Blog

Dijital Pazarlama Üzerine En Uygun Fiyatlı 8 Yüksek Lisans Programı

Eğer pazarlama üzerinde yolunuza devam etmeye karar verdiyseniz, dijital pazarlamada en kaliteli ve en uygun fiyatlı master programlarını bulmak için iyi bir yol izlemelisiniz. Kendinizi bir lider olarak görüyorsanız ve en yenilikçi pazarlama kampanyalarına ilgiliyseniz, doğru alanı seçtiğinizi söyleyebiliriz. Dijital pazarlama şu anda pazarlama endüstrisindeki en önde gelen alanlardan birisidir. Aynı zamanda pek çok isimle; online pazarlama, dijital pazarlama, e-pazarlama, internet pazarlaması vs. olarak da karşımıza çıktığını görebiliriz. Dijital pazarlamada yüksek lisans sizi en heyecan verici bazı meslekler için de hazırlayacaktır!

Dijital pazarlamada en uygun fiyatlı Master Programlarından bazılarından bahsetmeden önce, EDUopinions‘da dijital pazarlamanın tam olarak neler gerektirdiği hakkında konuşalım. Programın genel yapısı nedir ve dijital pazarlamaya devam ettikten sonra karşınıza çıkacak kariyer seçenekleri nelerdir? Sonrasında, dijital pazarlamayı kurs olarak sunan en iyi ve en uygun üniversitelerin bazılarından ayrıntıları ile birlikte bahsedeceğiz.

Bu arada, EDUopinions dünyanın her yerindeki üniversiteler hakkında gerçek ve doğrulanmış öğrenci yorumlarını okuyabileceğiniz ve onlar hakkında ücretsiz bilgi alabileceğiniz benzersiz bir platformdur.

 

 

DİJİTAL PAZARLAMA NEDİR?

Dijital pazarlamanın temelinde çevrimiçi bir marka veya hizmeti tanıtmak yatmaktadır. Dijital platformlar; yeni teknolojilerin, uygulamaların, yeni çağ medyasının yükselişi nedeniyle oldukça geniştir. Dijital pazarlama, pazarlama kampanyasının mesajını iletmek için yeni ve ilginç yöntemler geliştirme konusunda yaratıcılığını; teknik yönden verilerin incelenmesi, dijital mühendislik ve analitik ile birleştirir.

 

 

DİJİTAL PAZARLAMADA YÜKSEK LİSANS YAPMAK NELER GEREKTİRİR?

Dijital pazarlama üzerine yüksek lisans genellikle bir veya iki yıl sürer. Sanat, Fen ve İşletme branşları ile ortak dersler alınabilir. İstediğiniz alanın temeli ve içeriği de buna göre değişir. Dijital pazarlama derslerini sanat üzerine alanlar daha daha yaratıcı bir tarafına odaklanırken, fen üzerine alanlar daha analitik olmaya ve işletme üzerine alanlar ise yüksek bir kurumsal birliğe odaklanır. Yüksek lisans derecesi sanat üzerine olan öğrenciler tasarım stratejisi ve tasarım ve girişimciliği;  fen üzerine olan  öğrenciler ise stratejik pazarlama, muhasebe ve finansal kontrolü öğreneceklerdir.

 

GİRİŞ KOŞULLARI

Dijital pazarlama alanında yüksek lisans derecesi için belirli bir şarta ihtiyaç duyulmasa da, üniversiteler pazarlama veya işletme çalışmaları, hatta medya ve iletişim alanlarında lisans derecesine sahip olunmasını istemektedir.

 

 

DİJİTAL PAZARLAMA ÜZERİNE KARİYER

En popüler dijital pazarlama kariyerlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Dijital Pazarlama Yöneticisi: Genellikle dijital pazarlama profesyonellerinin kariyerlerindeki başlangıç ​​basamağı olan bu rol, işvereninizin markasını, ürününü veya hizmetini internet üzerinden ve “yeni medya” aracılığıyla çeşitli pazarlama tekniklerini (promosyonlar veya yarışmalar vs.) kullanarak tanıtmayı içerir.

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı: SEO uygulamaları tüm önde gelen markalar ve ürünler tarafından kullanılmaktadır. Herhangi bir web sitesi veya makaleyi SEO dostu yapmak, onların Google tarafından sıralanmasını sağlar.

Medya Planlama Uzmanı: Medya planlama uzmanları, reklam vermek isteyen kimselerin; ürün veya hizmetlerinin reklamını yapmak için en uygun medya platformlarını seçmek için reklam ajanslarında veya medya planlama ve satın alma ajanslarında çalışırlar.

Reklam Metin Yazarı veya Editörü: Reklam yazan veya reklamlarla ilgili herhangi bir şey için düzenleme yapan kişidir. Reklam metni yazarları çıktılar üretmektedir. Bu çıktılar; basılı broşürlerdeki dikkat çekici sloganlardan TV reklamları için hazırlanan metinlere kadar farklı çeşitlerde görülebilir.

Son olarak, dijital pazarlama alanında yüksek lisans fırsatı sunan en uygun üniversitelere bakacağız. Bu üniversiteler dünyadaki en iyi ve en uygun fiyatlı dijital pazarlama üniversitelerinden bazıları olarak kabul edilmektedir.

 

dijital-pazarlama

 

 

 • GENEVA BUSINESS SCHOOL

Genava Business School, İspanya merkezli uluslararası bir okuldur. Ana kampüsleri Cenevre, Barselona ve Madrid’de bulunmaktadır. GBS, Finans ve İşletme alanlarının yanı sıra yönetim, pazarlama ve girişimciliğin uluslararası, jeopolitik ve dijital yönlerine odaklanan yedi farklı bölümle birlikte; lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Dijital Pazarlama üzerinde İşletme bölümünden yüksek lisans yapma fırsatı sunulmaktadır. Bu program sizi, dijital medya aracılığıyla izleyicilerin ilgisini çekmek için gerekli becerilerle donatmak ve işinizi bu ağlar aracılığıyla etkin bir şekilde pazarlamak için tasarlanmıştır. Bu kursun yardımıyla, pazarlama stratejileri geliştirebilecek ve dijital pazarlama için en etkili iş planlamasını öğrenebileceksiniz.

Bu programın ders süresi 18 aydır. Ayrıca Cenevre, Barselona ve Madrid kampüsleri arasında bir dönem için transfer fırsatlarına izin veriyorlar. Modüler bir sistemi var ve programlar her biri 3 hafta süren 14 modülden oluşuyor. 2 veya 3 modülün, öğrencilere Dijital Pazarlama üzerine bir Oryantasyon Haftasına katılırlar. Bu hafta içinde, öğrenciler final projelerini öğretmenlerine sunabilecek ve bitirme konusunda geri bildirim ve rehberlik alabileceklerdir.

Ücretler :

2019 Yüksek Lisans Ücreti. Cenevre Kampüsü. (Cenevre Frank’ı üzerinden ödeme yapılıyor)

Başvuru Ücreti:  150 € (İade yapılmaz, başvuru sırasında ödenir)

Yönetim Ücreti:  3.000 CHF (Tek seferlik bir ücrettir, giriş vizesi veya oturma izni  reddedilirse% 80 para iadesi yapılır)

Dönem başına  harç : 10.650 CHF (Toplam 1.5 yıllık program / 3 dönemden oluşuyor) (Giriş vizesi veya oturma izni reddedilirse% 100 para iadesi yapılır)

2019 Yüksek Lisans Ücreti. Barselona ve Madrid Kampüsü.

Başvuru Ücreti:  150 € (İade yapılmaz, başvuru sırasında ödenir)

Yönetim Ücreti:  1.900 € (Tek seferlik bir ücrettir, giriş vizesi veya oturma izni Vize Makamları tarafından reddedilirse% 80 para iadesi)

Dönem başına harç:  7,460 € (Toplam 1,5 yıllık program / 3 dönemden oluşuyor) (Giriş vizesi veya oturma izni reddedilirse% 100 para iadesi).

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayınız.

 

 

 • KINGSTON BUSINESS SCHOOL

Dünyanın en iyi işletme okullarından biri olarak bilinen Kingston Business School, sizi istihdam becerilerinizi geliştirme ve hedeflerinizi gerçekleştirme fırsatlarıyla ile donatmak amacıyla tasarlanmıştır. Hayat boyu değişen fırsatları  yakalayan yenilikçi ve girişimci yaklaşımı ile dünya çapında tanınmaktadır. İstihdam edilebilirliğe, girişimciliğe, uluslararası sıralamaya ve tesislere öenm göstermektedir. Kingston Business School’a talep oldukça yüksektir ve derslerine gösterilen  ilgi ve hatta sektörle yakın ilişkileri nedeniyle, bu okuldan gelen öğrenciler, dünyanın en iyi işletme pozisyonlarından bazılarına yerleştirilir. Kingston ayrıca girişimciliğe de teşvik etmektedir. Birleşik Krallıkta, Yüksek Öğrenimde En Başarılı Okullar Listesinde zirvede yer almaktadır.

Ücretler:

Birleşik Krallık’ta ikamet etmek için Tier1 veya Tier5 vizesi almanız gerekiyorsa (buna Tier4 öğrenci vizesi de dahil), üniversitede yarı zamanlı bir programa kaydolamazsınız.

2019/20 AB Ülkeleri ve Birleşik Krallık için Tam Zamanlı : £ 10.750

2019/20 AB Bünyesinde olmayan Ülkeler için Tam Zamanlı : £ 15.600

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayınız.

 

 • GRENOBLE ECOLE MANAGEMENT

Grenoble École ManagementGrenoble Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulmuştur. Fransa’nın en önde gelen işletme okuludur. Önde gelen uluslararası işletme okullarını ayıran üçlü akreditasyona sahiptir. Bunlar EQUIS tarafından EFMD, AMBA ve AACSB’ dir. Aralık 2016’da The Financial Times, Avrupadaki ticaret Okulları sıralamasında Grenoble École de Management’i 17’nci sıraya koydu.

Grenoble Ecole Management Dijital pazarlama kursu; web sitesi iletişimi, çevrimiçi tüketici davranışı, e-perakendecilikteki büyümeyi, müşteri ilişkileri yönetimini kapsamaktadır. Öğrencilerine bilgi edinme ve dijital pazarlama bilgisi bağlamında her türlü donatılmış olmalarında çok yardımcı olurlar. Viral pazarlama, arama pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, ücretli arama, e-posta üzerinden  pazarlama, internet reklamcılığı gibi diğer konular daha genel bir düzeyde bir eğitim ele alınacaktır.

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayın.

 

 

 • TRINITY BUSINESS SCHOOL

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden birisinin işletme fakültesi olan Trinity Business School, İrlanda’nın başkentinin merkezinde yer almaktadır. Trinity Business School, çeşitli bir uluslararası öğrenci kuruluşuna lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde programlar sunmaktadır.

Trinity Business School kampüsü kütüphanesi, İrlanda’daki en popüler turistik yerlerden birisidir. Trinity, Dijital Pazarlama alanında yüksek lisans sunmaktadır ve E-Ticaret ve Dijital Pazarlama alanında dünyada bir numaradır. (Eduniversal 2018e göre) Bu program, çok yetenekli bir dijital pazarlama stratejisti olmak için gereken bilgi ve araçları sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Burada, genel dijital pazarlama ekosistemi ile tanışacaksınız. Kuruluşlara değer katan stratejileri etkin bir şekilde planlamak, tasarlamak ve uygulamak için ihtiyaç duyacağınız becerilere üzerinde yoğunlaşacaksınız. Program genellikle Eylül ayında başlar ve bir yıllık bir programdır.

Ücretler:

2019/20 akademik yılı için yıllık ücretler:

AB Öğrencileri: 14.300 €

AB üyesi olmayan öğrenciler: 18.900 Euro

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayınız.

 

 

 • TOULOUSE BUSINESS SCHOOL

Fransa’da bulunan ve bir devlet üniversitesinde uluslararası olarak tanınan bu okul, ilk olarak 1979’da dünya standartlarında bir ekonomist olan Jean-Jacques Laffont ile duyuldu.  Toulouse Business School, dijital pazarlama kursunu, kurslarının bir parçası olarak sunmaktadır. Toulouse Business School öğrencilerinin dijital pazarlama yolu ve  dijital pazarlama disiplinlerinin yanı sıra tasarım ve yaratıcılık, sosyal ağ oluşturma, içerik pazarlaması, arama motoru optimizasyonu konularında becerilerini ve uzmanlıklarını geliştirmelerini sağlar.

Ücretler:

2019 öğretim yılının başında, okul ücretleri tüm döngü için 25.000 € tutarındadır.

Ücretsiz danışmanlık almak içi tıklayınız.

 

 

 • MONTPELLIER BUSINESS SCHOOL

1897 yılında Fransa’da kurulan Montpellier Business School, farklı alanlarda lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora programları sunmaktadır. Dijital Yönetim branşında yüksek lisans programı veren okul, uluslararası anlamda gücünüzü artırmak için size gelişmiş araçlar ve teknikler sunar. Elbette dijital strateji, değişim yönetimi, iş süreçlerinin dijitalleştirilmesi ve web pazarlaması branşları da bulunmaktadır. Ayrıca bu okulda girişimcilik ruhu öğrencilere empoze edilmektedir.

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayınız.

 

 

 • PORTO BUSINESS SCHOOL

Portekiz’de bulunan bu okul, bölgedeki en iyi işletme okullarından birisidir. 37 ulusal ve çok uluslu kuruluş ve Porto Üniversitesi tarafından kurulmuştur ve desteklenmektedir.

Dijital olarak girişimcilik ve inovasyon üzerine çeşitli postdoktora dersleri verilmektedir. Bu program, dijital endüstrinin zorluklarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Dijital Dönüşüm, Düşünme Tasarımı, Veri Madenciliği veya Teknolojik Bozulma ile ilgili her şey burada öğretilmektedir. Porto Business School sınırları aşması ve öğrencilerin bilgilerini yenilikçi eğitim ortamları sayesinde genişletmesiyle bilinmektedir.

Ücretsiz danışmanlık almak için tıklayınız.

 

 

 • MAASTRICHT SCHOOL OF MANAGEMENT

Hollanda’daki en eski kurum ve yönetici okullarından birisidir. Kar amacı gütmeyen bu kurum, araştırma çalışmalarında oldukça uzmanlaşmıştır.

Maastricht School of Management, Dijital Ekonomi ile birlikte MBA alanında uzmanlaşabileceğiniz bir programa sahiptir. Bu program, öğrencilere dijital dönüşüm, dijital girişimcilik, siber güvenlik, çevrimiçi perakendecilikten endüstri 4.0’a kadar her şeyi öğretmektedir. Dijital pazarlama konusunda geniş kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Ücretsiz danışmanlık için tıklayınız.

 

Hilal Gelgi

Proje Yönetimi Okulu Editörü

4 Yorum

4 Comments

 1. elit medya

  14 Eylül 2019 at 23:30

  Harika bir Blog Sayfası ve süper bir yazı olmuş Ellerine sağlık

  • abproje

   16 Eylül 2019 at 08:42

   Çok teşekkür ederiz 🙂

 2. divya jain

  7 Haziran 2019 at 13:19

  There are many graduate programs in digital marketing.
  what about the placement?
  For this internship is important.
  http://www.mychatri.com is a good platform.

 3. divya jain

  7 Haziran 2019 at 13:18

  There are many graduate programs in digital marketing.
  But what about the placement?
  For this internship is important.
  http://www.mychatri.com is a good platform.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı