BlogOnline Kaynaklar

Bu Yaz Almanız Gereken 43 Online Kariyer Kursu

Evet, yaz dönemi dinlenmek ve yenilenmek için harika bir zaman. Ama ayrıca birkaç yeni
beceri geliştirmek için de harika bir zaman. O dinlenmiş beyninizi (ve çalışma planınızı) iyiye kullanın! Düşünün, Eylül ayı geldiğinde, özgeçmişinizi açıp yeni becerilerinizi eklediğinizde ne kadar başarılı hissedeceksiniz? Bizce epey fazla.

Stres yapmaya başlamadan önce, bilmelisiniz ki size sıkıcı dersler için yaz gecelerinizi heba etmenizi söylemiyoruz. Aksine bizim önerimiz; haftanın bir kaç saatini kariyer gelişiminiz için online alacağınız derslere adamanız. (Online demek kendi kanepeniz ve en sevdiğiniz içecekten bir bardak demek)

Bu süreci sizin için kolaylaştırmak için iki şey yaptık. Birincisi, 10 haftadan daha kısa bir zamanda tamamlayabileceğiniz programları seçtik (bazıları 1 saatte de tamamlanabilir). İkincisi ise sadece ilginç ve vereceğiniz zamana değecek programların olması için listemizi süzgeçlerden geçirdik. En iyi yanı ise hepsi ücretsiz!

Bugün başlayabileceğiniz 43 Online Kurs.

Programlama

1. Harvard Üniversitesi Bilgisayar Bilimine Giriş, edX

https://www.edx.org/course/cs50s-introduction-to-computer-science

2014 sonbaharından itibaren, bu dersin kampüste verilen versiyonu Harvard’daki en büyük derslerden biriydi. Bu kursla, algoritmik düşünmeyi, etkili bir şekilde programlama problemlerini çözmeyi ve CSS,HTML ve PHP gibi bir çok bilgisayar dilini tanımayı öğreneceksiniz. Kurs ücretsiz ancak Harvard onaylı sertifikanızı almak isterseniz eğer 90 Dolar.

Seviye: Başlangıç

Süre: 180 Saat / 9 Ders

2.Java Programlamasına Giriş , MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science/6-092-introduction-to-programming-in-java-january-iap-2010

Bu dersin amacı öğrencilerin gerçek problemleri çözebilecek yüksek kalitede yazılımlar geliştirmelerine yardım etmek. Ders içeriği programlama deneyimi olan öğrenciler için tasarlanmış ama eğer yeterince kararlıysanız hiç deneyeminiz olmasa da sorun olmayacaktır.

Seviye:  Orta

Süre:  16 Saat / 7 ders, 7 lab

3.Michigan Üniversitesi Herkes için Programlama Kursu (Python) , Coursera

https://www.coursera.org/learn/python

Programlama deneyiminiz hiç mi yok? Merak etmeyin. ‘’ Herkes için Programlama’’ ilk kodlama dersi olarak tasarlandı ve sadece basit matematikle işliyor. Ortalama bir bilgisayar bilgisine sahip olan herkes bu dersi tam anlamıyla yutabilir.

Seviye: Başlangıç

Süre: 20-40 saat / 10 ders


4. Dash, General Assembly

https://dash.generalassemb.ly

Dash eğlenceli web siteleri oluşturmak için gerekli bilgileri adım adım vererek HTML, CSS ve JavaScript öğretiyor. Biz de denedik ve yazılan kodun gerçek zamandaki karşılığını da görmeye olanak veren kullanıcıya sağladığı çalışma alanına bayıldık.

Seviye:
Başlangıç

Süre:
4 Proje

 C ve C++ ‘ya Giriş, MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science/6-s096-introduction-to-c-and-c-january-iap-2013/index.htm

Bu dört haftalık programla C ve C++ programlama dillerine hızlandırılmış bir giriş yapıyorsunuz. Hafıza işletimi, işaretçiler, obje odaklı programlama ve bunların yanlış kullanımında doğacak bugların bulunması gibi gerekli temel bilgileri öğreniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 16 Saat / 8 Ders, 8 lab

6. HTML ve CSS, Codecademy

https://www.codecademy.com/learn/web

4,5 milyon öğrenciye sahip HTML ve CSS kullanarak websitesi oluşturmayı öğreten bir kurs. Tahmini 7 olan 7 saatlik derslerini tamamlamak için web gelişiminde bir deneyiminizin olması da gerekmiyor.

Seviye: Başlangıç

Süre: 7 Saat / 12 Ders

7. iPhone Uygulamaları Böyle Yapılır, Udemy

https://www.udemy.com/iosdevelopment/?dtcode=YQNLw8T3biSU

Bu dersle uygulama nasıl yapılır ve yaptığınız uygulam gün bitmeden App Store’a nasıl yüklenir öğreneceksiniz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 5 Saat / 23 Ders

Tasarım

8. Yeni Başlayanlar için Adobe Photoshop, Adobe Knowhow

https://www.adobeknowhow.com/courselanding/beginners-adobe-photoshop

Yeni başlayanlara yönelik bu ders size takip etmesi kolay pratik örnekleriyle Adobe Photoshop’un temellerini öğretiyor. İş çevrenizi nasıl oluşturacağınızı ve programın sunduğu çeşitli düzenleme fonksiyonlarını nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 14 Saat / 26 Ders

9. Scratchle Adobe Illustrator Öğren, Udemy

https://www.udemy.com/learn-adobe-illustrator-from-scratch

Harika grafikler mi yaratmak istiyorsunuz? Bu kurs size öncelikle temek Illustrator tekniklerini öğretiyor sonra da tip ve panel, renk ve model, perspektif ve otomasyon gibi daha ileri düzey konulara devam ettiriyor.

Seviye: Tümü

Süre: 11 Saat / 41 Ders

10. Yeni Başlayanlar için Adobe InDesign, Adobe KnowHow

https://www.adobeknowhow.com/courselanding/adobe-indesign-cs-5-5

Bu kurs size yüksek kalitede tasarım yaratmak için InDesign’da mevcut olan etkili araç ve teknikleri nasıl kullanacağınızı öğretiyor. Bu kursla grafik ve tablolarla nasıl çalışılır, renk ve efekt nasıl eklenir gibi konularda gerekli becerilere sahip oluyor ayrıca kendi interaktif tasarımınızı nasıl yapacağınızı öğreniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 11 Saat / 21 Ders

11. Grafik Tasarıma Giriş, Udemy

https://www.udemy.com/introduction-to-graphic-design/?dtcode=onMH2sD3bj21

O logo neden bu kadar cezbedici? Niye o poster öne çıkıyor? Bu kursla dikkat çekici görsellerin arkasında yatan teoriyi öğrenecek ve tasarımın temel prensiplerini ve elementlerini anlayacaksınız.

Seviye: Başlangıç

Süre: 1 Saat / 12 Ders

12. Adobe Photoshop C S6 Essential Tools, ALISON

https://alison.com/course/Adobe-Photoshop-CS6-Essential-Tools

Bu kursla resim manipülasyonunu ve fotografik dokunmaları öğreneceksiniz. Photoshop kullanıcı arayüzü boyunca size rehberlik ediliyor ve fotoğraflarınızı düzenlemek ve zenginleştirmek için gerekli temel teknikleri ediniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 2 Saat / 8 Ders

Online Pazarlama

 

13. Sosyal Medya 101, Buffer

https://buffer.com/email-courses/social-media-101

Buffer’ın hafta boyunca email olarak gönderdiği günlük iki dakikalık derslerle sosyal medyanın temellerini öğreneceksiniz. Sosyal medya postlarınıza ton kurmaktan online pazarlama analitiklerine kadar her şeyi öğreniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç.

Süre: 14 Dakika / 7 Ders

 

14. Sosyal Medya Pazarlaması’nda Diploma, ALISON

https://alison.com/course/Diploma-in-Internet-Marketing

Email pazarlamasının, blog yazmanın ve Facebook’un nasıl müşteriler tarafından fark edilip bir iş alanı yarattığını öğrenmek mi istiyorsunuz? Eğer öyleyse bu kurs sizin için. Tamamladıktan sonra, satış ortaklığının tüm ayrıntılarını anlayacak ve trafiğinizi arttırmanıza yardım edecek metodları öğrenceksiniz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 15-20 Saat / 11 Ders

15. İleri SEO: Taktikler ve Strateji, Udemy

https://www.udemy.com/course/seo-nasil-yapilir/

Bu kursla, SEO konularının geniş yelpazesini öğrenecek ayrıca bazı derin konsept ve stratejilerin temelini kavrayacaksınız. İçerik tüm bilgi düzeylerine uygundur.

Seviye: Tümü

Süre:  1 Saat / 7 Ders

16. Zeki İnsanlar için İnternet Pazarlaması, Copyblogger

http://www.copyblogger.com/online-marketing-course

Copyblogger, emaille gönderilen bu kursla etkili bir online pazarlama geliştirmeyi sistematik ve basit bir yaklaşımla sunuyor. Kaydınızı yaparak ayrıca pazarlama, metin yazarlığı, anahtar sözcük arama ve daha birçok farklı konudaki 14 elektronik kitaba da anında erişim hakkı kazanıyorsunuz.

Seviye: Orta

Süre: 20 Ders

17. Dijital Dünyada Pazarlama, Coursera

https://www.coursera.org/learn/marketing-digital

İllinois Üniversitesi tarafından kurulan bu kurs akıllı telefonlar, internet ve 3D yazıcıları gibi dijital araçların pazarlama dünyasını nasıl yenilediğini inceliyor. Müşterilerinizi almaya ve dağıtmaya ikna etmekte bu araçları nasıl kullanacağınızı ve ürünleriniz için doğru fiyatlandırmayı nasıl yapacağınızı öğreniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre:  32 Saat / 24 Ders

18. Google Analizlerine Başlamak, Udemy

https://www.udemy.com/getting-started-with-google-analytics

Bu eğitici dersler size Google Analizlerinin temellerini ve web sitenizi nasıl yükseltebileceğinizi anlamanıza yardımcı oluyor. Veri yorumlamanın yanı sıra, işlenmemiş verileri eyleme geçirilebilir güdülere çevirmeyi de öğreniyorsunuz.

Seviye:  Başlangıç

Süre: 4 Saat / 21 Ders


19. Hızlandırılmış Email Pazarlaması Kursu, HubSpot

https://offers.hubspot.com/the-essential-crash-course-on-modern-email-marketing

Eğer email pazarlama hedeflerinize ulaşmakta sıkıntı çekiyorsanız aradığınız şey HubSpot videoları. Bu videolarla daha etkili bir email listesinden, büyümenizi güçlendirecek daha yüksek açık oranlar elde etmeye kadar bir sürü farklı yaklaşımları öğreneceksiniz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 5 Ders

 

İletişim

20. Ağ oluşturmada uzman olun, The Muse

https://www.themuse.com/advice/become-a-networking-master

Ağ oluşturmak biraz fazla mı göz korkutucu oldu? Bu emaille gönderilen dersler fikrinizi değiştirebilir ve sizi korkularınızdan kurtarabilir. Asansör konuşmanızı mükemmelleştirmekten ayaküstü konuşmanızı zeki kılmaya kadar ağ oluşturmada önemli iletişim becerilerini geliştireceksiniz.

Seviye: Tümü

Süre: 7 Ders

21. Topluluğa Konuşmaya Giriş, edX

https://www.edx.org/course/introduction-public-speaking-uwashingtonx-comm220x2

Washington Üniversitesi tarafından tasarlanan bu kurs topluluk önünde daha etkili ve güvenli bir konuşmacı olmanız için size yardım ediyor. Temel argümanları, bilgilendirici sunumları ve ikna edici, karmaşık argümanlarınızı tasarlamayı ve sunmayı 10 hafta içince öğreneceksiniz.

Seviye: Tümü

Süre: 30-50 Saat / 10 Ders

 

22. Başarılı Uzlaşma: Temel Stratejiler ve Beceriler, Coursera

https://www.coursera.org/learn/negotiation-skills

İş hayatındaki başarıya giden yegane yol uzlaşmadır. Sonuçta hiçbir iş kârlı anlaşmalar olmadan hayatta kalamaz. Michigan Üniversitesi’nin sunduğu bu kursu bitirdikten sonra (Videoları ve ücretsiz uygulamayı da unutmayın) başarılı bir şekilde uzlaşma yapmayı biliyor olacaksınız.

Seviye: Tümü

Süre: 8,5 Saat / 6 Ders

23. Stratejik İletişim, edX

https://www.edx.org/course/communicating-strategically-purduex-pn-17-3

En çok söylecek şeyi olan en çok zorlanandır. Bu böyledir. Uzmanlar (bilim insanları, mühendisler ve diğer teknik çalışanlar) için geliştirilen bu kurs organizasyonel karar verme gibi konularda alanın dışındaki insanlarla nasıl etkili bir şekilde iletişime geçmeniz gerktiğini öğretiyor. PurdueX onaylı sertifika fiyatı ise 50 Dolar.

Seviye: Orta

Süre: 20-30 Saat / 5 Ders

24. Konuşma Metni Yazarlığı 101, Global Speechwriter

http://www.globalspeechwriter.com/freespeechwritingtrainingcourse

Profösyonel konuşma metni yazarı Brent Kerrigan, yeni başlayanlar için nasıl daha iyi konuşmalar yazılır konusunda 10 makale kaleme aldı. Bazı makaleler ‘’Kulaklar için nasıl yazılır’’, ‘’Hepsine hükmetmenizi sağlayacak tek bir konuşma yapısı’’ gibi önemli ayrıntıları içeriyor. Kayıt olun ve her hafta yeni bir makale alacaksınız.

Seviye: Tümü

Süre: 10 Ders

cevrimici-kurs

Girişimcilik

25. İşletmeye nasıl başlanır, Sam Altman Stanford Üniversitesi

http://startupclass.samaltman.com

İlk olarak 2014 Güz döneminde Stanford’da verilen ve Y Combinator’ın yöneticisi Sam Altman tarafından geliştirilen bu kurs PayPal’dan Peter Thiel, LinkedIn’den Reid Hoffman ve Airbnb’den Brian Chesky gibi benzersiz girişimcileri ele alıyor. Sonunda kullanıcı geliştirme, para toplama, işletme ve idare gibi birçok konunun temellerini öğrenmiş oluyorsunuz.

Seviye: Tümü

Süre: 20 Saat / 20 Ders

26. Yeni Girişim Finansı: Girişimciler için İşletme Fonlama, Coursera

https://www.coursera.org/learn/startup-funding

Maryland Üniversitesi’nin bir dersi olan bu kurs, şirketlerinin fonlamasını nasıl güvence altına alacaklarını anlamak isteyen hevesli ve aktif girişimciler için tasarlandı. ‘’Hangi tür yatırımcılar etaplı yatırım yapıyorlar ve onları nerede bulabilirim?’’ ve ‘’Fonlama seçenekleri nelerdir?’’ gibi anahtar sorular dört haftaya yayılmış derslerle cevaplandırııyor.

Seviye:  Orta

Süre: 12-20 Saat / 4 Ders

27. İşletme Nasıl Kurulur, Udacity

https://www.udacity.com/course/how-to-build-a-startup–ep245

Müşteri Geliştirme Süreci’nin temellerini öğreten ve neredeyse 280 bin öğrencisi olan bir kurs. Silikon Vadisi girişimcisi Steve Blank bu kursta, müşteri geri bildirimi toplama ve değerlendirmeden doğrudan ve dolaylı ürün giderlerine kadar birçok konuda değişen içerikleriyle başarılı bi işletme kurmanın anahtar adımlarını sunuyor.

Seviye: Orta

Süre: 24 Saat / 8 Ders

28. Girişimciler ve Yöneticiler için Hukuk, MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/sloan-school-of-management/15-615-law-for-the-entrepreneur-and-manager-spring-2003

Bu kurs kurumların karşılaştığı yasal sorunlara temel bir öğreti niteliğinde. İlk olarak iş hukukunun temel bloklarıyla başlıyor. İkinci kısımda ise fikir hakkı, uluslararası ticaret, ticari ihtilaf, iflas ve yeniden yapılanma gibi konular işleniyor.

Seviye: Orta

Süre: 32 Saat / 21 Ders

29. Rekabetçi Strateji, Coursera

https://www.coursera.org/learn/competitive-strategy

Münih Ludwig-Maximilians Üniversitesi’nde verilen bu ders stratejik kararlar birbirine bağlı olduğunda nasıl hareket edildiğini öğretiyor. Oyun teorisinin temel araçlarını kullanarak,  organizasyonların rekabetçi avantajlar elde edebilmek için nasıl strateji geliştirdiğini analiz ediyorsunuz.

Seviye: Orta

Süre: 10 Saat / 6 Ders


30. Ürün Tasarımı, Udacity

https://www.udacity.com/course/product-design–ud509

Google tarafından kurulan bu kursun amacı yenilikçi fikirlerinizi somutlaştırmak ve ondan yola çıkarak iş kurabileceğiniz bir ürüne dönüştürmenize yardım etme. Ders size ürün onayını öğretmek için teori ve pratiği, UI/UX örneklerini, Google Design Sprint’i ve işlenilebilir ayarlama ve iz sürme metriklerini birlikte sunuyor.

Seviye: Tümü

Süre: 48 Saat / 4 Ders

31. Yan Projeye Nasıl Başlanır, The Muse

https://www.themuse.com/advice/how-to-finally-start-your-side-project

Yeni işler genelde yan proje olarak başlarlar. Ancak yan projelere başlamak başlı başına zor bir iştir. Bu üç günlük email olarak gönderilen derslerde fikirlerinize odaklanmanız ve projenizi gerçek hayata uyarlamanızda gerekli adamları öğreneceksiniz.

Seviye: Tümü

Süre: 3 Ders

Yazılar

 

32. Akademik ve İş Yazıları, edX

https://www.class-central.com/mooc/2125/futurelearn-introduction-to-journalism

Aslında Berkeley Üniversitesi’nde verilen bu ders bilim ve teknoloji, edebiyat ya da sosyal bilimler gibi  farklı alanlar için nasıl yazılır konusuna odaklanıyor.  Ders sonunda amaç ifadeleri nasıl oluşturulur ve profösyonel bir yazım şekli nasıl geliştirilir öğreniyorsunuz.

Seviye: Orta

Süre: 20-30 Saat / 5 Ders

33. Web için Yazmak, OPEN2STUDY

https://www.open2study.com/courses/writing-for-the-web

Bir yayın ya da web için yazı yazmanın arasındaki farkı anlamak için tasarlanmış bu kurs okuyucuların online platformlarda nasıl farklı tepkiler verdiğini anlamakla başlıyor. Derslerde ayrıca web tasarımı, yazı stili, yapı ve arama motoru uyarlama gibi konularda da farkındalık geliştiriyorsunuz.

Seviye: Tümü

Süre: 16 Saat / 4 Ders

34. Yüksek Dirençli İş Yazımı, Coursera

https://www.coursera.org/learn/business-writing

Etkili yazı yazma iş hayatı için güçlü becerilerden biridir. Okuyucular tarafından daha iyi anlaşılmanızı sağlayacak şekilde düşüncelerini temiz ve öz tarzda toparlamayı öğreneceksiniz. Bu kurs ayrıca size en yaygın yazım hatalarını fark etmeyi, düzeltmeyi ve onlardan kaçınmayı da öğretiyor.

Seviye:  
Tümü

Süre: 4-8 Saat / 4 Ders

35. İyi bir Yazının Gizli Sosu, Udemy

https://www.udemy.com/secret-sauce-of-great-writing/?dtcode=zGbE2Xu3bonc

20 Binden fazla öğrencisiyle ve 120’den fazla 5 yıldızlı değerlendirmesiyle, Gizli Sos kursu size ister cover letter olsun ister satış mailleri iş yazışmalarının süpergücünü öğretiyor. Yazma becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller için tasarlanan bu dersler iletişim becerilerini geliştirmek isteyen iş sahipleri için de ideal bir kaynak.

Seviye:
Başlangıç

Süre: 2 Saat / 10 Ders


36.Güncel Konular Üzerine Yazılar: Kültür Şoku! Sanal Gerçeklikte Yazma, Düzenleme ve Yayınlama, MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/comparative-media-studies-writing/21w-730-5-writing-on-contemporary-issues-culture-shock-writing-editing-and-publishing-in-cyberspace-fall-2008

Online okuyuculara yazı yazmaya giriş olan niteliğindeki bu kurs güncel Amerikan kültürünün elementlerini ve açılarını eleştirel anlamda – kendi kişisel kelimelerinizle yazmayı öğretiyor.

Seviye: Başlangıç

Süre: 32 Saat / 21 Ders

 

37. Temize Çekmek, News University

http://www.newsu.org/courses/cleaning-your-copy-grammar-style-and-more

Bu kurs özellikle gazetecilik alanına ilgi duyanlara gramer, heceleme, noktalama ve phonetik alfabesinin temellerini öğrenmeye yardımcı olmak için tasarlanmış. Bitirdikten sonra yazınızdaki gramer problemlerini tanımla ve çözme becerinizi geliştirecek, karıştırılan kelimeleri benimseyecek ve adresleri, para birimlerini ve sayıların yazımında uzmanlaşacaksınız.

Seviye:  Tümü

Süre: 4 Ders

38. Dijitalleşmek: Medya Değişimi Hakkında Yazmak, MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/comparative-media-studies-writing/21w-784-becoming-digital-writing-about-media-change-fall-2009

Mekanik ve kimyasal medya, dijital medyayla arttırıldıkça ya da beslendikçe ‘’Dijitalleşmek’’ kavramı da teori ve pratikte değişimi ve olasılıkları inceliyor. Kurs boyunca etik, estetik, teknik açıdan çalışmayı ve yazmayı öğreniyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 32 Saat / 21 Ders

Yabancı Diller


39. Günlük Kullanım için Temel Fransızca, ALISON

https://alison.com/course/Basic-French-Language-For-Everyday-Life

Fransızca’ya yeni başlayanları dilin farklı açılarıyla video serileriyle dahil eden ücretsiz bir kurs. Bu kurstan sonra, değişik yelpazedeki Fransızca kelimeleri kullanabilecek, geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanda çekilmiş fiilleri anlayabilecek ve konuşma dilini takip edebilecek kapasiteye geliyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 6-10 Saat / 6 Ders

40. Çince: Temel Mandarini Öğrenin, edX

https://www.edx.org/course/mandarin-chinese-level-1

Çince konuşulan bir ülkeye gitmeyi mi planlıyorsunuz ya da her zaman en temel Çince cümleleri anlamak nasıl olur merak mı ettiniz? Gelişen ekonomisiyle her alanda büyüyen Çin’i düşünürsek temel Çince CV’nize ekleyebileceğiniz en iyi becerilerden biri. Bu kursa, günlük kullanılan temel cümleleri aynı zamanda tonlamalarını öğreniyorsunuz. Sertifika almak isterseniz fiyatı 50 Dolar.

Seviye:  Başlangıç

Süre:
24 Saat / 6 Ders

41. İspanyolca I, MIT OpenCourseWare

https://ocw.mit.edu/courses/global-studies-and-languages/21g-701-spanish-i-fall-2003

Hikayelerle zenginleştirilmiş bu videoları izleyerek İspanyolca öğrenmek istemez misiniz? Ek olarak, yazılı metin ve egzersizlerli de olan audio programa da erişiminiz oluyor.

Seviye:
Başlangıç

Süre: 13 Saat / 26 Ders

42. Yeni Başlayanlar için Almanca, Deutsch-Lernen.com

https://www.deutsch-lernen.com/learn-german-online/beginners/summary.php

Bu kurs, dilbilgisi tablolarıyla temel Almanca gramerine genel bir bakış açısı kazandırmaktadır. Basit fiil formlarını ve cümle kurulumunu anlaşır bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 10 Ders

43. İtalyanca Konuş, BBC

http://www.bbc.co.uk/languages/italian/talk

Bir otele kaydolmak, nereli olduğunuzu söylemek, yön sormak ya da sipariş vermek gibi günlük kullanımları içeren dokuz kısa bölümden oluşan derslerde videolar izleyebilir, klipleri dinleyibilir ya da ekstra pratik için yazıları da okuyabilirsiniz.

Seviye: Başlangıç

Süre: 9 Ders

En İyi Ücretsiz Online Dil Eğitimleri

400 Ücretsiz Dil Kursu İçin Tıklayınız

BONUS

İklim Değişikliği 101

Bu eğitim içeriği, KızBaşına tarafından British Council desteği ile UK Alumni Climate Change Challenge Project kapsamında yürütülmekte olan iklim krizi, su tasarrufu ve çevre sorunlarına farkındalık yaratan proje kapsamında oluşturulmuştur.

https://www.udemy.com/course/iklim-degisikligi/

Proje Döngü Yönetimi ve AB Projeleri Yazımı Kursu

Proje Yönetimi Okulu olarak proje yazımı konusunda deneyimlerimizi size aktarıyoruz! Bire bir online proje döngü eğitimi ile kariyerinizde fark yaratın!

https://www.udemy.com/course/proje-dongusu-yonetimi-ab-proje-yazm/

 

Dilay Doğru

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu