Eğitim & Etkinlik

Kontrol Bende Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor!

Meta ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Kontrol Bende Projesi, kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesabının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin bu olumsuz durumlar meydana gelmeden alabilecekleri önlemler konusunda farkındalık sağlamasını hedeflemektedir. Bu kapsamda sosyal medya araçlarından özellikle Facebook güvenlik kurallarının öğrenilmesi ve online ortamda kişisel bilgi güvenliklerini en doğru şekilde sağlanması konusunda gerekli bilginin aktarılması sağlanacaktır. Proje 81 ilde yürütülmektedir. 

Sen de insanları çevrim içi güvenlik konusunda bilinçlendirmek, siber zorbalığın karşısına nelere dikkat etmesi gerektiğini öğretmek ve bu konuda bilinçlendirmek istiyorsan 9-12 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Eğitmen Eğitimimize hemen başvur.    

Kimler eğitmen olabilir? 

Gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çevresinde çevrim içi güvenlik farkındalığı arttırmayı hedefleyen kişilerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz. 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitmen Eğitimi’nin detayları nelerdir?   

  • Eğitmen eğitimi yüz yüze gerçekleşecektir. 
  • Eğitmen Eğitimi  9-12 Kasım 2023 tarihleri arasında, 4 gün sürecektir.
  • 4 gün boyunca eğitim programına tam katılım göstermeniz ve otelde konaklamanız gerekmektedir.  
  • Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.  
  • Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızca karşılanacaktır.  
  • Tüm eğitim programına eksiksiz katılan katılımcılara eğitmen belgesi verilecektir.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir? 

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda online eğitimler vermeleri, atölyeler gerçekleştirmeleri ve bir yıllık dönemde en az 250 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir.   

Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerini yürütmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.  

Eğitim Tarihi ve Süresi: 9-12 Kasım 2023 (4 Gün)

SON BAŞVURU TARİHİ: 27 Ekim 2023

Eğitmen Eğitimi’ne dair her türlü sorunun cevabını almak için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsin. 

Proje hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsin. 


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu