Blog

Yurt Dışında Yüksek Lisans İçin En İyi 25 Online Okul

online-yuksek-lisans

Artık çoğu öğrenci, lisans programlarını bitirdikten sonra yurt dışında yüksek lisans programına başlamak istiyor. Ancak, yurt dışında okumanın, yeni bir düzen kurmak, belki de bilmedikleri bir dilin konuşulduğu ülkede yaşamak gibi hem maddi hem de manevi zorlukları var. Hepsi bir araya gelince de çoğu öğrencinin yurt dışında yüksek lisans hayalleri suya düşüyor. Biz de sizler için online bir şekilde yüksek lisans programına kaydolup bitirebileceğiniz en iyi 25 okulu bulduk. Şimdi hep beraber bunlara bir göz atalım.

 

#25-Illinois-Springfield Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:13

Website

Illinois-Springfield Üniversitesi, diğer pekçok lisansüstü alanlarının yanısıra işletme yüksek linsansı konusunda en iyi üniversitelerden biridir. Teklifleri arasında, Edebiyat Fakültesinde Sosyal Hizmetler Yönetimi, Liberal ve Bütünleştirici Çalışmalar, Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı bulunurken Fen Fakültesinde Veri Analitiği, Yönetim Bilgi Sistemleri Yüksek Lisan Programları bulunur. Çok sayıda online sertifika ve onay programları da mevcuttur. Buna ek olarak, uzaktan eğitim alan öğrenciler eğer isterlerse üniversitenin bir dizi online tekliflerini, karma sistemle takip etmeyi seçebilirler.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,772 $, 59,770₺

 

#24-Concordia Üniversitesi, St. Paul

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:6

Website

Concordia Devlet Üniversitesi, kısmen deneyimsel öğrenmeye verdikleri önem sayesinde, yüksek lisans programları arasında en iyi online okullardan biridir. Program teklifleri arasında Edebiyat Fakültesinde Ceza Hukuku Liderliği, Farklılaştırılmış Öğretim, Aile Bilimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Spor Yönetimi yüksek lisans alanları vardır. Bu programların öğretim müfredatları fazlasıyla kariyer odaklıdır bu da öğrencileri mezuniyetin hemen ardından kendi alanlarında uzman olmaya hazırlıyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,550$, 58,260₺

 

#23- Bowling Green Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 15

Website

Bowling Green Devlet Üniversitesi, Eğitim Fakültesinde Öğrenme Tasarımı, Gıda Ve Beslenme Yüksek Lisansı, Fen Fakültesinde Ceza Hukuku, Edebiyat Fakültesinde Medya İletişimi gibi sayısız online yüksek lisans programı teklif ediyor. Bu programlar çoklu başlangıç tarihlerine sahip olup uzaktan eğitim alan öğrencilerin lisansüstü çalışmalarına başlamasını kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, 8 haftalık hızlandırılmış sınıflar, öğrencilerin derecelerini daha çabuk bitirmesine olanak sağlıyor. U.S. News&World Report‘a göre, BGSU’nun en iyi online lisansüstü seçenekleri, ceza hukuku ve eğitim alanıdır.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti:7,821$, 53,290₺

 

#22-Florida Merkez Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 25

Website

Florida Merkez Üniversitesi, en iyi online yüksek lisans eğitimi veren okullar arasında özellikle de ceza hukuku ve hemşirelik alanlarında oldukça bilindiktir. Ancak diğer dallarda da sağlam teklifleri vardır. Özel Programları arasında Edebiyat Fakültesinde Uygulamalı Öğrenme Ve Öğretim, Fen Fakültesinde Dijital Adli Tıp, Mühendislik Yönetimi ve Sağlık İdaresi Yöneticiliği bulunuyor. Ancak, her ne kadar Florida Merkez Üniversitesinin tüm dersleri online olarak tamamlanabilse de, tüm seçmeli dersler ya da önkoşullu dersler, uzaktan eğitimle verilmiyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 6,916$, 47,130₺

 

#21-Lamar Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Programı Sayısı: 20

Website

Lamar Üniversitesi, yüksek lisans eğitim veren online okullar arasında özellikle de derecelerini hızlıca bitirmek isteyen uzaktan eğitim alan öğrenciler için en iyilerden biridir. Okulun hızlandırılmış seçenekleri, öğrencilerin 14 aydan az bir sürede referans mektubunu almasını mümkün kılıyor, tabi bu süre bölümden bölüme farklılık gösterebiliyor. Örnek teklifleri arasında, Liman Terminali Yönetimi, Öğretmen Liderliği, Lisanlı Hemşirelikten Hemşirelik Yüksek Lisansına geçiş ve Hemşirelik Yönetimi bulunuyor. U.S. News&World Report’a göre, Lamar Üniversitesi, ceza hukuku yüksek lisansı alanında en iyi online eğitimi veren  50 okulun içinde bulunuyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti:6,174$, 42,050₺

 

#20- Fort Hayes Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 17

Website

En iyi yüksek lisans eğitimi veren online okullardan biri olan Fort Hayes Üniversitesi, öğrencinin kişisel kariyer hedefine ve ilgi alanlarına göre özelleştirilebilen, birçok esnek lisans teklifi sunuyor. Mevcut lisans programları arasında, Fen fakültesinde Sağlık ve İnsan Performansı, Eğitici Teknoloji, Eğitim fakültesinde, Yükseköğretim-Öğrenci İşleri, Hemşirelik Yönetimi ve daha fazla konular bulunuyor. U.S. News& World Report’a göre, üniversitenin en başarılı olduğu online lisansüstü alan, eğitim ve hemşirecilik alanlarıdır.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 3,497$, 28,820₺

 

#19-Penn Eyalet Üniversitesi-Dünya Kampüsü

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 44

Website

Penn Devlet Üniversitesi-Dünya Kampüsü, ulusal olarak bilgisayar bilgi teknolojisi alanındaki en iyi online eğitim veren okullardan biri olarak kabul ediliyor. Ancak online lisansüstü derecesinde, pek çok başka çalışma alanı da mevcut. Bunlardan bazılar, fen fakültesinde Makine Mühendisliği, Örgütsel Gelişim ve Değişimdeki Mesleki Çalışmalar, Hemşirelik Yüksek Lisansı, Hayat Boyu Öğrenim ve Yetişkin Eğitimi Yüksek Lisans programları ve çok daha fazlasıdır. Bu programların müfredatı, meslek odaklıdır. Ayrıca okul, kampüste sunduğu şeyleri online ortamda da öğrencilere sunmaktadır.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 20,470$, 139,410₺

 

18-Creighton Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 16

Website

İşletme, sağlık ve liderlik konuları gibi alanlarda yüksek linsans eğitimi veren online okulların en iyilerinden olan Creighton Üniversitesi, lisansüstü öğrenciler için bazı karma seçenklerle beraber bir düzineden fazla online programa sahiptir. Bunlar, İşletme, Eğitim ve Liderlikte Bilim, Acil Sağlık Hizmetleri, Hemşirelik ve daha fazlasıdır. Yıl içinde birden fazla başlama tarihi seçenekleriyle, online yüksek lisans öğrencilerinin çalışmalarına başlamasını kolaylaştırıyor. Üniversite aynı zamanda, çoklu online lisansüstü sertifikaları ve doktora programları da sağlıyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 15,300$, 104,200₺

 

#17-Ulusal Üniversite

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 34

Website

Yüksek lisans eğitimi veren başarılı online okullardan bir diğeri olan Ulusal Üniversite, eğitimi daha ulaşılır yapmak için 1971’den beri çaba sarf ediyor. Bu günlerde okul, pek çok sayıda lisansüstü programa sahip. Bunlardan bazıları Mühendislik ve Teknoloji, Sosyal Bilimler ve Psikoloji, Sağlık ve Hemşirelik, İşletme ve Pazarlama, Eğitim ve Öğretim gibi yüksek lisans programlarıdır. Edebiyat Fakültesinde İngilizce Yüksek Lisans Programı ve Dijital Gazetecilik Programı, Eğitim Fakültesinde Orta Öğretim Programı, İş İdaresi ve Ceza Hukuku gibi belirli derece programlara da artık ulaşılabilir durumdadır.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti 14,976$, 101,990₺

 

#16-Massachussets Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:44

Website

Massachussets Üniversitesi sadece online yüksek lisans eğitiminin en iyilerinden değil, aynı zamanda yüzyılın son çeyreğinin uzaktan eğitimdeki lideridir. Üniversite 150 online derece ve sertifika programıyla 1500‘den fazla online kurs sunuyor. Online Yüksek Lisans Dereceleri arasında Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı, edebiyat fakültesinde Ceza Hukuku Yüksek Lisansı, Değişen Dünyada Bilim Yüksek Lisansı ve Tarih Yüksek Lisansı dalları bulunuyor. Bu programların çoğu tamamen online verilse de bazı karma programlar da mevcut.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 13,210$, 89,970₺

 

#15-Alabama Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:35

Website

Alabama Üniversitesi, her daim işletme, mühendislik, hemşirelik, eğitim ve daha fazlasında en iyi yüksek lisans eğitimi veren online okullar listesinde dereceye giriyor. Okulun bazı popüler lisans üstü programlarına, Edebiyat Fakültesinde İşletme, Gazetecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi programları, Fen Fakültesinde Hava-Uzay Mühendisliği ve Mekanik ya da Pazarlama alanları örnek verilebilir. Üniversitenin online programında eğitim veren profesörleri, kampüs derslerinde de eğitim veren seçkin öğretim üyeleridir. Bazı programlar, öncelikli öğrenim ya da işle ilgili projeler için kredi de teklif ediyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 10,780$, 73,420₺

 

#14-Faulkner Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:13

Website

Faulkner Üniversitesi, ceza hukulu alanında online yüksek lisans eğitimi veren en iyi okul olarak biliniyor.  Ancak birçok başka alanlarda da program teklifleri sunuyor. Özel program teklifleri arasında, Edebiyat Fakültesinde Beşeri Bilimler, Adalet Yönetimi ve Papazlık gibi programlar, Eğitim Fakültesinde de Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisansı gibi alanları var. Bu programlardan bazıları hızlandırılmış olup, uzaktan eğitim alan öğrencilerin yaklaşık olarak 1 senede eğitimlerini tamamlamalarını mümkün kılıyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 9,450$, 64,360₺

 

#13-Memphis Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 18

Website

Memphis Üniversitesi, sanat, işletme, eğitim, sağlık, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve daha birçok alanda en iyi online yüksek lisans eğitimi şansı veriyor. Özel programları arasında, Edebiyat Fakültesinde Gazetecilik ve Stratejik Medya, Halk Sağlığı, Eğitim Psikolojisi, Fen Fakültesinde Spor Ticareti ve daha fazlası bulunuyor. Tüm programlar tamamen online olup, kampüs ziyaretini gerekli kılmıyor. Bazı online eğitimler için, öncelikli öğrenim kredisi mevcuttur.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 9,054$, 61,660₺

 

#12-Missouri Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 45

Website

Missouri Üniversitesi, en iyi online yüksek lisans programları da dahil olmak üzere, 1000’den fazla online kurs ve 100’den fazla derece programı sunuyor. Okulun en iyi teklifleri arasında, Edebiyat Fakültesinde Mimari Çalışmalar, Gençlik Gelişimi, Fen Fakültesinde Biyomedikal Aratırmalar, ve Kişisel Finansal Planlama Yüksek Lisans programları sayılabilir. Ancak okulun online yüksek lisans programlarının çoğunun eşzamanlı ya da eşzamansız öğelerin karışımını içerdiğini yani öğrencilerin belirli zamanlarda öğrenim platformlarına giriş yapmalarının gerekebildiğini bilmek gerekiyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,640$, 58,840₺

 

#11-Ball Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 22

Website

Ulusal olarak, işletme, hemşirelik ve eğitim alanlarında en iyi yüksek lisans eğitimi veren online okullardan biri olarak tanınan Ball Devlet Üniversitesi, neredeyse iki düzine online eğitim programı sunuyor. Bunlardan bazıları, Edebiyat Fakültesinde Uygulamalı Davranış Analizi, İç Tasarım, Gelişen Medya Tasarım ve Kalkınma, Müfredat ve Eğitim Teknolojisidir. Çoğu program tamamen online olurken, bazıları ikamet bileşenleri içeriyor, bazıları da karışık öğrenme formatıyla sunuluyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,554$, 58,260₺

 

#10-Liberty Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 39

Website

Liberty Üniversitesi‘nin en iyi online yüksek lisans programları, herhangibir ikametgâh ya da sınav zorunluluğu olmadan tamemen online bitirilebiliyor.  Programlar, sanat ve bilim, eğitim, iletişim, ilahiyat, davranış bilimleri ve fazlasını kapsıyor. Örneğin öğrenciler, Edebiyat Fakültesinde Profesyonal Yazma, Kamu Yönetimi, Evlilik ve Aile Terapisi, Fen Fakültesinde de Sosyal Medya Yönetimi, Siyaset Bilimi gibi konulara kayıt olabilirler. Aynı zamanda Liberty Üniversitesinin dindar bir okul olduğunu ve kurs konularının Hristiyan bakış açısına yakın olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,217$, 55,960₺

 

#9-Florida Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 35

Website

U.S News&World Report tarafından yüksek lisans eğitim programları için en iyi online okullardan biri olarak gösterilen Florida Üniversitesi, işletme, mühendislik, tarım ve yaşam bilimleri, gazetecilik ve iletişim gibi 170’ten fazla online eğitimin ve sertifikalı programın evidir. Özel programları, Kentsel ve Bölgesel Planlama, Edebiyat Fakültesinde Kitle İletişimi Yüksek Lisansını, Fen Fakültesinde Veteriner Tıp Bölümlerini, Havacılık ve Uzay Mühendisliği dallarını içerir.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 10,770$, 73,350₺

 

#8-Florida Devlet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 19

Website

Doktora sunumları ve lisansüstü sertifikaların yanısıra, yüksek lisans programlarında en iyi online okullar arasında olan Florida Devlet Üniversitesi, online eğitim, ceza hukuku, işletme, sosyal hizmet alanlarıyla bilinir. Özel program teklifleri arasında, Fen Fakültesinde Hemşire Eğitimciliği, Risk Yönetimi ve Sigortacılık , Öğrenme ve Bilişim, Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Programları bulunmaktadır. Bunlar ve diğer online yüksek lisans programları, Florida Devlet Üniversitesi‘nin Uzaktan Eğtim Ofisi aracılığıyla sunulmaktadır.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 9,684$, 65,950₺

 

#7-Colorado Devlet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:38

Website

Mühendislik alanında, en iyi online yüksek lisans eğitimi vermesiyle bilinen Colorado Devlet Üniversitesi, aynı zamanda, işletme, sanat ve müzik, tarım bilimleri, bilgisayar bilim ve teknolojisi, eğitim, iletişim ve daha fazla online yüksek lisans programı sunuyor. Program tekliflerinde, Fen Fakültesi alanında Beslenme ve Diyetetik, Biomedikal Mühendisliği, Uygulanmış İstatistikler, İşletme Programları ve fazlası var. Karma programlar da mezuniyet derecesinde online doktora programları olarak uygundur.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 9,000$, 61,290₺

 

#6-Nebraska-Lincoln Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı:29

Website

Nebraska-Lincoln Üniversitesi özellikle işletme bölümündeki online yüksek lisans eğitimiyle biliniyor. Ancak okul aynı zamanda başka konularda da online yüksek lisans fırsatları sunuyor. Özel programların içinde, Toplumsal Gelişimde Uygulamalı Bilim, İç Tasarım, Aile ve Tüketici Bilimleri Eğitimi bulunuyor. Nebraska-Lincoln Üniversitesinin online yüksek lisans programlarındaki öğretim görevlileri kampüsteki meslektaşlarıyla akademik titizlikle karşılaştırılabilir, ve uzaktan eğitim alan öğrenciler, kariyer danışmanlığı, akademik danışmanlık ve kütüphane kaynakları gibi konularda geleneksel eğitim alan öğrencilerin eriştiği çoğu kaynağa erişebilir.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 7,518$, 51,200₺

 

#5-Wisconsin Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 55

Website

Wisconsin Üniversitesi, mevcut dereceleri açısından en çok bilinen yüksek lisans eğitimi veren online okullardan biri olarak bilinir. Okul, büyük çoğunluğu yüksek lisans programları olan 60’ın üzerinde online lisansüstü programına sahip. Bu programlardan bazıları, Fen Fakültesinde İdari Liderlik Bilim Programı, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Mühendislik ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme bölümleridir. Bu programların müfredatı, okulun kampüs müfredatı kadar titizdir ve pekçok teklif daha fazla interaktiflik isteyen öğrenciler için karma formatla da mevcuttur.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 10,728$, 73,060₺

 

#4-Auburn Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 27

Website

Auburn Üniversitesi, diğer birçok alanının yanı sıra, eğitim, işletme ve mühendislik alanlarında en iyi  yüksek lisans eğitimi veren online okulların arasında yer alıyor. Uzaktan ve Sürekli Eğitim Ofisi Aracılığıyla okul, örneğin Muhasebe, Turfgrass Yönetimi, Emlak Yöneticiliği ve Beslenme alanlarında da fırsat sunuyor. Auburn Üniversitesi, bu programları, online öğrencilerinin programlarını ve tercihlerini karşılamak için çeşitli farklı teslimat modları aracılığıyla sunuyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 9,342$, 63,620₺

 

#3-Arizona Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 54

Website

Arizona Eyalet Üniversitesi, istikrarlı bir şekilde her sene, işletme ve eğitim alanında ilk 10’da, ceza hukuku ve mühendislik alanlarında da en iyi ilk 50 okul arasında yer almasıyla, en iyi yüksek lisans eğitimi veren online okullar konusunda oldukça övülen bir üniversitedir. Özel Programları arasında, Amerikan Medya ve Popüler Kültür, Fen Fakültesinde İşletme Gazeteciliği, Biyomimikri ve Bilgi Yönetimi bulunuyor. Ayrıca US News&World Report, Arizona Üniversitesi’nden eğitimdeki yenilikçilikleriyle de bahsediyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 11,240$, 76,550₺

 

#2-Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Programı Sayısı: 41

Website

En iyi online yüksek lisans eğitimi veren okullarıs arasında olan Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi, içlerinde yüksek sıralarda bulunan, bilgisayar bilgi teknolojisi, mühendislik, işletme ve eğitim alanları ile beraber 90’dan fazla online program seçeneği sunuyor. Özel yüksek lisans programları arasında, Biyolojik ve Ziraat Mühendisliği, Eğitim Fakültesinde Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığı,Fen Fakültesinde Bilgisayar Ağları ve Toprak Bilimi alanları bulunuyor. Kuzey Carolina Üniversitesi çoğu online lisansüstü programlarını tamamen internet üzerinden sunsa da bazı kampüs ziyaretleri ya da denetimli sınavlar gerekebiliyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 8,492$, 57,830₺

 

#1-Sam Houston Eyalet Üniversitesi

Online Yüksek Lisans Program Sayısı: 27

Website

Sam Houston Eyalet Üniversitesi, US News&World Report’a göre ceza hukuku alanında en iyi yüksek lisans eğitimi veren online okullar sıralamasında bulunuyor ve okul aynı zamanda Bilgisayar Bilgi Teknolojileri ve Eğitim alanında da en iyi online yüksek lisans eğitim veren okullar arasında yer alıyor. Özel teklifleri arasında, Fen Fakültesinde Ceza Adalet Liderliği ve Yönetimi, Mağdur Hizmetleri Yönetimi, Edebiyat Fakültesinde Yükseköğretim İdaresi, ve İletişim Çalışmaları dalları bulunuyor. Sam Houston Üniversitesi online yüksek lisans eğitiminin az da olsa kampüs ziyaretleri gerektirdiğini de unutmamak gerekiyor.

Eyalet İçi Eğitim Ücreti: 5,391$, 36,720₺

 

Sizler için hazırlanan En İyi Yüksek Lisans Eğitimi Sunan 25 Online Okul yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz! Umarız faydalı olmuştur.

 

Sıla Polat

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı

Kaynak: Top 25 Online Schools For a Master’s Degree,https://www.bestcollegereviews.org/top/online-masters-degree-programs/(E.T. 30.05.2020)

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı