Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Portekiz 9 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

Dahil olanlar: daha kapsayıcı topluluklar için gençlik çalışmaları ve aktivizm Portekiz 9 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu 21-30 Ekim 2023

“İçerikler: daha kapsayıcı topluluklar için gençlik çalışması ve Aktivizm”, katılımcılara yaygın eğitim bağlamında daha kapsayıcı yerel topluluklar oluşturmak için kullanılabilecek fikirler, yöntemler ve araçlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu TC, katılımcılara ayrımcılıkla mücadele ve daha kapsayıcı bir toplum inşa etmeye yönelik araçları paylaşırken, göçmenler ve mültecilerle ilgili Avrupa’daki mevcut durumu tanıtmak için tasarlanmıştır.

NE? “İçerilenler: daha kapsayıcı topluluklar için gençlik çalışması ve Aktivizm”, katılımcılara Avrupa’daki mevcut göçmen ve mülteci durumuyla ilgili teorik ve pratik bilgiler sağlama ve onlara aşağıdakiler için araçlar sağlama amacı taşıyan 10 (8+2) günlük bir TC’dir: Ayrımcılıkla mücadele etmek ve topluluklarını daha anlayışlı ve kapsayıcı bir toplum haline getirmek için bu sorunu anlamak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

NEDEN? 2015’ten bugüne, “Avrupa Mülteci Krizi” sırasında, çoğu savaştan zarar görmüş Suriye, Irak ve Afganistan’dan gelen milyonlarca mülteci ve göçmen çaresizce Avrupa’ya yolculuk yaptı. Bu insanlar, ülkelerindeki dayanılmaz yaşam koşullarından kaçarak, kendileri ve aileleri için güvenlik ve gelecek arayışıyla geldiler. Avrupa’ya giden yolları engeller ve zorluklarla doludur ve nihayet Avrupa’ya vardıklarında karşılaştıkları şey yıkıcı olabilir. Ayrımcılığa, klişelere, dışlanmaya ve hatta ne yazık ki şiddete maruz kalıyorlar. Aynı zamanda medya ya haber yapmıyor ya da yanlış, abartılı ve hatta tehlikeli bilgiler gönderiyor. Bütün bunlar mültecilere karşı bir anlayışsızlık, ayrımcılık ve önyargı ortamı yaratıyor. Bu atmosferde değişime yönelik ilk adımları atabilmeleri için katılımcılara değişimi gerçekleştirmek için kullanabilecekleri bilgi ve araçları sağlamak istiyoruz.

NASIL? Atölyeler, grup çalışması, dersler, etkileşimli sunumlar ve konuyla ilgili uzmanların ev sahipliği yaptığı tartışmalar yoluyla katılımcılar, bu duruma karşı farklı yaklaşımları öğrenecek ve uygulayacak, bu da onlara kendi yerel toplumlarında yeni kapsayıcı projeler gerçekleştirme ve uygulama konusunda ilham verecektir.

Hırvatistan, Türkiye, İtalya, Polonya, Portekiz, Fransa, Kıbrıs, Malta, Yunanistan’dan 26 katılımcı

Son Başvuru Tarihi 15/08/2023

Katılım ücreti
Bu TC için katılım ücreti yoktur.

Konaklama ve yemek
Erasmus+ programı tarafından verilen bu TC olduğundan, katılımcılara konaklama ve yemek ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Katılımcılar, Aveiro’daki bir hostelde paylaşılan çok yataklı odalarda konaklayacaktır.

Seyahat iadesi
Erasmus+ programı tarafından sağlanan bu TC olduğundan, seyahat masrafları katılımcılara Erasmus+ tarafından belirlenen limite kadar geri ödenecektir.

Bu sınırlar:

İtalya, Fransa 275€
Hırvatistan, Yunanistan, Malta, Polonya 360€
Kıbrıs, Türkiye 530€


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu