Saha Sorumlusu arayışındayız.

Proje Saha Sorumlusundan çalışmalarımızı işbirliği ile sürdürecek olduğumuz Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçilmesi, çalışılacak olan köylerin belirlenmesi konusunda veri akışının sağlanması, yukarıda bahsi geçen faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde rol alacak olan ekip üyeleri ve proje paydaşları ile koordineli şekilde işleyişin takip edilmesi, öğretmen çemberlerinde kolaylaştırıcılık yapılması, sahada oluşabilecek ihtiyaçlara dair ilgili kişi / kurumlarla irtibata geçilerek gereksinim olması durumunda çözüm üretilmesi gibi temel proje adımlarını yürütmesini bekliyoruz. Ayrıca bu projenin öğrenimlerini İzleme Değerlendirme Uzmanıyla birlikte takip etmesi ve raporlama kısmına destek olmasını beklemekteyiz.

Bu pozisyonda bizimle çalışacak arkadaşımızın Adıyaman ya da Kahramanmaraş’ta ikamet etmesi, ehliyeti olması, yüksek organizasyon, planlama ve iletişim becerilerine sahip olmasını bekliyoruz. Yeni arkadaşımızın daha önce benzer nitelikte sayılabilecek işlerde deneyimi olması bizim için bir tercih sebebi, fakat şart değil. Ayrıca elbette KODA’nın her ekip üyesi gibi öğrenmeye açıklık ve ekip çalışmasına yatkınlık da bu pozisyona gelecek arkadaşımızı belirlerken bizim için öncelikli kriterler arasında olacak.

Eğer Proje Saha Sorumlusu olarak aramıza katılmak istersen lütfen hiç beklemeden özgeçmişini ve motivasyon mektubunu “Proje Saha Sorumlusu” başlığıyla basvuru@kodegisim.org adresine ilet. İşe alım sürecini projeyi en kısa zamanda başlatabilmek adına normalden daha kısa tutacağız. Özgeçmişi işe uygun olan adayları 3 Mayıs haftası mülakata davet edeceğiz, 8 Mayıs haftası da kesin kararı vererek hemen yeni ekip arkadaşımızla sahada beraber çalışmaya başlayacağız.  Başvurunu heyecanla bekliyoruz!


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu