Blog

BBC Earth Mutluluğunuzu Arttırmak İçin 50 Saatlik Doğa Videosu Yayınladı

bbc-earth-doga-videosu

Doğa ve mutlu olmanın ilişkisini kanıtlayan onlarca araştırma yeşilin, ağaçların ve temiz havanın yokluğunda vücut ve akıl sağlığımızın negatif bir şekilde etkilendiğini gösteriyor.

Ama doğayı sadece ekrandan izlemek bile bu negatif etkilerin önüne geçebilir mi?BBC Earth ve Kaliforniya Üniversitesi’nin beraber yaptığı bir araştırmaya göre bu sorunun cevabı; evet.

Tabii ki, BBC Earth yayınladıkları belgeselleri ile zaten bu işin içinde bir kuruluş ama Kaliforniya Ünivesitesi de yayınladıkları raporda doğa belgeselleri izlemenin haşmet, memnuniyet, mutluluk, zevk merak gibi duyguları güçlendirdiği; yorgunluk, öfke ve stresi ise azalttığını savunuyor.

 

Gerçeğini görmek yerine sahtesini görmenin bu gibi bir etkiye yol açmasına inanmak zor gelse de, BBC Earth “Gerçek Mutluluk Projesi” ile insanların doğa ile bağını güçlendirip, gerçek mutluluğu yaymak istiyor.

Bu yüzden de BBC Earth son belgeseli olan Planet Earth II’den görsel ses manzaraları yayınladı. Şehrin gürültülerinden uzaklaşmak ve gidemediğiniz zamanlarda doğanın ses ve görüntüleri ile mutluluk bulmak için bu videoları kaçırmayın.

 

10 saatlik balta girmemiş orman sesi

 

 

10 saatlik sakinleştirici ada ve deniz sesi

 

 

10 saatlik dağ doğası sesi

 

 

10 saatlik çöl sesleri

 

 

10 saatlik çayır sesleri

 

 

Kaynak: https://www.yesilist.com/bbc-earth-mutlulugu-paylasmak-icin-50-saatlik-doga-videosu-ve-sesi-yayinladi/


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı