Blog

En İyi 7 Online İşletme Yüksek Lisans Programı 2019

yurt-disi-mba

Online işletme yönetimi yüksek lisans programlarının yükselişi ve kazandıkları güvenilirlik sayesinde, birçok öğrenci bu günlerde bu online programlara kayıt yaptırmaya başlamıştır. Günlük hayatındaki tam zamanlı ve diğer sorumluluklar sebebiyle herkese hitap eden tam zamanlı bir eğitime kaydolmak, insanların işlerini bırakıp tüm gününü eğitime adamasını gerektirmez. İşletme yüksek lisans programlarının dijitalleşmesinden bu yana, online eğitimlerde bir yükselme olmuştur. 2019’daki en iyi işletme yüksek lisans programlarından bazılarına göz atalım.

 

 

  • EU BUSINESS SCHOOL

Barselona, ​​Cenevre, Montrö ve Münih’te kampüsleri vardır ve Eu Business School; lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. 1973 yılında kurulan okul, profesyonel olarak onaylanmış, yüksek başarıya sahip bir işletme okuludur. İngilizce dersleri verilmektedir ve ders işleme yöntemleri deneysel ve pragmatiktir. 100’den fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği etmektedir. Öğrencilerinin % 93’üne mezuniyetten altı ay sonra bir iş teklifi gelmiştir.

Online programlar, kampüste işlenen derdlerin çoğunu içermektedir. Online öğrenciler dünyanın her yerinden eğitim alma fırsatına sahiptir. Eu Business School’un yüksek lisans programları, CEO Dergisi’nin dört yıl boyunca süren araştırmalar sonucundaki ulusal sıralamasında birinci sırada ve QS TOPMBA tarafından dünya genelinde ilk 20’de yer almıştır.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

  • THE INTERNATIONAL SCHOOL OF MANAGEMENT – ISS, PARIS

Paris’te kurulmuştur ve uluslararası yönetici eğitimi okuludur. Merkezi Paris’te ve New York, Şangay, Yeni Delhi, São Paulo ve Cape Town’daki ortak kurumlarla birlikte, öğrencilere modern işletme liderleri olarak gelişmeleri için ihtiyaç duydukları küresel bakış açısını da kazandırmaktadır.

International School of Management, kariyerinizi kesintiye uğratmadan çalışma rahatlığı sunmaktadır. Kariyer hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza uygun bir yol seçin ve liderlik etmek için ihtiyaç duyduğunuz gelişmiş bilgi ve kültürel kazanımları kolaylıkla edinin. Süre, öğrencinin hızına bağlıdır ve ortalama 1.5 ile 2 yıl arasında değişmektedir. Okulun sunduğu e-öğrenme yöntemi ile aldığınız dersler, sınıfta alınan dersler gibi kredilerinize etki eder ve aynı profesörler tarafından verilir.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

  • BERLIN SCHOOL OF BUSINESS AND INNOVATION – BSBI

Berlin’in merkezinde bulunan Berlin School of Business And Innovation, mezunlarının seçtikleri branşta olağanüstü liderler olmalarına yardımcı olmaktadır. Dersler tamamen İngilizce olarak verilmektedir. Ayrıca ücretli staj teklifi gibi imkanlar da sunmaktadır.

Program süresi Berlin’deki kampüsleri ile aynı olup, 18 aydır. BSBI tarafından sunulan yüksek lisans programları Università Telematica Internazionale UNINETTUNO tarafından birçok prestijli uluslararası programlardan birisi seçilmiştir.

Buradaki program size bir dünya lideri olmanız için gereken bakış açısı ve anlayışı kazandıracaktır. Pazarlama, finans ve liderlik dahil olmak üzere temel yönetim konuları iyi bir şekilde öğretilmektedir. Pazarlama, satış veya proje yönetiminde liderlik rolü oynamak istiyorsanız, bu okul sizin için doğru seçim demektir.

Ek olarak, BSBI’nin karma çalışma modu, günlük programınıza uygun olarak esnekliğe sahiptir.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

  • IE BUSINESS SCHOOL, SPAIN

IE , dünyanın en iyi okullarından birisi olarak kabul edilmektedir. Küresel ve online yüksek lisans programlarunun dünya çapında sıralamasında 2 numara olarak kabul edilmiştir. Karma Metodolojisinin liderleri olarak 15 yıldan fazla deneyime sahiptirler. En yenilikçi online eğitim ortamlarından bazılarını onlar yönetmektedir. Onların Karma Metodolojisi, canlı video konferanslarda etkileşime sağlamanıza ve sanal aktivitelere katılmanıza izin verir. Öğrencinin kendi ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış ve özelleştirilmiş bir sınıfa sahip olmasını sağlar. Bu programın süresi 17 aydır ve eğitim dili İngilizcedir.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

online-mba

 

 

  • WARWICK BUSINESS SCHOOL, UK

Warwick Üniversitesi’nin bir parçası olan bu uzaktan eğitim programı, en iyilerden birisi olarak kabul edilir. WBS, EQUIS, AACSB ve AMBA gibi büyük eğitim birliklerinden akreditasyon alan az sayıda eğitim kurumundan birisidir.

İngiltere’de iki kampüsü vardir, biri Coventry’de, diğeri ise Londra’da. Yenilikçi yaklaşımlarıyla, öğrencilerin etkili bir online eğitim deneyimi elde etmelerini sağlar. Web siteleri, tam zamanlı olarak derslere girmenize, bilginizi sınamanıza, arşivlenmiş oturumları izlemenize, öğretim materyallerine erişmenize ve diğer öğrencilerle iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

  • UNIVERSITY OF MASSACHUSETTS, AMHERST

Commonwealth’in amiral gemisi olan kampüsüyle UMass Amherst; lisans, lisansüstü ve doktora programları sunan ulusal ve halka açık bir araştırma üniversitesidir. Isenberg Online Yüksek Lisans programıyla, bu üniversite kendi sektöründe lider olmak isteyen profesyoneller için mükemmel bir seçimdir. Öğrenciler eğitimlerinin % 100’ünü online olarak tamamlamayı seçebilirler veya Massachusetts bölgesinde bulunuyorlarsaconline veya şahsen ders alabilirler.

Program, öğrencinin ihtiyaçlarına göre esnektir ve öğrencilerin sosyal hayatları devam ederken yüksek lisans derecelerini kazanmalarını sağlar. Massachusetts Üniversitesi Amherst, on yıldan fazla bir süredir online eğitimi ile kendisini geliştiriyor ve olağanüstü bir eğitim sunuyor.

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

  • KELLEY SCHOOL OF BUSINESS

1830’da ilk olarak Indiana Üniversitesinde kuruldu. 1920’de ise Kelley Business School olarak büyüdü. 2019 Financial Times “En İyi Online Eğitimler”de 4. seçilen Indiana Universitesi, online yüksek lisans yapmak için harika bir seçimdir.  Kelley online eğitimi diğer online programdan farklıdır. Kişisel deneyimlerinizi, yeteneklerinizi ve kendinize olan güveninizi geliştirir. Bunun yanı sıra işverenlere de önderlik eder.

Daha fazlası için tıklayınız.

Burada gördükleriniz en iyi programlardan sadece bir kaç tanesidir. Günümüzde insanların yoğun hayat şartlarını göz önüne alırsak, online programlar bir çoğumuz için iyi bir seçim olacaktır. Artık birçok prestijli üniversitenin bir online programlar sunması sayesinde öğrenciler  kolaylıkla bu fırsattan yararlanabilirler. Eğitimlerin çoğunun öğrencilerin kendi yoğunluklarına göre şekillenebilmesi gerçekten muhteşem!

 

Hilal Gelgi

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı