BlogYurt Dışı Eğitim

CouchSurfing Nedir?

Couchsurfing, 200.000’den fazla şehirde yaşamlarını, dünyalarını ve yolculuklarını paylaşan 14 milyon insanın oluşturduğu küresel bir sosyal medya topluluğudur. Couchsurfing, gezginleri derin ve anlamlı yollarla paylaşmaya istekli küresel bir insan ağıyla buluşturarak seyahati gerçekten sosyal bir deneyim haline getiriyor.

Couchsurfing, üyeleri küresel bir gezginler topluluğuna bağlayan bir hizmettir. Kalacak bir yer bulmak veya evinizi ve odanızı gezginlerle paylaşmak için Couchsurfing’i kullanın.

Couchsurfers, dünya çapında 200.000 şehirde düzenli etkinlikler düzenlemektedir. Her zaman yapacak bir şeyler ve tanışacak yeni arkadaşlar vardır.

COACHSURFING WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

İlk adım? Couchsurfing profilinizi tamamen doldurun! Yaşam tarzınız, misyonunuz ve sizin için önemli olan şeyler. İster şehrinizin haftalık etkinliğine gitmek olsun ister bir misafir ağırlamak olsun, insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yolu eksiksiz bir profile sahip olmaktır. Burada insanlara seyahat edip etmediğinizi veya ev sahipliği yapmak isteyip istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Fotoğraf eklemeniz de güvenirlik açısından önemli!

Sırada şehrinizi keşfedin! Bölgenizdeki deneyimli Couchsurfers ile temasa geçmek, Couchsurfing’in nasıl çalıştığını anlamanın en iyi yoludur. Çoğu şehirde, genellikle bir barda veya kafede düzenlenen haftalık bir etkinlik vardır. Şehrinizin Yer Sayfasına gidin ve yakınınızda gerçekleşen Etkinliklere bakın.

Bir maceraya atılmaya hazırsanız, ziyaret etmeyi planladığınız şehri (veya şehirleri!) arayın ve hem sosyalleşin hem de kalacak bir yer bulun. Birlikte kalmak isteyebileceğiniz kişileri bulmak için profilleri ve referansları inceleyin. Birkaç ilginç potansiyel ev sahibi bulduğunuzda, profilini dikkatlice inceleyin ve orada olacağınız tarihler için bir Couchrequest gönderin. Genellikle yaklaşık beş Couchrequest göndermenizi öneririz. Mesajlarınızı kişiselleştirdiğinizden ve ev sahibinize neden buluşmak istediğinizi anlattığınızdan emin olun!

CoachSurf Faydaları

Kalacak ücretsiz bir yer bulmanın bariz faydasının yanı sıra, couchsurfing seyahatinizi başka şekillerde de geliştirebilir:

  • Seyahatiniz için derinlemesine araştırma yapabilirsiniz.. İyi bir ev sahibi, ziyaret ettiğiniz yerin daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.
  • Yerel arkadaşınız şehrin önemli yerlerini bilecek ve size para tasarrufu ( bir anlamda tokatlanmamak) konusunda yardımcı olabilecektir. Gitiiğiniz ülkede belalı bir sokğa girmenizi de coachsurfer arkadaşınız engelleyebilir.
  • Evde yerel bir mutfağa erişiminiz olabilir. Evde market alışverişi yapmak ve yemek pişirmek, gezginlerin sık sık yaptığı gibi her öğünde restoranlarda yemekten daha ucuz ve daha sağlıklıdır. Bu sebeple Coachsurfer aracılığıyla bir ev bulduğunuzda hem sağlıklı hem özel lezzetlere ulaşabilirsiniz.
  • Halihazırda konaklama yeriniz olsa bile, gezgin buluşmaları ve mekânlar bulmak için Couchsurfing web sitesini kullanabilirsiniz.
  • Kalıcı arkadaşlıklar genellikle couchsurfing yoluyla kurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu