Erasmus+ESC

Yunanistan Kısa Dönem ESC Projesi

“European Solidarity Corps (ESC)” veya Türkçe adıyla “Avrupa Dayanışma Programı (ADP)” Avrupa Birliği tarafından 2019 yılında uygulamaya konan yeni gönüllülük ve dayanışma programıdır. Bu program kapsamında 18-30 yaş (bu yaşlar dahil) arasındaki gençler herhangi bir AB ülkesinde veya kendi ülkesinde 2 haftadan 12 aya kadar gönüllülük programlarına katılabiliyor. Türkiye’de, Avrupa Birliği üyeliğine bir aday bir ülke olduğu için bu programdan diğer AB ülkeleriyle eşit şekilde yararlanabiliyor.
ESC programında gönüllülük projeleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar kısa dönem (seyahat süresi hariç 14-59 gün) ve uzun dönem (seyahat süresi hariç 2-12 ay) gönüllülük projeleridir. Her gencin sadece 1 kısa dönem + 1 uzun dönem gönüllülük projesi hakkı vardır. Bu haklarını kullandıktan sonra artık ESC’ nin gönüllülük projelerine katılamaz. Eğer ilk olarak uzun dönemli bir ESC’ gönüllülük projesine katılırsanız o zaman kısa dönem hakkınızı da kullanmadan bu programdan yararlanma hakkınız sona erer.
▶️Derneğimiz ESC programı kapsamında akreditasyonu sağlanmış ve bu yıl 2 kişiyi 59 gün süre ile YUNANİSTAN’a gönderecek. Program kapsamında masraflar proje kapsamında karşılanacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

📌Proje ile ilgili Bilgiler
📍YANYA, YUNANİSTAN
⌛️Temmuz-Eylül 2023
🙎🏻‍♂️🙍🏻‍♀️18-30 Yaş arası herkes
📂Başvuru için gerekli Belgeler: Europass CV ve Motivasyon mektubu
Kontenjan: 2Kişiler
‼️Son Başvuru tarihi: 1 Haziran 2023

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu