BlogYurt Dışı Eğitim

Almanya’da Mutlaka Gezilmesi Gereken 5 Şehir

Almanya; 16 federal bileşenden oluşan, tarihi yapıları ve kültürel mirasıyla dikkat çeken bir ülkedir. Seyahat tutkunlarının sıklıkla ziyaret akınına uğrayan Almanya’nın başkenti Berlin’dir. Resmi dili Almanca olan ülkede, İngilizce de yoğun olarak kullanılır. Bunun yanı sıra Rusça, İspanyolca ve İtalyanca konuşanların sayısı da bir hayli fazladır. Almanya, özellikle bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapar. Almanya’nın diğer önemli şehirlerini; Köln, Frankfurt, Hamburg, Münih, Hannover, Bremen, Liepzig ve Stutgard olarak sıralamak mümkün. Bu masalsı ülkeyi ziyaret etmek isteyenler, Pegasus’un internet sitesinden  Almanya uçak bileti fırsatlarını yakından takip edebilir.

Almanya’da Gezilecek En Güzel Yerler
1. Berlin: Berlin, Almanya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Berlin, kültürel etkinlikleriyle ziyaretçi çekmeyi başarır. Hareketli gece hayatı, festivalleri, konserleri ve sanat galerileriyle gözde olmayı başaran şehir, dünyanın yeşili en bol ve temiz şehirlerinden biridir. Oldukça düzenli bir yapıya sahip olan Berlin’de ulaşım da oldukça kolaydır. Bohem havasıyla bilinen şehir, birçok konaklama seçeneğine sahiptir. Berlin’i keşfetmek isteyen gezginlerin daha çok otelleri tercih ettiği bilinir. Bohem şehirde, her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmak mümkün. Dünyanın en gelişmiş toplu taşıma sistemine sahip olan Berlin’de metro hatları aktif olarak kullanılır. Rüya şehirde; Brandenburg Kapısı,, Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Berlin duvarının kalıntılarının sergilendiği East Side Gallery, Checkpoint Charlie ve yeni Reichstag binası, görülmeye değer yerler arasında başı çeker.

2. Frankfurt: Frankfurt, Almanya’nın ticaret merkezi olarak bilinen en gözde şehridir. Her yıl çok sayıda uluslararası ticaret fuarına ev sahipliği yapar. Almanya’nın en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Frankfurt, Almanya’nın en çok kullanılan havalimanına sahiptir. Frankfurt’ta gezilip görülmesi gereken başlıca adresler arasında şehrin alışveriş merkezi Hauptwache ve eski kent merkezi Römerberg yer alır. Frankfurt’ta Almanya tarihini yakından incelemek mümkün. Tarihi evler, ihtişamlı kuleler, masalları hatırlatan köprüler, göz alıcı katedraller ve müzeler, Frankfurtu ziyaret eden misafirleri büyüler. Alışveriş caddeleriyle de meşhur olan şehir, herkesin bütçesine uygun ürünleriyle de dikkat çeker.

3. Hamburg: Hamburg, Almanya’nın Berlin’den sonraki en kalabalık şehri olarak bilinir. Kanallarla birbirine bağlı olan Hamburg, Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahiptir. Göz kamaştıran bir mimariye sahip olan şehirde, Orta Çağ’da inşa edilen ticari yapılara ait izler günümüzde de görülür. Haburg City Hall, St.Michael Kilisesi ve Jungfernstieg gezilmesi gereken başlıca yerlerdir. Ticari ve kültürel açıdan oldukça gelişmiş bir şehir olan Hamburg’ta; sanat merkezleri, müzeler, alışveriş merkezleri ve ihtişamlı oteller dikkat çeker. Konaklama alanında en çok oteller tercih edilir. Oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip olan oteller, her bütçeye uygundur. Şehir içi ulaşımında da oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan şehirde; otobüs, metro, taksi ve banliyö trenle gezmek mümkün.

4. Köln: Köln, Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olarak bilinir. Köln; festivalleri, çikolataları, spor aktiviteleri ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır. Ren Nehri kenarına kurulan şehir, medya ve endüstri kuruluşları açısından da ülkenin en önemli şehirlerinden biri olarak anılır. Mimarisiyle görenleri şaşkına çeviren Köln Katedrali, Almanya’nın en meşhur yapıları arasında yer alır. Çikolata Müzesi’yle adından sıklıkla söz ettiren şehir, çikolata tutkunlarının da vazgeçilmezi olmayı başarır. Köln Hayvanat Bahçesi de her yaş grubundan ziyaretçinin vazgeçilmez adresidir. Köln’e gelenlerin mutlaka gezmesi gereken başlıca adresler arasında; Kolumba Müzesi, Roma-Germen Müzesi, Köln Merkez Camii, Wallraf-Richartz Müzesi ve Schnütgen Müzesi de yer alır.

5. Münih: Münih, Bavyera’nın başkenti olarak kabul edilir. Almanya’nın en büyük üçüncü şehridir. Birçok müzeye ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan şehir, büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Şehir merkezine yürüyerek ulaşmak mümkün. Münih’te gezilmesi gereken başlıca yerleri; MarienPlatz, BMW Müzesi, Maximilian Caddesi, Münih İngiliz Bahçesi, Alman Teknoloji Müzesi, Asam Kilisesi, St. Peter Kilisesi ve Odeonsplatz olarak sıralamak mümkün. Şehrin önemli turistik lokasyonlarından olan bu adresler, birçok turistin ziyaret etmek için sabırsızlandığı yerler arasında bulunur. Münih’te; taksi, otobüs ve metro gibi birçok ulaşım seçeneği de mevcut.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu