Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Polonya 1 Hafta Erasmus+ Eğitim Kursu

Polonya 1 Hafta Erasmus+ Eğitim Kursu Gençlerin özgün büyümesini ve eko-merkezli yaşam tarzını benimsemelerini desteklemek için iç kaynaklarını keşfetmeye ve geliştirmeye istekli gençlik çalışanlarını bir araya getirecek olan 3 Boyutlu Bağlantı eğitim kursu. Bu 7 günlük yoğun programda katılımcılar, doğadan, insan potansiyelinden ve ruhundan ilham alan disiplinler arası psikoloji kavramına dayalı bir eğitim yaklaşımı olan Doğa Temelli İnsan Ruhu Haritasını keşfedecekler. Konsept, insanların bütün olma yeteneğine odaklanır. Bütünlük, bir kişinin tamamen kendisi olabilme, benzersiz iç ve dış kaynaklarını, potansiyellerini, becerilerini, yetkinliklerini, yeteneklerini ve amaçlarını kabul etmesi ve bunları hem kendi gelişimi hem de gençlerin ve gençlerin gelişimi için ruhlu bir şekilde kullanmasıdır.

Bill Plotkin’in tanımladığı gibi, vahşi zihinlerimiz, onlara nasıl erişeceğimizi, geliştireceğimizi ve yaşamlarımıza entegre edinceye kadar var olduğunu bile bilmediğimiz şaşırtıcı kaynaklara, keşfedilmemiş potansiyellere ve derinliklere sahiptir. Bu eğitimde, Benliğin dört yönü dediğimiz bu derinliklere ve potansiyellere ve ayrıca çocuklukta oluşan dört parçalanmış veya yaralı alt kişilik grubuna erişeceğiz.

Eğitim sırasında katılımcılar şunları keşfedecekler:

– Benliğin dört yönünün – doğuştan gelen insan bütünlüğünün nasıl tanınacağı ve bilinçli olarak geliştirileceği;

– çocukluk ve ergenlik döneminde aile ve sosyal hayatın zorluklarına uyum sağlamak için destekleyici olan, ancak nihayetinde tam ve gerçek insanlığa erişmenin önünde engeller haline gelen alt kişiliklerin nasıl belirleneceği;

– Benlik ve alt kişilikler arasındaki ilişkileri geliştirmeye, alt kişilikleri iyileştirmeye, yeteneklerini keşfetmeye ve Kendini gerçekleştirmeyi teşvik etmeye yönelik uygulamalar ve yönergeler;

Eğitimi eylül ayında online toplantı takip edecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Kimler katılabilir?

  • Kendilerini keşfetmeye ve geliştirmeye ve ardından topluluklarına kaynakça ilham vermeye istekli gençlik çalışanları, eğitmenler, eğitimciler, STK liderleri ve çalışanlar. Katılımcıların 18 yaşından büyük olması ve iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir.
  • Katılımcılar Polonya, Romanya, Türkiye, Letonya, Kıbrıs, Hollanda, Çek Cumhuriyeti ve İspanya’da yasal olarak ikamet etmeleri halinde bu eğitime başvurabilirler.

Ne zaman ve nerede?

Tarihler: 23 Haziran – 1 Temmuz (seyahat günleri dahil)

  • Katılım ücreti yoktur
  • Konaklama ve yemek tamamen program tarafından karşılanmaktadır.

Seyahat iadesi

Türkiye kişi başı 275,00 EUR + vize ücreti


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu