Blog

Kitapseverler İçin 7 Ücretsiz Kitap İndirme Sitesi

Kitapsever biriyseniz her an her yerde kitap okuma kapasitesine sahipsiniz demektir 🙂 Mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan kitap okumayı seviyorsanız sizler için en iyi 8 kitap indirme sitesini derledik! Keyifli okumalar 🙂

 

Google eBookstore

 

Google eBookStore uygulamasının ücretsiz kitaplar bölümü gerçekten harika! Birçok dünya klasiği ve yeni çıkan kitabı barındıran uygulamada kolaylıkla kitaplarınızı indirebilir ve okumaya başlayabilirsiniz. Kitapları indirmeden önce kitap hakkında yorumları okuyabilir puanlamaları inceleyebilirsiniz.

 

 

ucretsiz-kitap

 

 

Project Gutenberg

 

Project Gutenberg içerdiği 45.000 kitapla sizlere inanılmaz bir arşiv sunuyor. Sitenin en büyük avantajı üyelik ve ücret gerektirmemesi. Kitaplar; ePub, Kindle, HTML ve simple text formatlarında indirilebilir ve görüntülenebilir.

 

ucretsiz-kitap

 

 

Open Library

 

Open Library içeriğinde 1 milyondan fazla kitap içeriyor ve çoğu ücretsiz! Kullanıcıların kitap, makale ve süreli yayın paylaşmasına izin veren sistemde aradığınız birçok yayını bulma şansınız var. Kesinlikle ziyaret etmenizi öneriyoruz!

 

open-library

 

 

Internet Archive

 

Akademik yayın arıyorsanız kesinlikle üye olmanız gereken bir site! Özellikle sosyal bilimler ve mühendislik alanlarında farklı dillerde ve formatlarda birçok kitap mevcut! Tez veya bitirme projesi için bire bir kaynak! Sitede yayınların dışında video ve fotoğraf arşivine de ulaşabilirsiniz.

 

internet-archive

 

 

BookBoon

 

BookBoon sitesi kitap sayısı açısından çok fazla bir içeriğe sahip değil ancak mevcut kitaplar oldukça kaliteli! Özellikle eğitim ve iş dünyası ile ilgili kitaplar arşivde ağırlıkta. İşletme fakültesi öğrencileri için baya kaynak bulunuyor!

 

ucretsiz-kitap

 

 

Free eBooks

Free eBooks diğer sitelere nazaran biraz daha roman ve edebiyat ağırlıklı bir site. İçeriğinde birçok dilden kitap içeren sitede ücretsiz indirme seçeneği ile kitapların tam sürüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarına ve türlere göre de sınıflandırma yapabilirsiniz.

 

ucretsiz-kitap

 

 

LibriVox

 

Sesli kitap konusunda merakınız varsa tam size göre bir site! Librivox içeriğinde barındırdığı birçok kitapla sizlere dev bir arşiv sunuyor. Eğer yabancı dil öğreniyorsanız sesli kitaplar listening (dinleme) konusunda oldukça işinize yarayacaktır!

 

 

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu