BlogYurt Dışı Eğitim

CampUsa Programı Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaz aylarınızı Work and Travel benzeri bir program ile geçirmeyi düşünüyorsanız CampUsa tam size göre! Amerika’da yaz kamplarında çocuklara ve gençlere yönelik işlerde çalışmanızı sağlayan kültürel ve sosyal değişim programıdır. Work and Travel programına benzer olsa da CampUsa başvuru ücretleri daha uygun ve esnektir.

Camp Usa programı kapsamında J-1 vizesi alırsınız, J-1 vize programı ABD Dışişleri Bakanlığı Değişim Ziyaretçi Programının da bir parçasıdır. J-1 vizesi bir turist vizesi değildir. Camp USA, Amerikan kültürünü keşfetmek ve insanlarla kalıcı bağlantılar kurmak  ve zengin ve anlamlı bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır.

CampUsa Şartları Nelerdir? Kimler katılabilir?

 • 18-29 yaşları arasında,
 • Öğrenci, eğitmen, özel yeteneği olan (Spor, Müzik, Sanat vb.)
 • Orta-iyi , iyi seviyede İngilizce bilen,
 • Üniversite öğrencileri ya da üniversiteden mezun olan kişiler öncelikli olarak seçilmektedir.
 • Program kapsamında spor, sanat ve kültürel etkinliklerde deneyimli olan kişilerin başarı şansı daha yüksektir.

CampUsa Nasıl Başvurulur?

CampUsa başvuruları için internette ulaşabileceğiniz danışmanlık şirketlerinden birini seçerek başvurunu gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı eğitim danışmanlık firmaları süreci sizin için yönetmektedir. CampUsa genel bilgi, kamp yerleri ve şartları gibi konulara aşağıdaki web sitesinden ulaşabilirsiniz. Başvuru dönemleri genelde Kasım-Nisan ayları arasındadır. Ancak süreçte yaşanacak aksaklıklara karşı belgelerinizi önceden hazırlamanız yararınıza olacaktır.

Web Site: https://www.campusa.com/

Camp USA ile Work and Travel Programı Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Work and Travel maliyeti vize ve uçak bileti dahil ortalama 3500-3900$’ı bulurken Camp USA maliyeti ortalama olarak ortalama 2000$ civarında olmaktadır.
 • Work and Travel programı 12-16 hafta devam ederken Camp USA programı 9-12 hafta arası sürmektedir.
 • Work and Travel programında saatlik ücret üzerinden 1 ya da 2 haftalık maaş alırken Camp USA için program bitiminde sözleşmede belirtilen ücreti alırsınız. Bu tutar ortalama olarak 2000-2500$ civarında olmaktadır.
 • Work and Travel programında grup olarak katılabilirken, Camp USA programında bireysel bir programdır.
 • Work and Travel programında etrafınızda Türk arkadaşlarınıza denk gelirken, kamp alanlarında genellikle tek Türk siz olursunuz.
 • Work and Travel programında konaklama ve yemek ihtiyacınızı kendiniz karşılarken Camp USA programında kamp tarafından konaklamanız ve yemeğiniz ücretsiz olarak sağlanır.

Camp USA programında iş alanları ikiye ayrılmaktadır. Camp USA programında temelde pozisyonlar Camp Staff ya da Camp Counselor olarak ikiye ayrılmaktadır. Camp Counselor alanında İngilizcenizi daha çok kullanırsınız. Camp Counselor /Kamp Lideri olarak gidenler orada çocuklarla bire bir ilgilenerek onları aktivitelere yönlendirecek, onları farklı sanatsal konular ya da spor aktiviteleri konularında bilgilendireceklerdir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu