BursYurt Dışı Burs

İtalya Hükümeti Burs Programı

Verilen Bursun Türü: Yüksek Lisans, Doktora, Araştırma, Dil, Sanat-Müzik ve Kareografik Sanatlar alanında toplamda 90 aylık burslar

 

Adayların, Ankara İtalya Büyükelçiliğinin sayfasını takip etmeleri önemle rica olunur. Bütün duyurular bu adresten yapılacaktır: tıklayın

 

Son başvuru tarihi 30 Mayıs 2019 saat 14.00 (Orta Avrupa Saati) olup https://studyinitaly.esteri.it  adresinden Study in Italy portalına girilerek yapılabilecektir.

 

Bursun sağladığı imkânlar:

Bursiyerler ilgili Üniversiteler tarafından belirlenen tüm kayıt ve öğrenim ücretlerinden muaf tutulacaktır. Söz konusu muafiyet durumu kayıt ücretlerinin uygulandığı İtalyan dili ve kültürü programları için geçerli değildir. Bursiyerler, burs süresi boyunca MAECI tarafından sözleşmeli kurumlar aracılığıyla sunulan sağlık ve kaza sigortasından faydalanacaktır. Bursiyerlere üç aylık periyotlarda ödenmek üzere aylık 900 Euro burs ücreti verilecektir.

Burs çeşitleri:

  1. Yüksek Lisans burs programı (6) ya da (9) aylık,
  2. Doktora programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,
  3. Akademik danışman gözetimindeki araştırma programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,
  4. Sanat, Müzik ve Dans Yükseköğrenim Kursları (AFAM) ve programlarına yönelik burslar (6) ya da (9) aylık,
  5. İtalyan dili ve kültürü kurslarına yönelik burslar (3) aylık süre için verilmektedir.

Dil yeterliliği

  1. Adayların İtalyanca dil belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir. İstenen asgari yeterlilik düzeyi Avrupa Ortak Dil Kriterleri´ne (CEFR) göre B2 olarak belirlenmiştir.
  2. İtalyan dili ve kültürü kurslarına istenen asgari yeterlilik düzeyi Avrupa Ortak Dil Kriterleri´ne (CEFR) göre A2 olarak belirlenmiştir.

 

Detaylı bilgi için tıklayın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu