Blog

Uluslararası Üniversitelerden En İyi 10 Ücretsiz Online Eğitim

ucretsiz-online-egitim

Coursera; dünyaca ünlü eğitim portallarından biri ancak benzerlerinden onu ayıran en önemli özelliği birçok kursun üniversiteler tarafından resmi onaylı olarak verilmesi! Coursera eğitim platformunda kısa bir araştırma yaptık ve en iyi ücretsiz kursları sizler için derledik! Ayrıca Coursera maddi durumunuz yeterli değilse, Financial Aid başvurusu yaparak ücretli kursları da size hediye edebiliyor. Financial Aid seçeneğinden ücretli kurslar için de başvurunuzu yapabilirsiniz!

 

 

Englısh for Career Development – The Unıversıty of Pennsylvanıa

 

Bu kurs, kariyerlerini küresel pazarda geliştirmek isteyen, ana dili İngilizce olmayan konuşmacılar için tasarlanmıştır. Bu kursta, ülkenizdeki aynı süreci karşılaştırıp karşılaştırırken Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iş arama, başvuru ve mülakat süreci hakkında bilgi edineceksiniz. Bu kurs ayrıca, kelime hazinenizi geliştirirken ve mesleki hedeflerinize ulaşmak için dil becerilerinizi geliştirirken, küresel kariyer yolunuzu keşfetme fırsatı da sağlayacaktır. Bu kurstaki ilk birim, ABD’deki iş başvurusu sürecini tanıtacak ve ilgi alanlarınıza ve becerilerinize uyan işlerin belirlenmesi için stratejiler sağlayacaktır. Ünite 2 sizi profesyonel görünümlü bir özgeçmiş üretmek için gerekli adımlardan geçirecektir. Ünite 3’te açık ve özlü bir kapak mektubu geliştirmek için çalışacaksınız. Kursun son birimi, ağ oluşturma ve mülakat becerilerine odaklanmaktadır.

Bu kursu herkes ücretsiz alabilir. Bir Kursa Onaylı Sertifikasını ücretsiz olarak edinmek istiyorsanız, lütfen Mali Yardım formunu doldurun.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Powerful Tools for Teachıng and Learnıng: Web 2.0 Tools – Unıversıty of Houston

 

Bu kursta, öğretme ve öğreniminizde kullanılacak çok çeşitli Web 2.0 araçları hakkında bilgi edineceksiniz. Web 2.0 araçları, iletişim kurmak, içerik sunmak ve başkalarıyla yaratıcı yollarla işbirliği yapmak için yenilikçi yöntemler sunar. Web 2.0 araçlarını öğrenmek, kullanmak ve uygulamak kolaydır ve çoğu ücretsizdir. Bu kurs sizi K-16 eğitiminde Edmodo, Twitter, Voicethread ve Skype gibi popüler Web 2.0 araçlarını tanıtmakla kalmayacak, aynı zamanda bu teknolojileri sınıf uygulamalarınıza etkili bir şekilde entegre etmeyi ve ilgi çekici öğrenci etkinlikleri oluşturmayı öğreneceksiniz.

 

 

Englısh for Busıness and Entrepreneurshıp – Unıversıty of Houston

 

Bu kurs, küresel işletme ekonomisi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ana dili İngilizce olmayan konuşmacılar için tasarlanmıştır. Bu kursta, uluslararası işyerinde başarılı olmak için gerekli konuları ve dili öğreneceksiniz. Ticari kelimeleri, kavramlar ve meseleler hakkında bilgi edinirken otantik okumalar ve video dersleriyle iş İngilizcesini keşfedeceksiniz. Ünite 1, fikirleri, ürünleri ve fırsatları inceleyerek girişimciliğe giriş sağlayacaktır. Ünite 2’de, bir fırsatın nasıl tanımlanacağı dahil olmak üzere pazar araştırmasının temelleri hakkında bilgi edineceksiniz. Kurstaki bir sonraki ünite iş planlarına, bu planların neden önemli olduğuna odaklanacak ve size bir iş planı oluşturma alıştırması için bir şans verecektir. Kursun son bölümünde, bir işletmeyi finanse etmek için temelleri sunacağız ve bir iş planına dayanarak ikna edici bir sunum veya sunum oluşturmanıza yardımcı olacağız.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

IBM Data Scıence Professıonal Certıfıcate

 

Veri Bilimi en popüler mesleklerden biri olarak seçilmiştir ve veri uygulayıcılarına olan talep artmaktadır. IBM’in bu Profesyonel Sertifikası, Veri Bilimi veya Makine Öğrenimi alanında kariyer yapmak için beceri ve deneyim geliştirmek isteyen herkese yöneliktir.

Bu program, size en son işe hazır beceri ve aşağıdakileri içeren geniş bir veri bilimi konusunu kapsayan teknikleri sağlayan 9 dersten oluşmaktadır: açık kaynak araçlar ve kütüphaneler, metodolojiler, Python, veritabanları, SQL, veri görselleştirme, veri analizi ve makine öğrenmesi. Gerçek veri bilimi araçlarını ve gerçek dünya veri setlerini kullanarak IBM Cloud uygulamasında pratik yapacaksınız.

Bu Profesyonel Sertifika, bazı bilgisayar becerileri ve kendi kendine öğrenme tutkusu olan herkes için uygundur. Önceden bilgisayar bilimi veya programlama bilgisi gerekmez. Küçükten başlıyoruz, uygulamalı öğrenmeyi yeniden uyguluyoruz ve daha karmaşık konular oluşturuyoruz.

Bu dersleri başarıyla tamamladığınızda, birkaç uygulamalı ödev yapmış ve Veri Biliminde heyecan verici bir mesleğe girme güvenini sağlamak için bir veri bilimi projeleri portföyü oluşturmuş olacaksınız. Coursera’dan Profesyonel Sertifika kazanmanın yanı sıra, IBM’den Data Science konusundaki uzmanlığınızı tanıyan dijital bir Rozet de alacaksınız.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Machıne Learnıng – Stanford Unıversıty

 

Makine öğrenimi, bilgisayarların açıkça programlanmadan harekete geçme bilimidir. Son on yılda, makine öğrenmesi bize kendi kendine sürüş arabaları, pratik konuşma tanıma, etkili web araması ve insan genomu hakkında büyük ölçüde geliştirilmiş bir anlayış kazandırdı. Makine öğrenmesi bugün çok yaygın, bilmeden muhtemelen günde onlarca kez kullanıyorsunuz. Birçok araştırmacı aynı zamanda insan seviyesindeki yapay zekaya doğru ilerlemenin en iyi yolu olduğunu düşünüyor. Bu sınıfta, en etkili makine öğrenme teknikleri hakkında bilgi edinecek ve bunları uygulama ve kendiniz için çalışmaya alma konusunda pratik kazanacaksınız. Daha da önemlisi, yalnızca öğrenmenin teorik temellerini değil, aynı zamanda bu teknikleri yeni problemlere hızlı ve güçlü bir şekilde uygulamak için gereken pratik bilgileri de edineceksiniz. Son olarak, Silikon Vadisi’nin inovasyondaki en iyi uygulamalarından bazılarını makine öğrenmesi ve AI ile ilgili olduğu gibi öğreneceksiniz.

Bu ders, makine öğrenmesi, veri madenciliği ve istatistiksel örüntü tanıma konularında geniş bir giriş sağlar. Konular şunlardır: (i) Denetimli öğrenme (parametrik / parametrik olmayan algoritmalar, destek vektör makineleri, çekirdekler, sinir ağları). (ii) Denetimsiz öğrenme (kümeleme, boyutluluk azaltma, öneri sistemleri, derin öğrenme). (iii) Makine öğreniminde en iyi uygulamalar (önyargı / varyans teorisi; makine öğreniminde inovasyon süreci ve AI). Tabii aynı zamanda pek çok örnek olay incelemesinden ve uygulamadan faydalanacaktır; böylece akıllı robotlar (algı, kontrol), metin anlayışı (web araması, spam karşıtı), bilgisayarlı görü, tıbbi bilişim gibi öğrenme algoritmalarını nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz. , ses, veritabanı madenciliği ve diğer alanlar.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Successful Negotıatıon: Essentıal Strategıes and Skılls – Unıversıty of Mıchıgan

 

Hepimiz günlük olarak pazarlık-müzakere yapıyoruz. Kişisel düzeyde, diğerlerinin yanı sıra arkadaşlar, aile, ev sahipleri, araç satıcıları ve işverenlerle müzakere ediyoruz. Müzakere aynı zamanda iş başarısının anahtarıdır. Hiçbir iş karlı sözleşmeler olmadan hayatta kalamaz. Bir şirket içinde, müzakere becerileri kariyerinizin ilerlemesini sağlayabilir.

 

Umarım “Başarılı Müzakere” yi dünya çapında en popüler ve en yüksek dereceli MOOC’lardan biri yapan yüz binlerce öğrenciye katılırsınız. Kursta başarılı bir müzakere için dört adımı öğrenecek ve uygulayacaksınız.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

 

 

Becomıng a changemaker: Introductıon to Socıal Innovatıon – Unıversity of Cape Town

 

Bu 6 haftalık ücretsiz kurs, bir fark yaratmak isteyen herkes içindir. Sosyal inovasyon veya sosyal girişimcilik alanlarına zaten aşina olsanız da, sosyal etkisini arttırmak isteyen bir organizasyonda çalışmak veya yeni başlamak için olsun, bu kurs sizi çevreleyen karmaşık sorunları keşfetme yolculuğuna götürecek ve nasıl çözümler hakkında düşünmeye başlamak.

Bir sosyal yenilikçi olarak hareket etmeye başlamak için hangi kaynakların gerekli olduğu konusunda ortak varsayımlardan mahrum kalacağız. Tüm dünyada gerçekleşen sayısız sosyal yenilik örneğinden öğreneceğiz. Konfor bölgenizden çıkmanız ve çevrenizdeki çeşitli alanlara girmeye başlamanız gerekecek. Kursun sonunda, sosyal inovasyon için kendi yaklaşımınızı oluşturmuş olacaksınız ve bir değiş tokuş yapıcı olarak başlamanıza ve gelişmenize olanak sağlayacak kavramları, zihniyeti, becerileri ve ilişkileri geliştirmeye başlayacaksınız.

Başarılarınızın kanıtını göstermek isterseniz Doğrulanmış Sertifika satın alabileceksiniz, ancak bu isteğe bağlıdır ve sertifika ücretini ödeyemiyorsanız Mali Yardım için başvurabilirsiniz.

Bertha Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi bu kursu, şu anda 22 ülkede faaliyet gösteren Cape Town Bridgetown’da “doğup büyüyen” sosyal bir hareket olan RLabs ile birlikte oluşturdu. Hareket, gençlere, hayati becerileri öğreterek ve çok ihtiyaç duyulan destek ve topluluk duygusu sağlayarak, yenilikçi ve yıkıcı teknoloji ile güç verir. RLab gibi girişimlerin savunuculuğu ve desteklenmesi Bertha Merkezi’nin görev süresinin bir parçasını oluşturur. Merkez, Cape Town’daki Gra Üniversitesi’nde uzmanlaşmış bir ünitedir.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Buıld Your First Android App (Project-Centered Course) – Ecole Centrale Paris and the Supélec

Bu proje, Android mobil platformu için kendi benzersiz uygulamanızı tasarlayacak, inşa edecek ve dağıtacaksınız. Size birçok farklı türde uygulama oluşturmak için bir araya getirebileceğiniz ve Android geliştirmenin birçok önemli özelliğine aşina olmanıza yardımcı olacak bir dizi özelleştirilebilir yapı taşı sağlarız. Projeyi tamamladığınızda, kullanabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz kişiselleştirilmiş bir uygulamaya sahip olmanın yanı sıra, Android geliştirme alanında daha gelişmiş bir kurs çalışmasına geçmeniz için gereken becerilere ve geçmişe sahip olacaksınız.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Excel Skills for Business: Intermediate I – Macquarie University

Elektronik tablo yazılımı, dünya genelinde işyerlerinde kullanılan en yaygın yazılım parçalarından biri olmaya devam ediyor. Bu yazılımı güvenle çalıştırmayı öğrenmek, istihdam edilebilirlik portföyünüze çok değerli bir varlık eklemek anlamına gelir. Yalnızca ABD’de her gün Excel becerileri gerektiren milyonlarca iş ilanı yayınlanmaktadır. Burning Glass Technologies ve Capital One tarafından yapılan bir araştırma, dijital becerilerin dijital becerilerin dijital olmayan işlerden çok daha hızlı büyüdüğü bir zamanda daha yüksek gelir ve daha iyi istihdam olanakları yarattığını göstermektedir.

Excel uzmanlığımızın bu ikinci kursunda İşletme için Excel Becerileri, Essentials kursunun güçlü temellerini oluşturacak. Orta Seviye Beceriler Excel bilginizi yeni ufuklara genişleteceğim. Günlük Excel kullanımınızın standart bir bileşeni olacak bir dizi beceri ve tekniği keşfedeceksiniz. Bu kursta, daha büyük becerilerden oluşan katı bir katman oluşturacaksınız; böylece büyük veri kümelerini yönetebilir ve anlamlı raporlar oluşturabilirsiniz. Bu temel teknikler ve araçlar, Excel’deki günlük işlerinize karmaşık bir otomasyon ve verimlilik katmanı eklemenizi sağlar.

Eğitimi Almak için Tıklayınız

 

 

Grammar and Punctuatıon – Unıversıty of Calıfornıa

İngilizce gramerini incelemeye ihtiyacınız var mı? Bir kez okuduğun grameri unuttun mu? Eğer öyleyse, bu kurs sizin için mükemmel.

Bu uzmanlık alanındaki ilk kurs, iyi yazma için gerekli bazı araçların yenilenmesidir. Diğer kurslara hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu ilk kursu tamamlamak için yaklaşık 10 saate ihtiyacınız olacak. Yazma bir beceridir ve iyi bir beceri öğrenmek için pratik yapmanız gerekir. Bu kursta kısa video konferanslar izleyecek, daha sonra öğrendiklerinizi pratik edip tartışacaksınız. İyi notlar aldığınızdan ve soru sormak için akran tartışmalarını kullandığınızdan emin olun. Ardından, bir sonraki kursta kompozisyon yazmaya başladığınızda, bu kursta öğrendiğiniz kuralları hatırlayabilirsiniz.

 

Bu kursu tamamladıktan sonra:
– kullanılacak doğru fiil zamanını belirlemek
– virgülleri etkili kullanmak
– birkaç farklı cümle türünden yararlanın
– İngilizcede daha etkili yazmak

 

Gökhan Turgut Ünal
Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı