Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Makedonya Vizesiz Erasmus+ Eğitim Kursu

EcoVenture: Yeşil işletmeyi eylem halinde keşfetme Makedonya Vizesiz Erasmus+ Eğitim Kursu

16-23 Nisan 2024 | Bitola, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti

Çalışma ziyareti, katılımcılara gençlik çalışmalarında yeşil girişimcilik konusunda kapsamlı bir anlayış sağlamayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilirlik uygulamalarını başarıyla entegre eden Kuzey Makedonya’daki çeşitli yeşil işletmeleri sergilemeye odaklanıyor
Özet

Seminerin amacı, kuruluşlarının dijital teknolojilerle yaptığı çalışmalardan araç ve iyi uygulamaları paylaşarak gençlik çalışanlarını, programlarında ve gençlerle etkileşimlerinde sanal ve dijital teknolojiyi kullanmaya yönelik bilgi, beceri ve stratejilerle donatmaktır. Dijital çağda gençlerin katılımını, öğrenmesini ve gelişimini teşvik etmek.

Makedonya Vizesiz Erasmus+ Eğitim Kursu Başvuru için Tıklayınız

Dijital ortamı anlamaya, çevrimiçi güvenlik ve siber zorbalık gibi zorluklara değinmeye ve dijital okuryazarlığı geliştirmeye odaklanacağız. Katılımcılar, dijital araçları kullanarak gençlerin katılımını ve eğitimini etkili bir şekilde sağlamaya ve ayrıca daha fazla gence ulaşmak için sosyal medyayı kullanmaya yönelik stratejiler öğrenecek. Seminer aynı zamanda dijital teknolojinin etik yönlerini de kapsayacak ve olumlu çevrimiçi davranışı ve mahremiyeti teşvik edecektir. Yenilikçi sanal programların tasarlanması, etkileşimli içerik oluşturulması ve çevrimiçi güvenliğin öğretilmesine ilişkin pratik oturumlar içerir. Ek olarak, katılımcılar için ağ oluşturma, deneyimleri paylaşma ve işbirliği yapma, dijital gençlik çalışması uygulama topluluğunu teşvik etme ve çeşitli kuruluşlardan iyi uygulamaları paylaşma fırsatları da olacak.

Katılımcı profili

Seminerimiz için ideal adaylar, katılımcı ülkelerden gelen, yalnızca orada yaşayan değil aynı zamanda yerel gençlik topluluklarıyla da derinden ilgilenen 18 yaş ve üzeri gençlik çalışanlarıdır. Seminerin temalarına, özellikle de dijital araçların gençlik çalışmalarına entegre edilmesi ve kullanılmasına derin bir ilgi duymalıdırlar. Bu katılımcılar, uluslararası bağlamda iletişim, takım çalışması, problem çözme, çatışma yönetimi, kolaylaştırma ve sunum dahil olmak üzere geniş bir beceri seti geliştirmeye yönlendirilecektir. Rollerinin önemli bir kısmı, dijital teknolojileri öğrenmek ve gençlik çalışmalarında uygulamak, bu araçların katılımı ve öğrenme sonuçlarını nasıl artırabileceğinin farkına varmak olacaktır.

Ek olarak, bu gençlik çalışanları Erasmus+ programına katılma konusunda istekli olmalı, uluslararası ekiplerle işbirliği yapmaya hazırlıklı olmalı ve takip faaliyetlerinde deneyimlerini paylaşma konusunda istekli olmalıdır. Seminer deneyimini önemli ölçüde zenginleştirdiği ve projenin başarısına katkıda bulunduğu için kendilerini çeşitli, kültürlerarası bir öğrenme ortamına kaptırma istekleri çok önemlidir. Katılımları salt katılımın ötesine geçecek; etkili ve kapsayıcı gençlik katılımını geliştirmeyi amaçlayarak gençlik çalışmalarında dijital yeniliği aktif olarak benimseyecek, içgörülerini paylaşacak ve öğrendiklerini topluluklarında uygulayacaklar.

Hedef kitle

STK’larda, gençlik merkezlerinde veya konuyla ilgilenen herhangi bir gençlik organizasyonunda veya kurumunda gençlerle çalışan 18’den fazla katılımcı

Katılım ücreti
Yok

Konaklama ve yemek
Bu teklifin ev sahibi kuruluşu konaklama ve yemeği organize edecek/karşılayacaktır.

Seyahat iadesi
Bu teklifin ev sahibi kuruluşu, Erasmus + seyahat mesafesi hesaplayıcısına göre seyahat maliyetini karşılayacaktır.

Kuzey Makedonya: 0 euro
Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan: 180 euro
Türkiye, İtalya, Letonya ve Çekya: 275 euro
Portekiz ve İspanya: 360 euro


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu