İş İlanlarıStaj

Pixel Team Başvuruları Başladı

Pi Gençlik Derneği’ni oluşturan Pixel Team, faaliyetlerin merkezinde yer alan ve gördüğünüz tüm çalışmaları derneğimizin çalışanları ile birlikte yürüten ekibin adıdır.

Pixel Team ekibinde yer almak isteyen gençler derneğimiz tarafından yılda bir kez (eylül ayında) açılan bir çağrı üzerine başvuru yapar.  Başvurunun ardından dernek tarafından yapılan mülakat ile belirlenirler. Pixel Team yer almak isteyen kişilerin başvurudan itibaren en az 1 yıl dernek çalışmalarında aktif görev alacağını taahhüt etmeleri gerekir. Pixel Team içerisinde yer almaya hak kazanan gençler derneğimiz tarafından 3 haftalık bir oryantasyon eğitimine alınırlar. Bu eğitimleride başarıyla tamamlayan gençler Pixel Team de görev almaya başlar. Sizde Pixel Team’ de yer almak istiyorsanız derneğimizin sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak takip etmeli ve “Yeni Ekip Üyeleri” aranıyor çağrımızı gördüğünüzde başvuru yapmalısınız.

Pixel Team Başvuru için Tıklayınız

Neden Pixel Team’ e katılmalıyım?
Derneğimizin Pixel Team grubuna katılan gençler, öncelikle aldıkları oryantasyon eğitimi ile bilinçli birer gönüllü haline gelirler. Ardından derneğimiz faaliyetlerine verdikleri destek “Gönüllülük Saati” adı altında kayıt altına alınır. Yani dernek için harcadıkları her saat kayıt altındadır. Daha sonra biriktirdikleri bu saatler karşılığında derneğimizin ortağı olduğu yurt dışındaki projelere doğrudan katılma hakkı kazanırlar.  Buda onlara yıl içerisinde birçok Avrupa ülkesini ziyaret etme fırsatı verir.

Ayrıca gönüllü faaliyetler sırasında edindikleri takım çalışması, zaman yönetimi, sorumluluk bilinci vb. beceriler sayesinde gelecekleri için kendilerini yetiştirme fırsatı bulurlar. Derneğimiz gönüllüleri arasında yurt dışından gelen yabancı gönüllülerde olduğu için Pixel Team üyeleri bu grup içerisinde aynı zamanda İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulurlar. Tüm bunlara ek olarak Pixel Team üyeleri sadece bu gruba özel yılın belli dönemlerinde derneğimiz tarafından organize edilen ücretsiz eğitimlere de katılabilir. Örneğin bilgisayar eğitimleri, sosyal medya, finansal okuryazarlık, girişimcilik, mülakat teknikleri, İngilizce konuşma kulübü vb. Bu eğitimlerin bazıları sadece Pixel Team üyeleri için özel olarak düzenlenir.

Pixel Team Katılma Şartları Nelerdir?

  1. Başvuru yapacak kişilerin 15-30 yaş aralığında olması gerekir.
  2. Öğrenci olmak ve yabancı dil bilme şartı yoktur.
  3. İzmir’ de yaşıyor olmaları gerekir. Çünkü derneğimizin ofisi İzmir’ dedir ve yerel faaliyetlerimiz İzmir’ de gerçekleşmektedir.
  4. Dernek çalışmalarına en az 1 yıl düzenli şekilde devam edebilecek durumda olmalıdır.
  5. Gönüllülerin haftanın belli günleri, en az 2 gün dernek faaliyetlerine destek verecek uygun vakitlerinin olması gerekir.
  6. Pixel Team üyeleri dernek tarafından organize edilen oryantasyon eğitimlerine tam katılım göstermelidir.

Pixel Team’ de yer almak isteyen kişiler son başvuru tarihine kadar başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıdaki belirtilen tarihlerde yüz yüze görüşme için mülakata çağrılırlar. Mülakatlar sonucunda Pixel Team ekibinde yer alacak kişiler kesin olarak belirlenir. Pixel Team ekibine kabul edilen kişiler daha sonra bir takım oryantasyon eğitimine katılmak zorundadır. Böylece derneğimizi, çalışmalarımızı ve gelecek hedeflerimizi öğrenmiş olurlar. Ayrıca diğer ekip üyeleri ile tanışabilirler. Oryantasyon eğitimlerinden sonra Pixel Team üyelerinin 31 Ağustos 2024 tarihine kadar derneğimiz çalışmalarına gönüllü olarak destek vermesi beklenir.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu