BlogDil Öğrenimi

IELTS Sınavına Hazırlanmak İçin En İyi 10 Site

IELTS için en iyi siteler hangileri?

Testin yapısına hakim olmanız ve yüksek puan elde etmeniz için soru türlerini de tahmin edebiliyor olmanız gereken bu sınavda, İngilizce seviyenizden bağımsız olarak IELTS eğitimi almanız şiddetle tavsiye edilir.

Birçok online kaynak bulunmakta fakat bunların hepsi yeterli kalitede değil. İşte sizin için araştırıp seçtiğimiz en iyi 10 IELTS web sitesi:

 

GlobalExam

GlobalExam sadece püf noktaları ve örnek egzersizler veren bir online platform olmak dışında, aynı zamanda açıklamalarla birlikte hatalarınızı düzeltmenizde size yardımcı olacaktır. Tüm içerikleri, tecrübeli IELTS eğitmenleri tarafından düzenlenir ve güncellenir. GlobalExam ile birlikte gerçekçi bir sınav deneyimi yaşayarak, zamana karşı kendinizi test edebilir aynı zamanda sınav sonunda hatalarınıza düzeltme açıklamalarıyla birlikte ulaşabilirsiniz. Girdiğiniz sınav sonuçlarınız sisteme otomatik olarak kaydedilir ve bu sayede  ilerleme düzeyinizi izlemeniz mümkün ve çeşitli egzersiz kağıtları ile dilbilgisi ve kelime bilginizi ölçebilirsiniz.Kullanabileceğiniz bir diğer özellik ise , size takip edebileceğiniz bir “Eğitim programı” vererek, düzenli ve verimli çalışmanızı arttırma olanağıdır.

GlobalExam denemeniz için ücretsiz bir IELTS uygulama testi yayınlamakta. Bu sayede web sitesini deneyimleyebilir, beğenmeniz durumunda haftalık, aylık ya da üç aylık premium sürümlerine geçiş yapabilirsiniz.

 

IELTS Liz

ieltsliz.com, İngiliz bir IELTS eğitmeni olan Liz tarafından kurulmuştur. Tecrübeli bir IELTS eğitmeni olan Liz, size ücretsiz alıştırmalarla birlikte birçok püf nokta sunmaktadır. Eğer video izleyerek çalışmayı tercih ederseniz, IELTS Liz linkinden eğitmenin videolarına da ulaşmanız mümkün. Videoları eğlenceli ve öğretici olduğu kadar IELTS için gereken her şeyi içermekte.

 

 

IELTS Buddy

IELTS Buddy sınav için yararlı olacak belirli konulara odaklanan dilbilgisi  ve kelime bölümlerinin yanı sıra indirebilir örnek alıştırmalar ve daha fazla puan kazanmanıza yardımcı olacak bir çok ipucuna sahip. Bu sitede en çok ilgimizi çekenlerden biri ise, “Model yanıtlar” bölümü oldu. Sınavdaki grafik yorumlama ve yazılı sorular için yapılmış bu bölümde örnek cevaplar sayesinde, daha rahat ve doğru cümleler kurabilir aynı zamanda yeni kelimeler öğrenebilirsiniz.

 

 

IELTS Mentor

IELTS Mentor, kendini IELTS sınavına adamış olmakla beraber hem genel eğitim hem de akademik versitın için cevaplarıyla birlikte örnek sorular sunmaktadır. Karşılaştırabilmeniz için belirli bir soruya birçok örnek cevap tanımlamış olmaları özellikle essay soruları için büyük bir avantaj sağlamakta. Ayrıca daha iyi öğrenebilmek adına, sınavın bölüm başlarında tavsiyelere ulaşmanız mümkün.

 

 

IELTS Simon

IELTS Simon, eski bir IELTS denetmeni tarafından kurulmuş olup, Manchester, UK’de sınav hazırlık eğitimi vermeye devam etmektedir. Bu web site sayesinde ücretsiz IELTS içeriklerine ulaşabilir aynı zamanda youtube kanalından video eğitimlerini de alabilirsiniz. Eğer kitap ile çalışmayı tercih ederseniz, Cambridge IELTS arşivine burdan ulaşabilirsiniz.

 

 

IELTS Advantage

IELTS Advantage, IELTS kelime havuzuna odaklanır. Web sitesi kullanıcı dostu olmakla beraber birçok video ve kelime öğrenme ipuçlarına yer vermektedir. Gerçekten de, dedikleri gibi,  kelime bilgisi yazma ve konuşmada puanınıza %25 etki etmektedir. Bu sebeple kelime bilgisine de yoğunlaşmak çok önemlidir.

Yazma ve konuma bölümleri için, IELTS Advantage düzeltme paketleri 29,95 dolardan başlayan fiyatlarda sizi bekliyor.

 

 

Road to IELTS

Bildiğiniz gibi IELTS testinin 3 ortağı vardır: Cambridge English Language Assessment, British Council ve IDP. Road to IELTS,  British Council online resmi kursudur. Bu web sitesi ücretsiz sürüme sahip olmakla birlikte 49,99 dolardan başlayan fiyatlarla premium sürüme de sahiptir.

 

 

ielts-online-ucretsiz

 

 

IELTS Up

IELTS-Up sınavın her bölümü için egzersiz, açıklamalar ve tavsiyeler sunmaktadır. Aynı zamanda  akademik ve genel hazırlık için iki versiyonda da eğitim bulundurmakta. Bu siteye ait en sevdiğimiz kısım ise, sizin yetenek ve amaçlarınız doğrultusunda zamana dayalı bireysel strateji oluşturmaları ve puanınızıen yüksek seviyeye çıkarmanızı sağlaması oldu.

 

 

ielts-exam.net

ielts-exam.net, size ücretsiz pratik testlerinin yanı sıra test merkezleri hakkında bilgi, doğru kitap seçimi ve bunun gibi birçok bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Dinleme ve okuma bölümleri çin düzeltme ve cevaplar bulunmaktadır fakat yazma ve konuşma için geçerli değildir.

 

 

IELTS Tutorials

  • 20+ Ücretsiz alıştırma testi için kaydol: Kolayca kaydolabilir ve 20’den fazla ücretsiz alıştırma testine ulaşarak, çalışmalarına devam edebilirsin.
  • IELTS Tutorials Mobil Uygulama : IELTS Tutorials Play Store ve App Store’da mevcut. Ayrıca yazma bölümü için IELTS Writing Mobile App indirmeniz de mümkün. Uygulamalarla birlikte 90’dan fazla çözümlü örnek, pratik testleri, videolar ve blog yazılarına ulaşarak puanınızı arttırmanız mümkün.

 

 

 

 

Diğer Kaynaklar..

Ayrıca Ted konuşmaları dinleyerek puanınızı arttırmanız mümkün -ki bunlar belirli bir konuda sunum yapan kişilerin videolarıdır- bu nedenle TED-IELTS başlıklı konuşmalar size yardımcı olacaktır. Tel konuşmaları dinlemek ingilizce seviyenizi arttırmak özellikle dinleme becerinizi arttırmak için eğlenceli bir yoldur. Eğer yazma becerinizi geliştirmek için bir eğitmene ihtiyacınız varsa – ve alacağınız puanı hesaplamak için-  10 GBP gibi bir fiyata essayinizi yollayıp ssonuç ve yanlışlarınıza ulaşma imkanınız var.

Eğer online eğitim size göre değilse ya da eğitiminizi bir kitapla kombine etmek istiyorsanız, IELTS Books linkini incelemenizi tavsiye ederiz. Artık elinizde kaynakların listesi var, eğitime başlayabilirsiniz!

 

 

İrem Tomaşan

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu