İş İlanlarıStaj

UNICEF Ankara Staj Programı

UNICEF Ankara Staj Programı, dünyanın en dezavantajlı çocuklarına ulaşmak için dünyanın en zor yerlerinden bazılarında çalışıyor. Hayatlarını kurtarmak için. Haklarını savunmak için. Potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için.

190 ülke ve bölgede, herkes için daha iyi bir dünya inşa etmek için her gün, her yerde her çocuk için çalışıyoruz.

Kendini adamış, yaratıcı bir profesyonelseniz ve çocuklar için kalıcı bir fark yaratma konusunda tutkuluysanız, dünyanın önde gelen çocuk hakları örgütü sizden haber almak istiyor.

Nasıl bir fark yaratabilirsin?

UNICEF, stajyerlere, yetenekli üniversite öğrencilerine, UNICEF’in çalışmalarına değerli mesleki deneyim kazanma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda UNICEF, kuruma güncel akademik bilgi, teknik bilgi ve diğer değerli beceriler sağlayan önemli bir varlık oldukları için stajyerlerle çalışmaktan da yararlanmaktadır.

UNICEF Türkiye Sosyal Politikalar Birimi, Çocuk İşçiliği ile Mücadele ve Çocuk Hakları ve İş İlkelerinin Geliştirilmesi Programına destek olmak üzere stajyer alımı yapmak istemektedir. Stajyer özellikle aşağıdaki görevlerden sorumlu olacaktır:

Çocuk İşçiliği ile Mücadele ve Çocuk Haklarının ve İş İlkelerinin Geliştirilmesi Programının uygulanmasının desteklenmesi: Stajyer, programın uygulanması konusunda ekibe destek verecektir. Gerektiğinde stajyer, etkinliklerin düzenlenmesine ve katılımcılarla iletişim kurulmasına ve yazışmaların takibine yardımcı olacaktır.

Türkiye’deki dahili program sohbetlerine (webinarlar, tematik çalışma grupları) ve ilgili harici toplantılara, konferanslara ve etkinliklere katılma: Stajyer, programatik sohbetlerde yer alacak ve harici toplantılardan yararlanacaktır.

Çocuk işçiliği mevzuatının derlenmesi: Stajyer, çocuk işçiliği ile ilgili ulusal mevzuatı ve uluslararası sözleşmeleri/anlaşmaları derleyecek ve kolay erişim için bir excel sayfası hazırlayacaktır. Amaç, farklı ortamlarda ve ülkelerde çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasında kilit rol oynayan güçlü yasama örneklerinin haritasını çıkarmak ve bunu yalnızca yasa geliştirme sürecini bilgilendirmek için değil, aynı zamanda yasama ve uygulama arasındaki boşlukları gidermek için kullanmaktır.

Çocuk işçiliği, kurumsal sosyal sorumluluk ve durum tespiti kanunlarına ilişkin çalışmaların derlenmesi Stajyer, Türkiye ve Avrupa Birliği’nde 2022 ve 2023’te CRBP, durum tespiti yasaları ve çocuk işçiliği hakkında akademisyenler, STK’lar ve INGO’lar tarafından yapılan değerlendirmeleri, araştırmaları ve analizleri (nitel veya nicel) inceleyecektir. Çalışmaların ana odağı, bulguları ve önerileri hakkında kısa bilgiler içeren bir tablo hazırlayacaktır.

CRBP ve çocuk işçiliği üzerine sunum hazırlama: Stajyer, CRBP ve Türkiye’deki çocuk işçiliği sorununa ilişkin, özel sektörde çocuk haklarının tanınması ve belirli bir sektörde çocuk işçiliğinin yaygınlığı, müdahale modelleri, çocuk işçiliği vb. konularda bir saha çalışması yapmak ve staj sonunda sunum yapmak.

Proofreading & Translation: Gerektiğinde belgelerin redaksiyonu ve çevirisi.

Diğer Görevler: Yönetici tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmek.
Görev Yeri: Ankara

Danışman: Sosyal Politika Sorumlusu

Süre: 26 hafta

Harç: UNICEF’in yönergelerine göre, stajyerlere her ay nominal bir maaş ödenecektir. Staj sonunda istihdam beklentisi yoktur.

Sigorta: UNICEF, UNICEF tesislerinde veya dışında stajyerin hizmeti sırasında meydana gelen kazalardan ve/veya hastalıklardan kaynaklanan masraflardan sorumlu olmayacaktır. Bu nedenle, seçilen aday işe başlamadan önce bir sağlık/kaza planına kaydolduğunu kanıtlamalıdır. Stajyerin kabul edilmesi halinde, sağlık sigortası kapsamının bir kopyasını sunması ve stajyerlik hizmetine ilişkin koşullara ilişkin ilgili UNICEF formlarını doldurması gerekecektir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İletişim Staj Programı için Tıklayınız

Sahip olacağınız her çocuğun savunucusu olmak için…

  • Bir lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olun. programından veya son iki yıl içinde mezun olmuş olmak.
  • Sosyal bilimler derecesi, tercihen siyaset bilimi, ekonomi, çalışma ekonomisi, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, kamu yönetimi, sosyal hizmet.
  • Başvuru sahipleri en az 18 yaşında olmalıdır.
  • Güçlü yazma becerileri ile çok akıcı İngilizce.
  • Türkçede akıcılık bir zenginliktir.
  • Son üniversite veya kurum kayıtlarının gösterdiği gibi mükemmel akademik performansa sahip olmak.
  • Sosyal koruma, işgücü piyasası çalışmaları, çocuk işçiliği, çocuk hakları, kalkınma programlaması konularında deneyim ve/veya bilgi sahibi olmak
  • Word, PowerPoint ve Excel’de mükemmel komut
  • İlgili alanlarda herhangi bir staj deneyimi için ek değerlendirme yapılacaktır.
  • Herhangi bir UNICEF ofisinde çalışan yakın akrabanız (örn. baba, anne, erkek kardeş, kız kardeş) olmaması

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu