BlogÜniversite Hayatı

Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışması

Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışması Gençlerin hayalleri bizim geleceğimiz

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), üniversite öğrencilerinin sosyal fayda sağlayan projeler geliştirmelerini ve girişimcilik yeteneklerini keşfederek inovatif projeler ortaya koymalarını destekliyor.

Türkiye’nin üniversitelerarası en geniş kapsamlı yarışmalarından biri olan Hayal Edin Gerçekleştirelim, KKB’nin topluma değer katma hedefi doğrultusunda, üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla ortaya çıktı. Son 4 yıldır odağına sosyal inovasyonu alarak konseptini yeni bir çizgiye taşıyan yarışmada, bugüne kadar 150’yi aşkın üniversiteden 10 binin üzerinde birbirinden değerli, inovatif ve ufuk açıcı projeye ev sahipliği yapıldı.

Başvuran projeler arasından ilk 100’e kalan proje sahipleri, yaklaşık 9 hafta süren ve 13 adımdan oluşan “Girişimciye Dönüş” online eğitim programına dahil olarak; problem ve ihtiyaç tespiti, yatırımcı sunumu hazırlama, video ve özel araçların yardımıyla proje fikirlerinin olgunlaştırılması aşamalarında deneyim kazanıyor. 13 adımın tamamını başarı ile tamamlayan projeler Girişimciye Dönüş sertifikasının sahibi oluyor. Finale kalan ilk 10 proje de KKB yöneticilerinden oluşan mentorlardan, projelerini geliştirmek üzere destek alarak fikirlerini olgunlaştırıyorlar ve yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde fikirlerini alanlarında uzman seçkin jüri üyelerine sunarak, projelerini gerçekleştirmek üzere kullanacakları ödülleri kazanma fırsatı yakalıyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

KKB tarafından bu yıl 10. dönemi gerçekleştirilecek olan Hayal Edin Gerçekleştirelim Yarışması’nda ‘Finansal Teknoloji’, ‘Çevre & Enerji’, ‘Veri Yönetişimi’ ve ‘Siber Güvenlik’ alanlarındaki proje fikirleri yarışıyor. Üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle takip edilen yarışmada, yarışmacılar aynı veya farklı kategoride dilediği kadar farklı fikir ile yarışmaya başvurabiliyor.

Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Fikir Yarışması ile üniversite öğrencilerinin Finansal Teknoloji, Çevre & Enerji, Veri Yönetişimi ve Siber Güvenlik alanlarındaki proje fikirleri yarışıyor.

Hayal Edin Gerçekleştirelim 10. dönem başvuruları başladı. Şubat 2024’e kadar başvurunu tamamla, büyük ödülün sahibi olabilmek sen de aramıza katıl. 

Öğrenci başvurularında; proje değerlendirmeleri sonucunda ilk 10’a girmeye hak kazanan proje sahibi öğrenciler, jüri puan sıralamalarına göre birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerini almaya hak kazanacak. İlk üç sıralamasına giremeyen projelerden seçilecek olan Findeks Özel Ödülü almaya hak kazanacak. İlk 10 sıralamasındaki kalan projelere ise Jüri Özel Ödülü takdim edilecek. Ayrıca ilk 100 proje arasında en çok projesi olan üniversite “ İlk 100 Proje Arasına Giren Projeler İçerisinde En Çok Projesi Yer Alan Üniversite Ödülü” alacak.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu