BlogDil Öğrenimi

En İyi Ücretsiz Online Dil Eğitimleri

Dil eğitimi son yıllarda online olarak oldukça yaygınlaştı ve ücretsiz online dil eğitimleri ücretsiz olarak birçok kurum tarafından sunulmaktadır. Amerika ve İngiltere kaynaklı birçok kurum dil eğitimlerini ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırıyor. Farklı sitelerden farklı dillerde en iyi eğitimleri sizler için derledik!

 

İrlanda Diline Giriş

İrlanda dilinin temellerini öğrenin

Her zaman İrlandaca konuşmayı öğrenmek istemişseniz, bu kurs başlamak için ideal yerdir. Selamlar, tanıtımlar, İrlandalı isimler, numaralar ve diğer temel bilgiler dahil olmak üzere İrlandaca’nın bazı temellerini öğreneceksiniz.

Bitirdiğinizde, Avrupa’nın en eski edebi dillerinden birinin kökenleri ve kültürel önemi hakkında daha derin bir anlayışa sahip olacaksınız.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/irish-language

Frizce Diline Giriş

Bu ücretsiz giriş dili kursuyla Hollanda’nın ikinci resmi dilini konuşmayı, yazmayı ve anlamayı öğrenin.

Hollandaca’nın yanı sıra Hollanda’da ikinci bir resmi dilin konuşulduğunu biliyor muydunuz? İngilizceyle Hollandacadan daha yakından ilişkili bir dildir. Bu dil Frizce!

Norveççeye Giriş

Bu eğlenceli ve ilgi çekici dört haftalık kursla orta seviye Norveççe yazmayı, konuşmayı ve anlamayı öğrenin.

Bu kursta, aileniz ve arkadaşlarınızla Norveççe basit sohbetler yapmayı ve alışveriş, boş zaman ve seyahat gibi çeşitli günlük durumlarla nasıl başa çıkacağınızı öğreneceksiniz. İlgi çekici videolar, pratik alıştırmalar ve bir sohbet robotu desteğiyle dilbilginizi, cümle yapınızı ve kelime dağarcığınızı geliştireceksiniz.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/introduction-to-norwegian-2

Çince Eğitimi

Konu anlatımı ve video kliplerle Mandarin Çincesine 10 kısa bölüm halinde canlı bir giriş.

anahtar dille bir slayt gösterisi

telaffuz ve dilbilgisi ile ilgili ipuçları

kültürel notlar

Web Site: http://www.bbc.co.uk/languages/chinese/real_chinese/

Akademik Eğitim için İngilizce

Üniversitede okumaya hazırlanın, başarılı bir öğrencinin niteliklerini keşfedin ve akademik bağlamda anahtar kelimeleri öğrenin.

Akademik eğitim için İngilizce bilginizi artırın
İlk dilin İngilizce olduğu bir üniversitede eğitim almaya hazırlanıyorsanız, bu kurs neyin beklendiğini anlamanıza, bağımsız olarak öğrenmenize yardımcı olacak beceriler geliştirmenize ve özgüveninizi oluşturmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir üniversite ortamında kullanılan temel kelimeleri ve kavramları gözden geçirme ve öğretmenlerin öğrencilerden neler beklediğini keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca, yeni kelimeleri telaffuz etmenize yardımcı olacak araçlar da dahil olmak üzere akademik bir ortam için kelime dağarcığınızı genişletmenize yardımcı olacak becerileri uygulama fırsatına da sahip olacaksınız.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/english-academic-study

Temel İngilizce 2: Pre Intermediate Eğitimi

Günlük durumlarda kullanmak için temel İngilizce becerilerinizi geliştirin ve okuma ve dinleme becerilerinizde daha fazla güven oluşturun.

Günlük İngilizceyi kullanmayı ve anlamayı öğrenin
İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim veya çalışma için İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz?

King’s College London’dan bu 4 haftalık kursta, İngilizce becerilerinizi geliştirecek, çok çeşitli günlük durumlarda İngilizce kullanımınızı geliştirecek ve dinleme becerinizi geliştireceksiniz.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/basic-english-pre-intermediate

Ücretsiz IELTS Hazırlık Kursu

IELTS sınavınızda başarıyla hazırlanın

British Council’ın Understanding IELTS ExpertTrack’indeki dört kurs, IELTS sınavına hazırlanırken bilmeniz gereken her şey için size eksiksiz bir rehber verecektir.

Bu kurs Dinleme, Okuma ve Yazma testine odaklanmaktadır. Testin formatını keşfedecek ve karşılaşacağınız farklı görev türlerinin üstesinden gelmenize yardımcı olacak öğrenme stratejileri geliştireceksiniz.

Ayrıca, IELTS çalışmalarınızda karşılaşacağınız alışılmadık konulardaki türden karmaşık metinlerle başa çıkmanıza yardımcı olacak genel İngilizce dinleme stratejilerini de öğreneceksiniz.

Dinleme İçin: https://www.futurelearn.com/courses/understanding-ielts-listening

Okuma İçin: https://www.futurelearn.com/courses/understanding-ielts-reading

Yazma İçin: https://www.futurelearn.com/courses/understanding-ielts-writing

Konuşma İçin: https://www.futurelearn.com/courses/improve-ielts-speaking

Korece’ye Giriş

Kore diline giriş yapın, yeteneklerinizi geliştirin ve Kore kültürünü keşfedin.

Korece’yi nasıl daha akıcı konuşabileceğinizi öğrenin
Bu çevrimiçi kurs, Korece iletişim becerilerinizi geliştirecek ve size Kore kültürünü tattıracak.

Bu kursta, Korece kelime öbekleri, selamlar, kelime bilgisi, sayılar, yazım ve dilbilgisi anlayışınızı geliştireceksiniz. Bu ders sadece kültürün anlatılması ve sunulmasından değil, aynı zamanda Kore dili ile ilgili etkinliklerden de oluşmaktadır.

Kursun sonunda, gerçek Korece sohbetler yapma becerinizi geliştirmiş olacaksınız.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/introduction-to-korean-2

İtalyanca’ya Giriş

Bu ücretsiz çevrimiçi İtalyanca kursuyla temel İtalyanca öğrenin ve İtalyan kültürünü keşfedin.

İtalya’nın dilini ve kültürünü keşfedin
Venedik, Roma ve Floransa gibi şehirleri ziyaret etmeyi hayal ediyor muydunuz? Her zaman İtalyanca öğrenmek ve İtalyan kültürünü keşfetmek istediniz mi? Eğer öyleyse, bu kurs tam size göre.

Altı haftadan fazla bir süre içinde çevrimiçi İtalyanca öğrenmeye başlayacaksınız: ortak konuşma durumlarında etkileşim kurma becerilerini geliştirme Kendinizi nasıl tanıtacağınızı, basit soruları nasıl yanıtlayacağınızı, bilgi isteyeceğinizi ve ilgi alanlarınız, yiyecekleriniz ve giysileriniz hakkında nasıl konuşacağınızı öğreneceksiniz.

Yaygın olarak kullanılan İtalyanca, kelime bilgisi ve gramer kalıplarını tanıtan kısa videoları izleyerek dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştireceksiniz.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/learn-italian

İş Hayatı İçin İngilizce

İngilizce öğrenenler için olan bu kurs, bir iş bulmak ve işyerinde başarılı olmak için ihtiyacınız olan dili geliştirmenize yardımcı olur.

İş yerinde İngilizce becerilerinizi geliştirin
Bu kurs, İngilizce öğrenen ve istihdam edilebilirlik ve işyeri bağlamları için İngilizce dil becerilerini geliştirmekle ilgilenen kişiler içindir. İş arayanlara ve genç profesyonellere ihtiyaç duydukları İngilizce konusunda yardımcı olacaktır.

İş yerinde İngilizce becerilerinizi geliştirin
İşyerinde İngilizce pratiği yapmanın ve bazı iş yeri İngilizcesi ifadelerini öğrenmenin yanı sıra, başarılı bir iş başvurusu ve mülakatı yapan şeyin ne olduğunu inceleyeceksiniz.

Web Site: https://www.futurelearn.com/courses/workplace-english

İspanyolcaya Giriş

İş veya eğlence için yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, bu ücretsiz kurs sizi dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İspanyolca ile tanıştıracak. İster ilk kez İspanyolca öğreniyor olun, ister İspanyolca konuşulan dünyayı gezerken bazı kelimeler ve ifadeler almış olun, bu kurs tam size göre.

Bu giriş, günlük bağlamlarda İspanyolca’da etkili bir şekilde iletişim kurmak için gereken becerileri geliştirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Web Site: https://www.open.edu/openlearn/languages/getting-started-spanish-1

Yeni Bir Dil Nasıl Öğrenilir?

İkinci bir dil öğrenmekle ilgileniyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu ücretsiz kursta, bir dili başarıyla öğrenmek için gereken kavramlar ve beceriler hakkında bilgi edinin.

Bu kurs size dil öğrenmek için ihtiyacınız olan becerileri ve stratejileri tanıtacaktır. Bir dili öğrenirken gerçekçi hedefler belirlemeniz için teşvik edileceksiniz ve bu hedeflere ulaşmak için nasıl motive olacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunulacak. Konuşma becerileri ve kelime öğrenme stratejileri uygulayacaksınız.

Deneyimlerinden öğrenmek için diğer dil öğrenenlerin yer aldığı videoları izleyeceksiniz ve üç kurs yazarı başka bir dili nasıl başarılı bir şekilde öğrenebileceğinize dair en iyi ipuçlarını paylaşacak.

Web Site: https://www.open.edu/openlearn/languages/how-learn-language

Almanca Eğitimi

Yaklaşık 100 milyon kişi ana dilleri olarak Almanca konuşmaktadır.  Artık ekonomik başarı, bilim ve teknoloji ile ilişkilendirilen Almanca, şairlerin ve düşünürlerin dili olarak uzun süredir devam eden bir üne sahiptir.

Bu kurs sizi Almanya, Avusturya ve İsviçre’de yoğun olarak kullanılan ile Almancayı anlamaya ve kullanmaya başlamanız için ihtiyacınız olan dil becerileriyle tanıştıracaktır. Bu giriş, günlük bağlamlarda Almanca’da etkili bir şekilde iletişim kurmak için gereken becerileri geliştirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor!

Almanca Temel Eğitimi

Almanca Temel Eğitimi 2

Intermediate Almanca

Advanced Almanca

Fransızca Eğitimi

Bu ücretsiz kurs, Temel ve Orta Düzey Fransızca: Konuşulan Fransızcayı Anlamak, dil ve kültüre ilgi duyan orta düzey Fransızca öğrenenleri hedeflemektedir. Çeşitli aktiviteleri tamamlayarak, dili aktif kullanımınızı geliştirecek ve daha fazla görsel-işitsel kaynaklara erişmek için güven geliştirecek ve Fransızca çalışmalarınızı daha yüksek bir seviyeye taşıyacaksınız.

Web Site: https://www.open.edu/openlearn/languages/

İngilizce Konuşma Eğitimi

Daha iyi İngilizce konuşmak ister misin? Bu kurs, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İngilizce’yi Profesyonelce Konuşun: Yüz yüze, Çevrimiçi ve Telefonda İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirecek. Dersler, anlama ve kelime testleri, uygulama ve performansın bir kombinasyonu sayesinde, dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce dilinde iyi iletişim kurmak için gerekli becerileri ve güveni kazanacaksınız.

Bu kursun sonunda şunları yapacaksınız:
• İngilizce konuşma şeklinizi değiştirin
• Telaffuzunuzu ve akıcılığınızı geliştirin
• İngilizce kelime bilginizi artırın
• Kültürün konuşmanızı nasıl etkilediğini belirleyin
• Doğru konuşmanıza yardımcı olması için kültürü kullanın
• Farklı kültürel ortamlar için en iyi vücut dilini gösterin
• Farklı ortamlar ve durumlar için ifadeleri, soruları ve yanıtları bilin

Web Site: https://www.coursera.org/learn/speak-english-professionally

Temel Rusça Eğitimi

Rusça, dünyanın en zor dillerinden biri olarak kabul edilir. Bu kurs, Rus dilinin temellerini anlamak isteyenlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kursun her ünitesi, kelime bilgisini, fonetiği (telaffuz), grameri açıklayan birkaç bölümden oluşur ve Rusça’da basit diyalog örnekleri sunar.

Kursu tamamlayan öğrenciler şunları öğrenmiş olacaklardır: basit anlatı ve soru cümlelerinin yapısı; Rus isimlerinin oluşumu; isimlerin üç cinsiyeti; Rusça sıfatlar ve zarflar arasındaki farklar ve kullanımları; Fiillerin Şimdiki ve Geçmiş zamanda kullanımı ve bunların çekimleri.

Kurs, öğrenciye günlük iletişim için temel bir kelime hazinesi sağlayan 100’den fazla yeni kelime ve konuşma cümlesi içerir.

Web Site: https://www.classcentral.com/course/russian-a1-part1-19096

Japonca Eğitimi

Bu ücretsiz çevrimiçi Japonca diploma kursu size Japon dilinin temel yönlerini öğretecek. Japonca sadece Japonya’da değil, aynı zamanda ABD, Brezilya ve Doğu Asya’daki büyük göçmen topluluklarında dünya çapında 120 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Japonya’ya seyahat etmek, Japon kültürü hakkında bilgi edinmek veya Japonlarla etkileşime geçmek istiyorsanız, bu kurs biraz temel Japonca ile çalışmaya başlamanıza yardımcı olacaktır.

Web Site: https://alison.com/course/diploma-in-japanese-language


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu