Blog

Kediseverlerin Seveceği En Eğlenceli 25 Instagram Hesabı

kedi-bebek

Kediler çok sevimli canlılardır. Sahipleri onların huysuz olduğunda bile sevimli olduklarını bilirler. Kediniz etrafınızda bir yerlerdeyken (kahve kupanız, ekran arka planınız) dünyanın en ünlü kedilerinin neler yaptığını öğrenmek ister misiniz?

Burada sizin için takip edebileceğiniz en iyi 25 kedi instagram hesabını derledik.

Robert Dollwet (@catmantoo)

Robert Dolwet’in kedileriyle tanışalım: Didga ve Boomer

Burada sizin için bir sürprizimiz var: kedilerimizin ikisi de Guiness dünya rekorunu elinde tutuyor. Didga şu anda dünyadaki en yetenekli kedi ünvanına sahip.

Robert için de söylenecek çok fazla söz var. Özetlemek gerekirse o, gezegenimizdeki en iyi hayvan eğitmenlerinden biridir. Robert ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz catmantoo.info websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Richard Kitty (@richard_kitty)

Richard’ı Farklı renkte gözleri sayesinde keşfettim.

Richard Günay Kaliforniya’da bir barınaktan alındığında iki yaşındaymış. Onun ailesiyle nasıl bir yaşam sürdürdüğünü ve nasıl şımartıldığını görmek isterseniz instagram sayfalarına göz atabilirsiniz.

Sam (@samhaseyebrows)

Sıradaki miniğimiz harika kaşlarıyla Sam. Sam, maalesef komşularının evinin önünde eski sahipleri tarafından terk edilmiş bir şekilde bulunmuş. Amanda, Sam’i sahiplendirene kadar beslemeye karar vermiş ancak işler beklediği gibi gitmemiş. Birbirlerinden ayrılamaz olmuşlar. Bu hesapta Sam’in evdeki sevimli hallerini bulabilirsiniz.

Pudge (@pudgethecat)

Sevimli bıyıklarıyla Pudge ile tanışın. Sahibi nereye giderse gitsin Pudge’u da yanında götürür. Bu instagram sayfasında ise Pudge’un yaşam tarzıyla ilgili fotoğraf ve videoları bulabilirsiniz. Pudge uyumayı ve sevilmeyi çok sever, bir de donutları. Ailesi Pudge ile Chicago’da bir barınakta tanışmış.

PrincessMonsterTruck (@princessmonstertruck)

Şimdi sıra sevimli kızımız Princess Monster Truck’ta. Kızımız kendini diğerlerinden farklı ve özel yapan bir alt çeneye sahip. Princess eski sahibi tarafından terk edildiğinde ona her zaman bir aile olacak gerçek sahipleri Tracy ve erkek arkadaşıyla tanışmış.

Çiftimiz ve sevimli kedileri instagram sayfalarına gelen yorumlardan oldukça memnunlar. Princess ile ilgili en çok sevdiğim paylaşımlar, bazen bir kitaplıkta otururken, bazen üzeri kıyafet dolu bir yatakta, bazen pencereden dışarıyı izlerken izlerken ve evet, bazen de bir alışveriş çantasının içinde olduğu zaman ki fotoğrafları! Size de kedinize onunkiler gibi havalı kıyafetler almak isterseniz instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

kedi-instagram

 

Nikki Martinez (@myfosterkittens)

Nikki Las Vegas’taki Hayvan Refahı Kurumunda çalışıyor. 2012 yılından beri kedilerle ilgileniyor, onlara bakıyor, besliyor. İki yıl önce tüm yavru kedilerle çıkacağı eğlenceli yolculuğu paylaşmaya karar veriyor. Kısa sürede bu sayfa instagramın trendlerinden biri oluyor ve ünlendikçe ünleniyor. Bu sayfada yavru kedilerin bakımıyla ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Ayrıca Nikki Las Vegas’ta gönüllü olduğu bir grupla vahşi kedilere TNR (yakala, kısırlaştır, serbest bırak) metodunu uyguluyor.

Nikki’nin çevrimiçi mağazasından yapılan alışverişlerin gelirinin bir kısmı Hayvan Refahı gruplarına bağışlanıyor. Nikki ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Izzy & Zoë The Cats (@izzyandthefluff)

Sıra Izzy ve Zoe’da. Her ikisi de aileleriyle Hollanda’da yaşayan İngiliz kedileri. Sahipleri Joanne onların instagram hesabını kullanıyor.

Zoe’nun göğsünde kalp şeklinde bir işaret var ve diğerlerinden daha uzun bir kürke sahip, bu sebeple ailesi ona tüy yumağı anlamında “fluff” diyor. Izzy’nin karşı konulmaz ve etkileyici, baykuş gözlü yüzü sayesinde pek çok takipçisi var. Izzy ve Zoe’yu daha yakından tanımak isterseniz instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Atchoumthecat (@atchoumthecat)

Atchoum bir İran kedisi. Kehribar rengi gözleri ve uzun saçlarıyla onu bir köpekten ayırt etmek oldukça zor. Atchoum, hipertrikoz diye adlandırılan pençelerini kalınlaştıran ve saçlarının çok hızlı uzamasına sebep olan, bu nadir görülen hastalıktan muzdarip.

Peki, Atchoum’un adının ne anlama geldiğini merak ediyor musunuz? Aslında Atchoum hapşırma sesinin Fransızca karşılığıdır.

Bu hesapta Atchoum’un havalı kıyafetler içinde pek çok fotoğrafını bulabilirsiniz. Ayrıca onun hikâyesini de öğrenmek isterseniz atchoumthecat.com sitesine bakabilirsiniz.

Nathan the Beach Cat (@nathan_thebeachcat)

Nathan and Winnie birkaç haftalıkken Rian and Mellisa tarafından sahiplenilmiş plaj kedileridir. Her ikisi de kısa saçlı evcil kedilerdir. Nathan, kara kedilerin ve hayvan refahının bir savunucusudur ve RSPCA elçiliğini üstlenmiştir.

Winnie aileye sonradan katılmıştır ancak kısa sürede ailenin bir ferdi olmayı başarmıştır. İnstagram hesaplarında bolca plaj fotoğrafı bulabilirsiniz.

Simon’s Cat (@simonscatofficial)

En iyi kedi instagram hesaplarını listelerken Simon’u unutmak mümkün mü? Tabiki değil.

Simon çok sevdiği kedilerini sürekli instagram hesabında paylaşıyor. Artık siz de Simon’un kedilerini merak ediyorsanız instagram sayfalarını takip edebilirsiniz. Takip etmeden önce size küçük bir ipucu verelim. Kedilerin isimleri Jess, Maisy, Teddy, Hugh, Lilly, and Poppy.

Living Emoji Cat (@rexiecat)

Emoji suratlı kedi Rexie ile tanışın. Rexie’nin şirin ve kendine özgü yüzü emojilerde gördüğümüz kedi yüzlerinin aynısı.

Rexie çok özel bir kedi. Maalesef Rexie’nin iki bacağı çalışmıyor. Kedisi gibi sevimli pembe tekerleklerle yürüyebiliyor. Ayrıca annesinin el yapımı atkılar, anahtarlıklar ve takvimler sattığı web sitesinde modellik yapıyor.

Rexie hakkında söylediğimden çok daha fazlası var. Rexie’yi daha yakından tanımak isterseniz instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Cindy in Seattle (@foster_kittnes)

Yavru kedileri beslemek harika bir insan olmaktan tamamen farklı bir gururdur. Cindy 2012’den beri Seattle Washington’da yavru kedileri besliyor. Instagram hesabında, anneleri Cindy tarafından sevgi ve şefkatle beslenen küçük tüy yumaklarını bulacaksınız.

Cindy’nin insatagram hesabını takip edin, instagramda dolaşırken yavru kedileri izlemenin tadını çıkarın!

Alice, Finnegan & Oliver (@pitterpartnerfurryfeet)

Evet arkadaşlar, no:13 bu üç sevimli yaratığın sayfasıdır: Alice, Finnegan ve Oliver. Alice ve Finnegan Sibiryalıyken, Oliver Kübalıdır. Finnegan, sahibine sürekli sarılan yakışıklı bir beyefendiyken Alice çok sevimli minik bir hanımefendidir. Çoğunlukla iç mekânlarda fantastik fotoğraflar için poz veren bu üçlü sayfanın neden bu kadar popüler olduğunu açıklıyor. Ebeveynleri, Holly ve Monica fotoğrafçı ve tam olarak hangi kareleri yakalayacağını çok iyi biliyorlar.

 

 

Cole and Marmalade (@coleandmarmalade)

Cole, Jess and Chris tarafından sahiplenilmiş kırma bir kedidir. Ancak sahipleri Cole’un Ankara kedisi olduğunu düşünüyor. Marmalade kısa saçlı tekir bir kedi. Ayrıca o kanserle savaşıp kanseri yenen bir kahraman. Aileleriyle birlikte oyunlar oynayan ve hayatın tadını çıkaran Cole ve Marmalade’ın fotoğraflarını ve videolarını görmek isterseniz instagram sayfalarını takip edebilirsiniz.

 

 

Waffles(@waffles_the_cat)

Sıradaki yakışıklımız Scottish Fold cinsi Waffle. Waffle barınağı ziyaret eden bir çift tarafından sahiplenilmiş. Waffle’ı çok sevimli bulmuşlar ve eve getirmek istemişler. Burada sizin için bir  Waffle gönderisi bırakıyorum.

Waffle ailesine kolayca adapte olamamış çünkü insanlar onun çirkin gözüktüğünü düşünüyorlarmış. Waffle şu anda 670 bin takipçiye sahip. Ne büyük ironi! İnstagram sayfasında Waffle’ın pek çok fantastik fotoğrafını bulabilirsiniz. Dahası, Waffle’ın sizin ve minik kedileriniz için harika gönderileri var. Bu yüzden web sitesine gidin ve Waffle’ın sizin için neler sunduğuna bir göz atın.

 

 

Hannah Shaw (@kittenxlady)

Hannah Shaw’ın instagram sayfasını kedi seven ya da sevmeyen herkes takip ediyor. Neden? Çünkü kedi sahibi olmasanız bile anneleri olmayan yavru kedileri görünce ne yapmanız gerektiğini ve onları nasıl kurtaracağınızı bilmeniz gerekir.

Bu kısım, Hannah’ı neden takip etmemiz gerektiğiyle ilgiliydi. Kalan kısmı ise yavru kedilerle tanışacağınız eğlenceli kısmı.

Hannah’ın instagram sayfasında minik kedilerinin yaşamlarıyla ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Kedi bağışlayarak ya da sahiplenerek siz de Hannah’a yardımcı olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitesini ziyaret etmeniz.

 

ke

 

Hosico Cat (@hosico_cat)

Hosico Rusya’da doğmuş ve orada yaşıyor. Adını Japoncada “yıldız çocuk” anlamına gelen kelimden alıyor ve adının anlamını fazlasıyla taşıyor. Bu pofuduk kedi Suki (listenin 8 numarasındaki Bengal kedisi)’den biraz farklı olarak gününün tamamını evde geçiriyor. Hosico’nun instagram hesabında onun günlük yaşamını anlatan pek çok paylaşım görebilirsiniz. Eğer hiç kediniz olmadıysa ya da evinize bir kedinin girmesi fikri sizi korkutuyorsa Hosico sizin önyargılarınızı kıracaktır.

 

 

Suki Cat (@sukiicat)

Suki maceraperest ve eğlenceli bir Bengal kedisi. Ebeveynleri Marti ve Ken onun bütün maceralarına eşlik ediyor. Marti bir gezgin ve manzara fotoğrafçısı. Bu durum aynı karede harika manzaralar ve Suki’yi görmemizi açıklıyor.

Bu sayfada vahşi doğada Suki’nin pek çok fotoğraflarını bulabilirsiniz. Suki dar patikaları ve tahta kaldırımları seviyor. Şaşırtıcı manzaralar yakalamak için sürekli seyahat ediyorlar, Suki yorulduğunda yolculuğa sırt çantasının içinde devam ediyor. Suki hakkında daha çok şey öğrenmek için instagram sayfasını takip edebilir, minik kedinizle yolculuğa çıkmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Coby The Cat (@cobythecat)

Coby üç yaşında, beyaz tüylü, kısa saçlı bir İngiliz beyefendisi. Ancak sürmeli gözleriyle daha çok bir hanımefendiye benziyor. Bu sevimli küçük Coby, konserve ton balığı yemeyi ve uzun tezgâhın üzerinde yürümeyi seviyor. Büyüleyici, şefkatli, eğlenceli ve bir o kadar da şımarık. Instagram’da onu gördüğünüzde hayran kalmamak elde değil. Kobalt mavisi gözleri ona Coby adını vermiş.

Bu sayfada Coby’nin oyuncaklarıyla oynadığı ve süslü kıyafetler denediği birbirinden güzel fotoğraf ve videoları keşfedebilirsin.

 

 

Cats of Instagram (@cats_of_instagram)

Cats of Instagram, 9,7 milyondan fazla takipçisi olan bir kedi topluluğu. Bu sayfanın ana akışı, dünyanın dört bir yanından insanların kedi videoları ve fotoğrafları. Kedinizi bu sayfada görmek isterseniz, yazılarınızı talimatlara göre web sitelerine göndermelisiniz. Daha fazla bilgi almak için web sitesine gidin, bu gezegendeki sevimli, huysuz, enerjik, utangaç ve güzel kedilerin tadını çıkarın.

 

Venus the Two Face Cat (@venustwofacecat)

Bu kedinin bir photoshop olup olmadığını mı merak ediyorsun? Ben de aynısını düşündüm ama profili ziyaret ettiğimde, bunun doğrulanmış bir profil olduğunu ve hesabın kesinlikle sahte olmadığını gördüm. Peki, neden bu kedi iki renkli bir yüze ve farklı gözlere sahip, bu hala bir sır! Venüs hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, web sitelerinde yer alan sıkça sorulan sorular bölümünü okuyabilirsiniz.

 

 

Smoothie the Cat (@smoothiethecat)

“O bilir ve onaylamaz” Bu başlıktaki yazıları okuduğu gibi, dünyanın en fotojenik kedisi olduğu söylenir ve her zaman poz vermeye hazırdır. Bu yüzden insanlar ona ‘ Queen of Fluff’ da derler.

Güler yüzlü küçük bir İngiliz kraliyet kedisidir. Sayfalarının içeriği bu kabarık kraliçenin güzel fotoğrafları ve videolarıdır. Ayrıca, kraliçemizin Milkshake adında bir erkek kardeşi vardır.

 

eglence

 

 

Lil Bub (iamlilbub)

Lil Bub hemcinslerinden oldukça farklı, özel bir kedidir. Sahibinin de dediği gibi, “O bu gezegendeki en özel kedi”. Bub’ın bu denli özel olmasının arkasında yatan sebep ise onun aslında birçok genetik anomali ile doğması. Bu sebeple, yaşamını sürekli yavru bir kedi boyutlarında sürdürecek. Aslında, Bub “kedi cüceliği”in eşsiz bir örneğini vücudunda barındırıyor. Özetlemek gerekirse, o nadir görülen bir hastalıkla savaşan ve tatlılığıyla sosyal medyada milyonlarca beğeni alan özel bir kedi.

Eğer onu nasıl böyle özel olduğunu daha ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız, onu instagram’dan takip edebilir ve web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dahası o artık bir de ünlü. Ödüllü bir belgeselde oyunculuk dahi yapmış. İnstagram sayfasında genellikle onun video ve resimleri paylaşılıyor. Sahibinin online mağazasından alışveriş yaparak barınaklarda yaşayan onun gibi özel hayvanlara yardım gibi asıl bir görevde bulunabilirsiniz. Bu sayede, küçük Bub şimdiye kadar 200.000 doların üzerinde bağış toplanmasını sağladı.

 

 

Grumpy Cat (@realgrumpycat)

Gerçek huysuz kediyle tanışın. Eğer şuanda bunun o kahkahalar eşliğinde izlediğiniz huysuz kedi olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle haklısınız, ta kendisi. Grumpy fotoğrafının Reddit’te paylaşılmasıyla bir trend haline geldi. Başta potoshop olduğunu sanıldı, sonrasında sahibi onun videosunu Youtube’da paylaşmasıyla gerçek olduğu anlaşıldı.

“Onun Adı Tartar sosu”. Aslında Grumpy herhangi ünlü bir ırktan gelmiyor. Onun bu kalıcı huysuz (ama bir o kadar da tatlı) yüzü yine kedi cüceliği hastalığı ve öne çıkık alt çenesi sağlıyor. Gerçekte Grumpy, halıların püskülleriyle oynamayı seven normal bir kedi ve hiç de huysuz değil. Bu da onun mutlu yüzü. Hadi bu ünlü kediyi takip edelim.

 

 

Nala Cat (@nala_cat)

Nala bir tatlılık harikası. Eğer onu tanıyorsanız, onun aslında bu listenin en üst sırasına yerleşeceğini anlayabilirsiniz. O, Şiamese ve Tabby kırması bir kedi. Onun bir Guinnes Dünya rekortmeni olduğunu biliyor muydunuz? Eğer onun bir iki numara yapabileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Nala popüler olduğu için bir rekora sahip! Nala 3 Mayıs 2017’deki verilere göre 3,4 milyon takipçiyle instagramın en ünlü kedisi. Şuanda ise 4 milyondan daha fazla takipçisi var.

Onun eşsiz tatlı bakışları instagramda milyonlarca kalbin içine işledi. İnstagram hesabında genellikle resim ve videoları paylaşılıyor. Paylaşımlarda ele avuca sığmayan tatlılığına bir de siz şahit olacaksınız. Ayrıca onun en sevdiği arkadaşı Luna’yı da görebilirsiniz.

Nala aşırı doluluk yüzünden ona daha fazla bakamayacakları bir barınaktan kurtarıldı. Sahibi  onu ilk kucağına aldığında Nala onun yüzünü yalamış ve kararını vermesini sağlamıştı. Eğer Nala hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor ya da birkaç kedi eşyası almak istiyorsanız, web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Son Not

Bu liste sizin için instagram kedileri ve sahiplerini takip etmeniz için hazırladığım bir liste. Öte yandan eğer bu listedeki tüm kedileri takip ediyorsanız, favori fenomenlerinizin hiçbir paylaşımını kaçırmamak için bildirimleri açmanız şiddetle tavsiye edilir.

Hepinize bol kedili bir instagram sefası dilerim!

Eğer bu listede olması gereken başka ünlü kediler olduğunu düşünüyorsanız, yoruma yazabilir ve okuyucularımızın onları da takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Gamze Sevdik

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı