Erasmus+Erasmus+ Gençlik

İtalya Sicilya Erasmus+ Eğitim Kursu

İtalya Sicilya Erasmus+ Eğitim Kursu In Rural We Trust, gençlik çalışmasının boyutunu artırarak kırsal kalkınma konusuna odaklanan uluslararası bir Eğitim Kursudur.

Inesto, Avrupa’nın her yerinden kırsal öncüleri ilk Eğitim Programına katılmaya davet ediyor. İtalya, İspanya, Fransa, Türkiye, Yunanistan, İrlanda ve Polonya’dan 22 gençlik çalışanını bir araya getirecek ve 17-24 Kasım 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Sicilya kentinde gerçekleştirilecek.

Proje, uluslararası ortaklarla ve uygulanacağı San Marco D’Alunzio Belediyesi ile birlikte oluşturulmuştur, katılımcılarla birlikte iyi uygulamaların geliştirilmesi ve entegrasyonu ve yaygın eğitim faaliyetlerine yönelik yeni metodolojiler üzerinde çalışacaklardır. gençlik çalışanlarına ve onların kırsal topluluklarına fayda sağlar.

Bu 6 günlük programın sonunda, bölgenizde Köy Kolaylaştırıcısı olmak için yeni beceriler ve yeni bilgiler edinmiş olacaksınız.

Şu figürü keşfedeceğiz ve öğreneceğiz: Köy Kolaylaştırıcısı

şunları yapabilen bir profesyonel:

– kırsal alanlarda proje ve faaliyetleri koordine etmek

– yerel topluluk ve geçici sakinler arasında köprü olmak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

HEDEFLER:

Gençlik Çalışanları için Kapasite Geliştirme – 22 gençlik çalışanını yaygın eğitim, deneyimsel öğrenme ve sosyal girişimcilik için yenilikçi araçlarla donatın. Bu araçlar, kırsal topluluklarla çalışmalarını geliştirecektir.

Güçlü İşbirliği Kurma – Güçlü işbirliğini ve sürdürülebilir ortaklıkları teşvik eden, ortaklar ve katılımcılarla 8 ay boyunca işbirliğine dayalı bir ağ oluşturun.

Kırsal Gençliği İlgilendirmek – 8 kırsal topluluktan en az 80 genci, katılımcı gençlik çalışanları tarafından düzenlenen uzun vadeli yerel etkinliklere ve çalıştaylara dahil edin.

Gençlik Topluluğu Ağı – En iyi uygulamaları paylaşmak ve gençler arasında işbirliğini teşvik etmek için kırsal alanlarda bir gençlik toplulukları ağı kurun.

Katılım ücreti
Her katılımcıyı değerli deneyimler yolculuğuna çıkmaya davet ediyoruz. Bu taahhüdün bir parçası olarak, Inesto’nun yıllık üyelik ücretini karşılamak için küçük bir katkı talep ediyoruz. Bu katkı, seyahat bütçesinden düşülebilir ve herkese programa aktif katılımınızı ve bağlılığınızı sağlama ve katılma olanağı verir.

Her katılımcıdan 50 ila 100 Euro arasında değişen bir ölçekte mali katkı sunması istenir (her kişi olasılıklara göre seçim yapacaktır, katılıma değer veriyoruz)

Konaklama ve yemek
dahil

Seyahat iadesi
Etkinlik yerine ulaşım ve eve dönüş, Erasmus+ programı geri ödeme yönergeleri doğrultusunda karşılanmaktadır.

İtalya için 220 €

Ev sahibi kuruluş Inesto, her katılımcıya YALNIZCA tüm proje süresi boyunca katıldıktan ve etkinlik yerine ve eve dönüşte kullanılan tüm seyahat belgelerini (biniş kartları, biletler ve fiyatı gösteren tüm faturalar) sağladıktan SONRA geri ödeme yapacaktır.

Yeşil Seyahatler – Fransa, Polonya ve İspanya’dan katılımcılar, maksimum 320 € bütçeli yeşil seyahat seçeneği için uygundur. Etkinlik alanına ulaşmak ve eve geri dönmek için uluslararası trenler, paylaşılan arabalar (tüm milli takım birlikte) veya otobüsler gibi sürdürülebilir ulaşım araçlarını kullanmalarını teşvik ediyoruz.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu