İş İlanlarıStajYurtdışı Kariyer

İtalya EUI Staj Programı

İtalya EUI Staj Programı Avrupa Üniversite Enstitüsü (EUI) her yıl, çeşitli akademik ve profesyonel geçmişlerden motive olmuş yetenekler için bir dizi staj fırsatı sunmaktadır.

Bu, dünyanın en hareketli şehirlerinden biri olan Floransa’da (İtalya) kültürel, sosyal ve dinlenme tesislerinin tadını çıkarırken, uluslararası ve çok kültürlü bir araştırma kuruluşunda kariyerinizi geliştirerek seçtiğiniz bir alanda çalışmak için eşsiz bir fırsattır.

EUI iki tür staj olanağı sunmaktadır:

Bir yıllık maaşlı staj veya;
Üniversite çalışmaları çerçevesinde stajın zorunlu olduğu durumlarda, en fazla 3 ay süreli maaşsız staj.

İtalya EUI Staj Programı için Tıklayınız

Staj, cinsiyet, cinsiyet, ırk, renk, etnik veya sosyal köken, din veya inanç, ulusal bir azınlığa mensubiyet, engellilik, yaş veya cinsel tercih gibi herhangi bir gerekçeyle ayrım yapılmaksızın uygun tüm adaylara açıktır.

Maaşlı stajyerlik için uygunluk.

Adaylar şunları yapmalıdır:

  • Avrupa Birliği Üye Devletlerinin ve katılım öncesi stratejiden yararlanan aday ülkelerin vatandaşları olmak;
  • İyi derecede İngilizce bilgisine (CEFR düzeyi: B2 veya üstü) ve görevlerin yerine getirilmesi için gerekli olduğu ölçüde Avrupa Birliği’nin başka bir dili hakkında tatmin edici bilgiye sahip olmak.
  • Başvuruların kapanış tarihine kadar üniversite eğitiminin ilk aşamasını tamamlamış ve tam derece veya eşdeğerini almış olmak.
  • Son üniversite diplomasını son başvuru tarihinden en fazla üç yıl önce almış olmak. Üç yıl kuralı, EUI’de staj başvurusunda bulundukları sırada üniversite eğitimine devam eden stajyerler için geçerli değildir.

Ücretsiz staj başvurusunun değerlendirilmesi için adayların:

Şu anda tanınmış bir üniversite diploma programına kayıtlı olmak.

Tür ve süre

Ücretli staj: maksimum süre bir yıldır. Asgari sürenin 3 ay olması şartıyla daha kısa stajyerlik verilebilir.

Stajyer, ayda 1.360 € tutarında bir hibenin yanı sıra stajın başında ve sonunda yapılan seyahat masraflarının geri ödenmesini alacak.

Ücretsiz staj: en fazla 3 ay süreyle. Stajyerler, kurumlar arası anlaşmada tanımlandığı şekilde kendi üniversitelerinden/kuruluşlarından hibe alabilirler.

Stajlar Şubat, Nisan, Haziran, Eylül ve Kasım aylarının 1. gününde başlamalıdır.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu