Erasmus+ESC

Bosna Hersek Kısa Dönem ESC Gönüllü Hizmeti

Bosna Hersek Kısa Dönem ESC Gönüllü Hizmeti Beşiktaş Belediyesi Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında gönüllülerini arıyor. Beşiktaş’ın Gençleri Avrupa’da projesi ile 18-30 yaş aralığındaki dört kişi, iki ay boyunca gönüllülük faaliyetlerinde bulunmak üzere Bosna Hersek’e gidecek.

Bosna Hersek’in Saraybosna şehrinde gerçekleşecek olan proje ile gönüllülerimiz, ikişer aylık arayla ikili gruplar halinde gençlik alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunda gönüllülük faaliyetlerine katılacak. Son başvuru tarihi 17 Temmuz 2023.

Proje Detayları

  • Gönüllülük faaliyetleri, kurumun amaçları ve ihtiyaçları doğrultusunda değişebilmekle birlikte genel olarak yerel halk ile gerçekleştirilen gençlik çalışmalarını ve yaşlı merkezinde sürdürülen sosyal sorumluluk faaliyetlerini kapsamaktadır. Proje ile sosyal sorumluluk duygusu, aktif vatandaşlık, sosyal içerme konusunda farkındalık geliştirilmesi hedeflenmektedir.
  • ESC Projesi kapsamında katılımcıların yol (mesafe limitine göre karşılanacak maksimum 275 Euro), yemek, konaklama, cep harçlığı gibi masrafları Avrupa Birliği’nden alınan hibe ile karşılanacaktır.
  • Projeye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 18-30 yaş arası (bu yaşlar dâhil) herkes başvurabilir.

Proje Tarihleri

I. Grup: 28.08.2023 – 26.10.2023

Proje Süresi: 59 Gün Kısa Dönem

Yer: Saraybosna (Bosna Hersek)

Gönüllü Sayısı: 2

II. Grup 27.10.2023 – 25.12.2023

Proje Süresi: 59 Gün Kısa Dönem

Yer: Saraybosna (Bosna Hersek)

Gönüllü Sayısı: 2

Nasıl Başvuru Yapılır?

Adaylar başvuru için https://forms.gle/MpLFaXBQWd9i5r8PA linkinde bulunan Google formu doldurduktan sonra disiliskilerbesiktas@gmail.com adresine İngilizce dilinde ve Europass formatındaki CV ve motivasyon mektubunu içeren bir e-posta göndermelidir. (Lütfen göndereceğiniz e-postanın konu kısmına ESC-SARAYBOSNA yazınız.)

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Son başvuru tarihine kadar yapılan tüm başvurular, ev sahibi kuruluş Bosnian Representative Association for Valuable Opportunities (BRAVO) ile değerlendirmeye alınacaktır. Eksiksiz şekilde başvuru yapan adayların Europass CV ve motivasyon mektupları da değerlendirildikten sonra seçilen kişiler ile mülakat yapılacaktır. Proje için uygun görülen adaylarla sürece devam edilecektir. Tüm detaylar ve sorularınız için disiliskilerbesiktas@gmail.com e-posta adresi üzerinden bilgi alabilirsiniz.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu