BlogOnline Kaynaklar

Excel Veri Analizi Eğitimi Online

Temel veri analizini gerçekleştirmek için Excel elektronik tablolarını kullanmak için gereken temel bilgileri oluşturun. Kurs, öğrencilerin verilerini analiz etmelerine yardımcı olmak için Excel’in temel çalışmalarını ve temel özelliklerini kapsar. Kurs online olarak IBM tarafından verilmektedir.

Bu kurs hakkında

Bu kurs, öğrencilere temel veri analizini gerçekleştirmek için Excel elektronik tablolarını kullanmak için gereken temel bilgileri sağlar. Kurs, öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli videolar, demolar, örnekler ve uygulamalı laboratuvarlardan oluşur ve yardımcı olacak son bir ödev projesiyle sona erer. öğrendiklerinizi uygulamaya koyarsınız.

Excel, verilerle çalışırken önemli bir araçtır – iş, pazarlama, araştırma veya veri analizi amaçlı olsun. Bu kurs, Veri Analitiği veya Veri Bilimcisi rollerinde hırslı kişilerin yanı sıra kendi şirketlerinde veya ortamlarında veri analizi yapmak için Excel’i kullanmaya ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrenciler, fonksiyonları kullanarak verileri temizleme ve karıştırmada ve sıralama, filtreleme ve pivot tablolar gibi yöntemleri kullanarak verileri analiz etmede faydalı deneyim kazanacaklar. Bu kurs, Microsoft Excel ve Google E-Tablolar gibi elektronik tablo uygulamalarına girişle başlar ve birden çok farklı formattan veri aktarmayı tartışır. Bu giriş sırasında, bazı temel düzeyde veri işleme ve veri temizleme görevlerini gerçekleştirmeyi öğrenecek ve ardından bir elektronik tablodaki sıralama, filtreleme ve pivot tabloları kullanarak veri analizi bilginizi genişleteceksiniz.

Excel Öğrenebileceğiniz 17 Harika Youtube Kanalı

Vurgu, bu kursta uygulamalı öğrenme ve uygulamalı uygulama üzerinedir ve her uygulamalı laboratuvarda, verilerin işlenmesi ve işlenmesi konusunda daha fazla deneyim kazanacak ve elektronik tabloların bir veri analizinde gerçekleştirebileceği önemli rolü anlamaya başlayacaksınız. çevre. Son ödev projesi, yeni kazanılan bu becerileri bir iş senaryosundaki verileri analiz etmek için uygulamanıza izin verecektir. Bu kursun sonunda, herhangi bir kod öğrenmek zorunda kalmadan çeşitli veri kümeleri ve elektronik tablolarla çalışmış ve verileri temizlemenin ve analiz etmenin temellerini göstermiş olacaksınız.

Excel Kullanırken İşinizi Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta ve Kısayol Tuşu

 

Bu kurs, daha önce herhangi bir elektronik tablo veya kod yazma deneyimi gerektirmediğinden, veri analizi için Excel kullanmaya başlamayı kolaylaştırır. Kurs ayrıca herhangi bir yazılım indirme veya kurulum gerçekleştirmenizi gerektirmez. Gereken tek şey, modern bir web tarayıcısına sahip bir cihaz ve Excel’e çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişmek için bir Microsoft hesabı kullanma (veya oluşturma) yeteneğidir. Uygulamalı laboratuvar adımları özellikle “Web için Excel” kullanımıyla ilgili olsa da, zaten Excel’in tam masaüstü sürümüne sahipseniz, bunu laboratuvarlarla oldukça kolay bir şekilde takip etmek için kullanabilmelisiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu